Prawdziwa różnica między czerwonymi pomarańczami a pomarańczami z pępka

Pomarańcze rosnące na drzewie

Pomarańcze wszystkich odmian to odżywcze i orzeźwiające owoce cytrusowe. Oferują zdrową, nawilżającą i mile widzianą eksplozję tropikalnego smaku, szczególnie w cieplejszych miesiącach. Chociaż istnieje wiele podobieństw między różnymi rodzajami pomarańczy, każda odmiana jest trochę wyjątkowa.


Pomarańcze pępkowe i czerwone to owoce niskokaloryczne, które mają bardzo zbliżoną zawartość składników odżywczych. Obie odmiany zawierają około 70 kalorii, 16 gramów węglowodanów, 12 gramów cukru i trzy gramy błonnika na przeciętny owoc, zgodnie z danymi SFGate .Główną różnicą między pomarańczami krwistymi i pępkowymi jest kolor ich miąższu. Krwawe pomarańcze mają bogate, czerwonawe wnętrze, od którego wywodzą swoją nazwę. Żywy pigment pochodzi z biologicznie produkowanej substancji chemicznej zwanej antocyjaniną, która znajduje się w wielu kolorowych produktach spożywczych, takich jak jagody, pomidory i bakłażany. Świerk zjada . Te antocyjany mogą potencjalnie pomóc w eliminacji wolnych rodników z organizmu, co oznacza, że ​​jedzenie czerwonych pomarańczy może poprawić zdrowie serca, a nawet poprawić pamięć.
Pomarańcze krwi i pępka mają różne sezony wegetacyjne

Plasterki krwistych pomarańczy w misce

Jednak pomarańcze pępkowe zajmują pierwsze miejsce, jeśli chodzi o zawartość witaminy C. Chociaż wszystkie pomarańcze są doskonałym źródłem tej witaminy, średniej wielkości pomarańcza do pępka zawiera około 140 procent dziennej wartości odżywczej dobrych rzeczy, więc zdecydowanie jest to owoc, po który należy sięgnąć, jeśli czujesz się źle (poprzez SFGate) . Oprócz tego, że jest niezbędnym przeciwutleniaczem, witamina C pomaga również w produkcji kolagenu, który utrzymuje zdrową i elastyczną skórę oraz pomaga zachować młody wygląd.

Pomarańcze pępkowe można również jeść prawie przez cały rok, per Pittman i Davis ' blog, natomiast czerwone pomarańcze mają znacznie krótszy sezon. W przeciwieństwie do tradycyjnych pomarańczy, czerwone pomarańcze są dostępne tylko zimą i wczesną wiosną, a ich szczyt przypada na okres od grudnia do kwietnia.Oba owoce mają również nieco inne profile smakowe, wyjaśnia Świerk zjada . Krwawe pomarańcze są bardziej gorzkie i czasami mają odrobinę malinowego kopa, podczas gdy pomarańcze z pępka są nieco słodsze i łatwiej się obiera . Jeśli więc lubisz złożone, cierpkie smaki, być może wolisz krwistą pomarańczę, ale jeśli masz odrobinę słodyczy, sięgnij po odmianę pępkową.
Kategorie Opinie Aktualności Jak