Prawdziwa różnica między Carnitas a Al Pastor

Al pastor tacos

Carnitas i al pastor tacos to dwa najpopularniejsze nadzienia do taco, jakie można znaleźć, i chociaż oba są wykonane z wieprzowiny, istnieją pewne wyraźne różnice między nimi.


Carnitas zaczyna się od łopatki wieprzowej (via PopSugar ). Doprawiona ziołami i przyprawami, duszona na smalcu. Następnie jest wyciągany, podobnie jak grill, a następnie pieczony w piekarniku, aby uzyskać chrupkość. Poziom chrupkości może być różny, ponieważ niektórzy wolą, aby mięso było bardziej wilgotne i delikatne, a niektórzy wolą, aby było bardziej chrupiące (poprzez Latynoski smakosz ). Są czymś w rodzaju hybrydy rillettes i szarpanej wieprzowiny. Oprócz zastosowania w tacos, carnitas znajduje również zastosowanie w tamales, burritos i tortach. Danie można prześledzić do stanu Michoacán w zachodnim regionie Meksyku. Gotowanie carnitas w domu można łatwo zrobić za pomocą powolnej kuchenki, a mięso często kończy się pieczeniem.Historia al pastora

Carnitas tacos

Z drugiej strony Al pastor istnieje dzięki libańskim handlarzom, którzy przybyli do Mexico City w 1900 roku. Około 800 000 Libańczyków i ich potomków mieszka dziś w Meksyku i przywieźli ze sobą jedzenie i kulturę (via BBC ). Początkowo, zanim zaczęto używać określenia „al pastor”, danie nazywano tacos Arabes (arabskie tacos). We wczesnej wersji były gotowane z jagnięciną, bardziej rozpowszechnionym mięsem na Bliskim Wschodzie, ale biorąc pod uwagę fakt, że jagnięcina nie jest szczególnie popularna w Meksyku, ostatecznie zastąpiono ją wieprzowiną.
Al pastor to cienko ogolone kawałki wieprzowiny, które zostały upieczone na pionowym rożnie. Ten styl gotowania naśladuje Szawarma Bliskiego Wschodu, gdzie do gry wkracza jego libańska historia. Mięso marynowane z achiote, meksykańską pastą przyprawową (via Świerk zjada ) i chili guajillo. Popularne jest umieszczanie na wierzchu plasterków cebuli i ananasa, a także odcinanie kawałków grillowanego ananasa, aby posypać taco, chociaż przygotowanie dania w domu może wymagać kreatywności w procesie gotowania, ponieważ niewiele osób ma w swojej kuchni pionowy rożen — ale przepisy, które odwzorowują smaki i konsystencje, mogą być wyciągnięte (poprzez Mój stół latynoski ).

Rachel Ray nadal jest mężatką