Przeczytaj to, zanim napijesz się kolejnego drinka lemoniady Chick-Fil-A

chick-fil-a lemoniada Facebook

Na pierwszy rzut oka lemoniada Chick-fil-A wydaje się idealnym napojem. W przeciwieństwie do słodkich napojów gazowanych ma idealną równowagę słodkich i cierpkich smaków. Jest w stanie ochłodzić się w upalny dzień lub rozproszyć kubki smakowe po ugryzieniu jednego z ich pikantne kanapki z kurczakiem . Wydaje się również zdrowszą alternatywą dla napojów z syropem kukurydzianym o wysokiej zawartości fruktozy, ale niestety nie wszystko jest takie, jak się wydaje. Kilka filmy zza kulis obracanie się wokół lemoniady Chick-fil-A wywołało dość negatywny rozgłos dla sieci fast foodów.


Jeśli kochasz lemoniadę Chick-fil-A, możesz nie chcieć wiedzieć więcej. W porządku, ale obiecujemy, że to nie wszystkie złe wieści. Ten słodki napój jest wykonane z wysokiej jakości składników i naprawdę mieszają je codziennie, dzięki czemu są tak świeże, jak to tylko możliwe. Ale nadal powinieneś być ostrzeżony, że niektóre z drobniejszych szczegółów mogą zniechęcić Cię do ulubionego letniego wygaszacza. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o napoju, który wlewają do tych kultowych kubków z pianki polistyrenowej, przeczytaj to przed kolejnym drinkiem lemoniady Chick-fil-A.Lemoniada Chick-fil-A jest robiona codziennie z prawdziwych cytryn

jak zrobić lemoniadę z kurczaka Facebook

Byliśmy mile zaskoczeni, gdy się o tym dowiedzieliśmy Laska-fil-A codziennie robi swoją lemoniadę, a składniki nie pochodzą z koncentratu ani sproszkowanej mieszanki. Smakuje tak świeżo, ponieważ w rzeczywistości używa się świeżych składników! Film promocyjny Chick-fil-A 2013 (przez youtube ) dał nam wgląd w ten kultowy napój. Rozpoczyna się od umycia cytryn, pokrojenia ich na pół i wyciągnięcia soku. Powstały sok z cytryny miesza się z wodą i cukrem (lub Splenda do lemoniady dietetycznej).
Nie oznacza to jednak, że pracownicy Chick-fil-A ręcznie wyciskają twoją lemoniadę. Wspomniany film pokazuje, jak członek zespołu ładuje połówki cytryn do handlowa maszyna do wyciskania soków Sunkistki . Nowsze filmy pokaż pracowników Chick-fil-A używając jeszcze bardziej wyszukanych Sokowirówki Zummo które eliminują potrzebę krojenia cytryn na pół. Po prostu załaduj całe cytryny do zasobnika, a sokowirówka wykona całą pracę. Te maszyny wyglądają na uciążliwe do czyszczenia, więc członkowie zespołu wciąż ciężko pracują, aby wyprodukować codzienną dawkę lemoniady.

holenderska szarlotka vs szarlotka

Sunkist cytryny to sekretny składnik lemoniady Chick-fil-A

sunkist cytryny chick-fil-a Facebook

Chick-fil-A robi swoją lemoniadę z konkretnego rodzaju cytryny wyprodukowanej przez Sunkist , spółdzielnia zajmująca się uprawą cytrusów z siedzibą w Kalifornii. Bloger za Zapasy Mamy ujawnił markę w 2012 roku po wizycie w biurach Chick-fil-A Corporate, ale to już nie jest tajemnica. W 2015 roku Chick-fil-A potwierdził partnerstwo kiedy twierdzili, że kupili więcej sunkistowskich cytryn niż w całej Japonii – około 250 milionów cytryn zużyło na 121 milionów filiżanek lemoniady. Sunkist rośnie kilka różnych rodzajów cytryn, ale dwie najpopularniejsze odmiany to cytryny Eureka i cytryny lizbońskie. Chociaż drzewo, które uprawia cytryny Eureka, produkuje cytryny tylko dwa razy w roku, cytryny z Lizbony są dostępne przez cały rok. Te dwa rodzaje cytryn również smakują prawie nie do odróżnienia od siebie, co oznacza, że ​​lemoniada Chick-fil-A nie zmienia swojego smaku w zależności od pory roku.Sunkist cytryny charakteryzują się cierpkim, pikantnym smakiem z wysoka kwasowość . Nie są tak słodkie jak inne rodzaje cytryn, ale są wyjątkowo soczyste, dzięki czemu idealnie nadają się do przygotowania soku z cytryny . To, co naprawdę je wyróżnia, to jasny, kwiatowy aromat i obfitość olejku cytrynowego w skórkach. Jeśli spróbujesz odtworzyć lemoniadę Chick-fil-A za pomocą innej cytryny, po prostu nie wyjdzie to samo.

