Prawdziwa różnica między patelnią Bundt a patelnią rurową

Dwie puste patelnie bundt

Czy nie byłoby miło, gdybyśmy wszyscy mieszkali w przestronnych domach z ogromnymi, dobrze zaopatrzonymi kuchniami i wystarczającymi środkami na zakup i miejscem na przechowywanie wszelkich dodatków, których pragnęły nasze małe serduszka? Tak, cóż, to piękny sen, ale nawet jeśli Bill Gates jest teraz singlem, jest tylko jeden z nich. Większość z nas będzie musiała podejmować trudne decyzje, które rzeczy pasują do naszych szafek i budżetów, a które nie. Czasami konieczne są zamienniki, takie jak użycie samorosnącej mąki DIY wykonanej z uniwersalnego rodzaju lub zrobienie z holenderskiego piekarnika zamiast żeliwnej patelni (lub odwrotnie).


Jedną z decyzji, którą być może będziesz musiał podjąć, jeśli dużo pieczesz, jest zakup patelni bundt lub patelni rurowej. Chociaż wiele przepisów (takich jak Ciasto Sock-It-To-Me ) powiedz, że możesz użyć dowolnego, te dwie patelnie nie zawsze są wymienne. Są podobne pod wieloma względami, ale mają pewne znaczące różnice, które mogą mieć znaczenie, w zależności od tego, jak planujesz z nich korzystać.Jak powstała patelnia do bułek

Patelnie do ciasta w stylu vintage

Patelnia Bundt, jak sama nazwa wskazuje, jest rodzajem patelni, której potrzebujesz do upieczenia ciasta Bundt. Podczas Jedzenie i wino mówi, że przepisy na babeczki są popularne w Europie Wschodniej od kilkuset lat, nie jesteśmy pewni, w czym ci starzy mieszkańcy Europy Wschodniej wypiekali swoje ciasta. Sama patelnia bundt pochodzi z 1950 roku, wynaleziona przez właściciela Nordic Firma towarowa. Uważa się, że nazwał patelnię od niemieckiego słowa „bund”, co oznacza „bond”, ale „t” zostało dodane później, być może ze względu na znak towarowy. Innym możliwym powodem dodania dodatkowej litery mogło być upewnienie się, że nikt nie sądził, że ta niewinna patelnia do ciasta była kojarzona z niezbyt niewinnym Niemiecko-Amerykański Bund , grupa, która chciałaby zobaczyć inny wynik niż II wojna światowa.
W latach 60. XX wieku, kiedy pierwszy raz pojawiły się w kuchni, ciasta Bundt naprawdę zadomowiły się jako podstawowy składnik kuchni Tunel ciasta krówkowego wygrał 1966 Pillsbury Bake Off. W czasach przed telewizją reality ta konkretna pieczeń była wielką rzeczą, a piekarze z połowy wieku zaczęli zbierać patelnie potrzebne do odtworzenia ciasta. Około 55 lat później patelnie dwuwarstwowe mają teraz dom w ponad 70 milionach szafek kuchennych.

za kulisami piekielnej kuchni

Patelnia do rur pod dowolną inną nazwą

Pusta forma do ciasta z rurką

Patelnia dwuwarstwowa jest właściwie rodzajem patelni rurowej, ale jest jak jedno z tych elementarnych pytań logicznych, które można znaleźć w standardowych testach. Wszystkie patelnie dwuwarstwowe są patelniami rurowymi, więc wszystkie patelnie rurowe muszą być patelniami wielowarstwowymi, prawda czy fałsz? Zdecydowanie fałszywe.południowe życie wyjaśnia, że ​​rodzaj patelni, o której zwykle mówimy, gdy używamy terminu „patelnia rurowa”, jest prosty, w przeciwieństwie do żłobkowanej, jak patelnia dwuwarstwowa. Wnętrze patelni jest również niepowlekane, co sprawia, że ​​jest to najlepszy rodzaj patelni do lekkich i przewiewnych ciast, takich jak jedzenie dla aniołów. W rzeczywistości takie patelnie rurowe są również często nazywane „aniołowymi patelniami do jedzenia”. Ciekawostka na temat ciastek z anielskim jedzeniem: nie zawierają żadnych środków spulchniających, takich jak proszek do pieczenia, ale zamiast tego otrzymują cały swój „loft” z powietrza ubitego w ciasto. Proste, niepowlekane boki patelni pozwalają na przywieranie ciasta, dzięki czemu ciasto nie zapada się podczas wyrastania.

