Prawdziwa różnica między kwiatem bananowca a chlebowcem

kwiat bananowca na białym tle

Jeśli w jakikolwiek sposób interesujesz się żywnością wegańską lub roślinną, prawdopodobnie dobrze o tym wiesz chlebowiec różnolistny , wyboiste, śmierdzące strąki, które rosną w południowej i południowo-wschodniej Azji. Jeśli nie, to musisz wiedzieć, że ten superowoc, który stał się wegańskim produktem zastępującym mięso i został ogłoszony jako potencjalny zamiennik upraw zagrożonych zmianami klimatycznymi (poprzez Opiekun w 2014r). Jest opisywany w całym Internecie jako atrakcyjna alternatywa dla różnych mięs, w tym szarpanej wieprzowiny (przez Lifehacker ). Jednak teraz na wegańskiej scenie „mięsnej” pojawiła się nowa roślina: kwiat bananowca!


Kwiat bananowca, zwany także sercem bananowca, dzięki wizualnemu podobieństwu do karczocha, rośnie na końcu kiści bananów (poprzez Opiekun ). To znaczy że, jak jackfruit , uprawiany jest w południowej i południowo-wschodniej Azji. Chociaż jest to nowość w Stanach Zjednoczonych, kwiat bananowca od dawna jest popularny w kuchniach tego regionu, często spożywany na surowo w sałatkach (poprzez Miesięcznik Teksas ). Smak jest opisywany jako subtelnie owocowy i orzechowy, podczas gdy surowy jackfruit jest często opisywany jako smakujący jak guma do żucia (poprzez Karta Smaku ). Chociaż oba mogą być spożywane na surowo lub gotowane, łuszcząca się konsystencja kwiatu bananowca sprawia, że ​​jest to doskonały zamiennik ryb w diecie roślinnej. Z kolei chlebowiec jest częściej używany jako zamiennik kurczaka lub wieprzowiny (poprzez Wiadomości AP ).Gdzie znaleźć kwiat bananowca

strąk jackfruit i miąższ na białym tle

Dla tych, którzy umierają, aby spróbować tej najnowszej wegańskiej alternatywy dla ryb, najbardziej dostępnym sposobem na zdobycie niektórych jest sprawdzenie lokalnego Całej żywności sklep dla marki Upton's Naturals. Ich produkt pochodzi ze Sri Lanki, jest certyfikowany ekologiczny i wstępnie ugotowany w niewielkiej ilości solanki, aby zapobiec utlenianiu i zapewnić stabilność podczas przechowywania (poprzez Wiadomości biznesowe z branży spożywczej ). Dodatkowo, jeśli przyglądasz się swojej talii, z przyjemnością dowiesz się, że 100-gramowa porcja zawiera 20 kalorii, 3 gramy błonnika i 2 gramy białka.
Jeśli nie wiesz, jak włączyć do swojej diety kwiat bananowca, strona internetowa Upton's Naturals zaleca panierowanie i smażenie w celu przygotowania dania typu „ryba z frytkami”, dodawanie do stir fry lub gotowanie jako filet zgodnie z instrukcjami na odwrocie opakowania. Miejmy nadzieję, że to dopiero początek obecności tego jasnego kwiatu w USA.