Naśladowca Chick-fil-Lemoniada nie będzie smakować tak samo bez użycia przefiltrowanej wody

Laska-fil-A Facebook

Istnieją dziesiątki przepisów na wzór „Chick-fil-A Lemoniada”, ale trudno znaleźć taki, który smakuje dokładnie tak, jak w restauracji. Może się nawet okazać, że zrobienie tego z cytrynami Sunkist nie daje doskonałej repliki. Okazuje się, że twoja woda może mieć z tym coś wspólnego. Katie Moseman z Przepis na doskonałość zadzwoniła do swojej lokalnej Chick-fil-A w 2017 roku i zadała kierownikowi kilka pytań na temat procesu produkcji lemoniady. Kierownik potwierdził, że restauracja ma? kran z filtrowaną wodą , którego używają do robienia lemoniady.restauracje zamykają się na dobre

Woda z kranu zawiera więcej niż tylko wodę. Niektóre miejskie stacje uzdatniania wody dodają fluorek do źródła wody i prawie wszystkie z nich korzystają chlor i chloramina zabijać bakterie i mikroorganizmy. Te chemikalia wpływają na smak i konsystencję wody. Gdyby Chick-fil-A używał wody z kranu w swoich lokalizacjach, smak lemoniady różniłby się w zależności od miejsca. Filtrowanie wody sprawia, że ​​smak jest bardziej spójny. Biorąc pod uwagę, że woda jest jednym z zaledwie trzech składników (obok świeżo wyciśniętego soku z cytryny i czystego cukru trzcinowego), użycie najwyższej jakości wody ma wpływ na końcowy produkt.

Lemoniada Chick-fil-A ma tonę dodatku cukru

Chick-fil-cukier z lemoniadą TIK Tok

Ilość cukru używanego przez Chick-fil-A do produkcji lemoniady nie powinna być uważana za tajemnicę. Pracownicy chętnie dzielą się przepisem na Reddit (jedna część cukru, dwie części soku z cytryny i osiem części wody, na wypadek gdybyś się zastanawiał). Nie tylko to, ale informacje o wartości odżywczej zamieszczona na stronie internetowej restauracji fast-food zawiera szczegółowe informacje na temat liczby kalorii, tłuszczu i węglowodanów w każdej pozycji menu. Łatwo się przekonać, że średnia lemoniada (zawierająca około 14 uncji) zawiera 55 gramów cukru. To dużo, ale nie odbiega to zbytnio od innych napojów. 14-uncjowa porcja Simply Lemonade zawiera 49 gramów cukru, Koks ma 45,5 gramów i górska Rosa ma 53,9 grama.

To powiedziawszy, każdy, kto wcześniej myślał, że lemoniada Chick-fil-A jest zdrową alternatywą dla napojów gazowanych, byłby zszokowany ostatnim filmem TikTok. Od tego czasu usunięte wideo z sierpnia 2020 r. pokazuje pracownika Chick-fil-A, który dodaje cały dzban cukru do pojemnika z żółtym płynem. Film (zatytułowany „Tę cukierka [sic] wrzucili do lemoniady w Chick-fil-A”) obejrzano prawie 2,6 miliona razy, a wielu komentatorów przeklinało restaurację fast-foodową z przerażeniem.

Lemoniada dietetyczna Chick-fil-A nie zawiera cukru — jest zrobiona z Splenda

splenda chick-fil-a dietetyczna lemoniada Facebook

Jeśli próbujesz ograniczyć spożycie cukru, lemoniada dietetyczna Chick-fil-A może być dobrym rozwiązaniem. Jest zrobiony z Splenda No Calorie Sweetener, produktu na bazie sukralozy. Według Linia zdrowia , ten bezkaloryczny słodzik jest od 400 do 700 razy słodszy od cukru, więc nie musisz go używać prawie tyle samo. Chociaż nie mogliśmy ustalić dokładnej ilości, która jest używana do tworzenia lemoniady dietetycznej Chick-fil-A ( Redditorzy przy opisie przepisu wypisz '1 paczka Splenda', ale nie określają rozmiaru paczki), jesteśmy pewni, że musi być mniejszy niż siedem filiżanek cukru podobno używany w zwykłej lemoniadzie.

