Prawdziwa różnica między wódką Kirkland z Costco a wódką z szarej gęsi

Wódka Grey Goose Michael Kovac/Getty Images

Jak to się mówi, dostajesz to, za co płacisz — w przeciwnym razie to kradzież. Cóż, to nie idzie w ten sposób, ale rozumiesz. A dla wielu konsumentów właśnie tym jest metka z ceną: sednem jakości produktu wyrażonym jako liczba. Ale co, jeśli ich umysł po prostu płata im figle? Weźmy na przykład wino. Wiele osób wydaje duże pieniądze na wina znanych marek i myśleć mogą posmakować wzrostu jakości. Jednak według Jak działają rzeczy , neurobiolodzy ustalili, że kiedy zmieniasz cenę wina bez zmiany samego płynu, mózgi pijących wino dostosowują smak w oparciu o oczekiwania.


wielki brytyjski bake off streaming

Proste powiedzenie komuś, że jego alkohol kosztuje 90 dolarów, sprawiło, że był smaczniejszy niż ten sam płyn z etykietą za 10 dolarów. Czy mózg robi tę dziwną rzecz w przeciwnym kierunku, gdzie konsumenci zakładają, że niedrogi alkohol, który dobrze smakuje, musi być potajemnie identyczny z droższym napojem? To sprawa do rozwiązania dla tych wymyślnych mózgologów. Ale jeśli tak jest, być może wyjaśnia to, co się dzieje z Costco Wódka Kirkland , co jest zdaniem niektórych osób potajemnie wykonane przez Grey Goose.Marka wódki może uderzyć Ci do głowy

Wódka Grey Goose Michael Kovac/Getty Images

1,75-litrowa butelka Kirkland Francuska wódka da ci tylko około 20 dolców, pisze Insider biznesowy . Uaktualnienie do wersji Grey Goose kosztowałoby trzykrotnie więcej. Ale uporczywe plotki mówią, że jedynym ulepszeniem jest cena. Twierdzenie nie jest takie, że Grey Goose klepie swoją nazwę na „tanie” wódka ale raczej to, że wódka Costco to najwyższej klasy trunek produkowany przez Grey Goose, który nie będzie kosztować twojego najniższego dolara. To rozróżnienie jest istotne z wielu powodów.
Gray Goose jednoznacznie zaprzeczył produkcji wódki marki Kirkland, ale mają coś wspólnego. Tak jak Wice opisuje, że oba trunki są wytwarzane z wody „ze źródeł Gensac we francuskim regionie Cognac”. Jednak w ślepych testach smaku Kirkland faktycznie przewyższył Grey Goose. Czy założenie, że są tym samym, zmienia to, co ludzie smakują w nieślepych porównaniach? Jeśli sposób, w jaki smakują wino, jest jakąś wskazówką, to jest powód, aby tak sądzić.

Teoretycznie każda różnica w smaku powinna być minimalna. Autor Fred Minnick powiedział Insider biznesowy „Kiedy kupujesz wódkę, w zasadzie płacisz za czyjąś tłustą pensję i związany z nią marketing”. To dlatego, że nie miało być smaczne ani w ogóle mieć dużo smaku.