Niebezpieczna różnica między dwoma patelniami

Dwuczęściowa forma do ciasta z rurką

Jedną z cech, które często mają patelnie rurowe, ale brakuje patelni bundt, jest zdejmowane dno. południowe życie mówi, że dzięki temu łatwiej jest usunąć delikatne ciastka upieczone na takich patelniach, zwłaszcza, że ​​nie da się natłuścić patelni, jak w przypadku bułki. Chociaż dwuczęściowe patelnie rurowe są wystarczająco solidne pod względem konstrukcyjnym, aby utrzymać w środku przewiewne ciasto anielskie, mają tendencję do przeciekania, gdy są wypełnione czymś zbyt płynnym.Jeden Allrecipes Użytkownik ostrzegł, że nigdy, przenigdy nie należy używać dwuczęściowej patelni rurowej do pieczenia chleba małpiego, czegoś, co często jest przygotowywane w rondlu. Następnie opowiedzieli o bolesnym incydencie, w którym stopiony cukier / masło wyciekał i palił ręce ich córki, gdy wyjęła patelnię z piekarnika. Ze względów bezpieczeństwa wszystko, co w ogóle będzie kapać, powinno być zawsze gotowane na jednoczęściowej patelni. Nawet jeśli się nie poparzysz, bałagan w piekarniku może doprowadzić do niebezpiecznego pożaru kuchni.

Co gotować na patelni rurowej

Pomarańczowy tort szyfonowy

Jeśli dużo pieczesz ciasta, może się okazać, że nie możesz obejść się bez patelni rurowej. Są to w końcu absolutnie obowiązkowe dla anielskie ciasta z jedzeniem , i południowe życie mówi, że powinny być używane dociasta szyfonowe, także. Smak domu dodaje, że patelnie rurowe można wykorzystać do pieczenia babek, biszkoptów, a nawet keksów. Możesz również użyć jednoczęściowej patelni rurowej do pieczenia chleba, chociaż dwuczęściowa patelnia może być odpowiednia dla chleba, który nie jest tak „pyskaty”, jak zwykle jest chleb małpi.

wolfgang puck mrożone pizze

Podczas Liść TV sugeruje, że dwuczęściowe patelnie rurowe nie są idealne do pieczenia czegokolwiek, co nie ma grubego, pieniącego się ciasta, takiego jak ciasto anioła, oferują kilka wskazówek dotyczących szczelności, jeśli dwuczęściowa patelnia to wszystko, co masz . Można go wyłożyć kawałkiem pergaminu przyciętym do formy, a następnie szczelnie owinąć dno folią aluminiową. Co więcej, należy zawsze umieszczać patelnię do rur na blasze do pieczenia, aby złapać ewentualne zacieki.

Patelnie Bundt nie służą tylko do pieczenia

Babka czekoladowa z rozmarynem

Jeśli możesz dodać do kuchni tylko jedną patelnię w kształcie pierścienia, prawdopodobnie przekonasz się, że patelnia bundt jest bardziej uniwersalnym rodzajem patelni rurowej. Patelnie Bundt są oczywiście idealne do pięknego gotowania ciasta pakowane jak również wyżej wymienionemałpi chleb.Sałatka z galaretką?wygląda najlepiej, jeśli zrobisz to w rondlu, i Smak domu sugeruje również użycie jednego do zrobienia ładnego pierścienia lodowego do miski na poncz. Oferują również przepisy na poppersy jalapeño, chleb i lasagne w kształcie pierścienia, które można upiec na patelni, a także samouczki, jak zrobić z takiej patelni donicę, a nawet świąteczny wieniec do drzwi. Sieć spożywcza ma jeszcze jedną intrygującą sugestię: A może użyjesz swojej patelni do pieczenia pysznego kurczaka z chrupiącą skórką?

Jednym z dziwnych zastosowań patelni, która może jednak uratować życie, jest ponowne wykorzystanie jej jako miski na wodę dla psa, jeśli masz w domu ludzkie dziecko. Tak jak Psy Lab wskazuje, że dziecko może utonąć w mniej niż dwóch calach wody. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na jedną z drogich misek zabezpieczających przed dziećmi, które sugerują, patelnia dwuwarstwowa zapewnia dużo miejsca na wodę, jednocześnie pozostawiając zbyt mało miejsca na wślizgnięcie się głowy dziecka i kontakt z wodą.
Kategorie Fakty jak Opinie