Wartość netto braci mcdonalds

Lemoniada dietetyczna jest świetna dla każdego, kto obserwuje kalorie: A średni (14 uncji) dietetyczny napój zawiera tylko 50 kalorii (w porównaniu do 220 kcal). Ale dietetycy keto nadal będą chcieli unikać tego niskokalorycznego napoju. Splenda może być bezkaloryczna, ale nadal zawiera węglowodany dekstrozę (glukozę) i maltodekstrynę, dodając 14 gramów węglowodanów do średniej wielkości lemoniady dietetycznej.

Lemoniada Chick-fil-A bardzo szybko się psuje

galon chick-fil-a lemoniady Facebook

Byliśmy bardzo podekscytowani, gdy dowiedzieliśmy się, że Chick-fil-A sprzedaje swoją lemoniadę na wynos. pojemniki o wielkości galonów są dostępne w menu cateringowym za 10,50 USD, zabójcza oferta, jeśli weźmiesz pod uwagę, że 14 uncji 14 średni napój kosztuje 1,99 USD i zawiera garść lodu. Niestety, ten zakup hurtowy nie jest dobrą długoterminową inwestycją. Za kilka dni nie będzie dobrze smakować, więc marnujesz pieniądze, chyba że planujesz wypić cały galon w jeden dzień.

Wiele kupionych w sklepach lemoniad zawiera konserwanty jak sorbinian potasu i benzoesan sodu, aby zapobiec ich zepsuciu. Nawet te, które nie zawierają konserwantów (np. Po prostu Lemoniada ) stosować pasteryzację w celu zachowania smaku produktu. Lemoniada Chick-fil-A jest robiona codziennie, więc nie wymaga żadnej metody konserwacji. Nauczyliśmy się od jednego rekompensator który twierdzi, że jest menedżerem Chick-fil-A, że „mogą podawać lemoniadę dietetyczną tylko do 12 godzin po jej [sic] zrobieniu, a zwykła lemoniada to 24 godziny. Po tym musimy go wyrzucić. Smak po prostu nie jest taki sam po dniu, a inny Redditor radzi, że „po 48 godzinach będzie po prostu paskudnie smakować”.

Zasadniczo, jeśli kupujesz go, aby nakarmić tłum (w niedalekiej przyszłości), jest to smaczny wybór. W przeciwnym razie po prostu zadowól się jedną porcją – lub jedź dzień po dniu Chick-fil-A, aby uzyskać swoją poprawkę.

Pracownicy stworzyli mrożoną lemoniadę Chick-fil-A

chick-fil-mrożona lemoniada Facebook

Jedyną rzeczą lepszą od lemoniady Chick-fil-A w upalny dzień jest mleczna wersja lemoniady Chick-fil-A. Połączenie Lodowy sen (Chick-fil-A's vanilla soft-serwe) i lemoniada są dość wyjątkowe. Nieczęsto można znaleźć w menu koktajl mleczny o smaku cytrynowym! Kiedy napój został wprowadzony w 2015 roku, Drut z kurczaka ujawnili, że biura korporacyjne Chick-fil-A słyszały pogłoski o członkach zespołu, którzy łączyli lemoniadę i Icedream, aby cieszyć się podczas swoich przerw. Przetestowali przepis w kilku miejscach i po otrzymaniu pozytywnych opinii wydali przysmak w całym kraju.

Według Redditorzy które pracują w Chick-fil-A, mrożona lemoniada jest łatwa do zrobienia w domu. To prawie równe części lemoniady i Icedream: 6,5 uncji lemoniady z 7 uncjami lodów dla małego i 8 uncji lemoniady z 8,75 uncji lodów dla dużego. Dodaj dwa składniki do blendera i udekoruj napój plasterkiem cytryny.

dlaczego zamykane są restauracje z burgerami?

Mrożona lemoniada truskawkowa Chick-fil-A wzbudziła kontrowersje

matowa lemoniada truskawkowa strawberry Facebook

W zależności od tego, którą lokalizację Chick-fil-A odwiedzasz, możesz, ale nie musisz, zamówić mrożoną lemoniadę truskawkową. Łańcuch zapowiedziane „skręt” na mrożonej lemoniadzie w 2017 roku, nazywając ją ręcznie przędzioną kombinacją ich słynnej lemoniady, Icedream (ich waniliowa miękka porcja) i purée truskawkowego. Ale napój był pomyślany tylko jako produkt sezonowy i Redditorzy poinformował, że zniknął jako opcja z systemu punktów sprzedaży (POS) firmy.

Od tego czasu firma wprowadziła kilka mrożonych smaków , ale ludzie wciąż proszą o nieistniejący już smak truskawkowy. Być może brak oficjalnego przepisu doprowadził do powstania wirusowego filmu TikTok Antonelli Nonone (który został usunięty). Pokazuje, jak dodaje lemoniadę i dwie pompki syropu truskawkowego do kubka na wynos, a następnie napełnia go „pysznym lodem”. Film uzyskał 2,6 miliona wyświetleń, a ludzie byli ładni zdenerwowany dowiedzieć się, że ulubiony napój zawiera około 70 procent lodu.

Smak lemoniady Chick-fil-A może się zmieniać z dnia na dzień

gorzka lemoniada Facebook

Jeśli sieci restauracji mają jedną wadę, to spójność. ZA Big Mac smakuje tak samo, niezależnie od tego, czy zamówisz go w dużych miastach, takich jak Nowy Jork i Los Angeles, czy wybierzesz go na środkowym zachodzie. Jak działają rzeczy wyjaśnia, że ​​ta konsystencja pochodzi z masowo produkowanej żywności. Pracownicy lokalnego McDonalda w rzeczywistości nie przygotowują jedzenia. Zamiast tego gotują hamburgery i frytki, które są przygotowywane w fabryce i wysyłane do sklepu. Nawet sprzęt jest zaprojektowany tak, aby żywność gotowała się dokładnie przez ten sam czas, niezależnie od lokalizacji.

Podczas gdy większość przedmiotów jest włączona Menu Chick-fil-A postępuj zgodnie z tą samą formułą, tego samego nie można powiedzieć o lemoniadzie. Lemoniada nie pochodzi ze stałego koncentratu dostarczanego do sklepu. Pracownicy sklepu codziennie kroją i wyciskają cytryny. Redditorzy ujawniają, że sok z cytryny może smakować mniej lub bardziej gorzki w zależności od nacisku wywieranego na sokowirówkę. Podobno owoce cytrusowe zawierają związek zwany limoniną (według Gerald McDonald & Company , brytyjska firma specjalizująca się w sokach i koncentratach owocowych). Kiedy cytrusy, takie jak cytryny, są wyciskane zbyt mocno, związek wchodzi w kontakt z kwasem z soku, tworząc gorzki smak. Tak więc, podczas gdy lemoniada w Chick-fil-A nie zmienia swojego smaku w zależności od pory roku, może się zmienić w zależności od tego, jak entuzjastyczny był tego dnia wyciskacz do cytryn.

Nie powinieneś prosić o lemoniadę Chick-fil-A bez miąższu

miąższ lemoniady Facebook

Chick-fil-A jest dość dobrze znany jako jedna z najbardziej uprzejmych sieci fast foodów. Insider biznesowy informuje, że specjalnie szkolą swoich pracowników, aby mówili proszę i dziękuję bardziej niż większość restauracji typu fast-food. Nierzadko zdarza się również, że pracownicy proponują Ci uzupełnienie bez konieczności proszenia lub oferują usunięcie pustej tacy ze stołu podczas posiłku. Firma nawet stworzył aplikację do zamawiania co ułatwia dostosowanie większości aspektów zamówienia. Ale, uprzejmy ma swoje granice i nie należy go forsować, prosząc o lemoniadę bez miąższu.

DO Reddit wątek z pytaniem, czy „właściwe jest proszenie o „brak miazgi” w mojej lemoniadzie? spotkał się z głośnym nie. Redditorowie nazwali prośbę „śmieszną” i stwierdzili, że „dosłownie niemożliwe” jest zrobienie lemoniady bez miąższu. Aby zrobić lemoniadę, wyciska się sok z prawdziwych cytryn, a odrobina miąższu jest nieunikniona. Z pewnością możesz spróbować, a jeśli znajdziesz odpowiednią osobę, mogą powiedzieć tak, ale pamiętaj o komentarzu użytkownika Reddit, jeśli to zrobisz: „Gwarantuję, że pracownicy cię znienawidzą”.
Kategorie recenzje Opinie porady