Prawdziwa różnica między musztardą Dijon a musztardą żółtą

Musztarda Dijon i musztarda żółta

Oprócz ketchupu i majonezu musztarda jest prawdopodobnie jedną z najpopularniejszych przypraw. Pikantny i kremowy jest podstawą w restauracjach typu fast food, na stadionach baseballowych i przy grillu na podwórku. ZA Ankieta YouGov odkryli, że 72 procent ludzi w USA je na swoich hot dogach, a 50 procent je na swoich hamburgerach. I zgodnie z Najpierw ucztujemy Amerykanie konsumują około 41,3 miliona funtów musztardy rocznie.


Idź wzdłuż alejki z przyprawami w sklepie spożywczym, a między butelkami French's, Heinz i Grey Poupon szybko dowiesz się, że istnieje wiele różnych rodzajów musztardy. Podczas gdy odmiany wahają się od musztardy miodowej, przez pikantną brązową do mielonej, dwie najpopularniejsze to musztarda żółta i musztarda Dijon. Być może wiesz, że na pierwszy rzut oka te dwa style nie są do siebie podobne — jeden jest obskurny i brązowy, a drugi kremowy i jasnożółty — ale możesz nie dokładnie wiedzieć, co je wyróżnia. Oto czym żółta musztarda różni się od Dijon.Żółta musztarda jest zrobiona z innych składników niż Dijon

Nakładanie żółtej musztardy na hot doga

Musztarda żółta i musztarda Dijon różnią się nie tylko wyglądem — różnią się także tym, z czego są wykonane. Na początek musztarda Dijon jest wytwarzana z nasion czarnej gorczycy, podczas gdy gorczyca żółta jest wytwarzana z nasion białych i żółtych, Facet od żywności wyjaśnia. To właśnie nadaje Dijon nieco ciemniejszy odcień w porównaniu z neonowym kolorem żółtej musztardy.
Jeśli kiedykolwiek jadłeś zarówno musztardę Dijon, jak i żółtą, wiesz, że mają one również bardzo wyjątkowe profile smakowe. Częściowo jest to spowodowane nasionami (nasiona gorczycy czarnej mają zwykle bardziej ostry kęs niż bardziej aksamitne żółte nasiona), ale jest to również spowodowane różnicą jednego kluczowego składnika. Moje przepisy mówi, że musztardę Dijon robi się z białego wina, a musztardę żółtą robi się z octu. Dijon również był kiedyś wytwarzany z octem, ale to się zmieniło pod koniec lat 50. XIX wieku i od tego czasu jest najczęściej wytwarzane z winem.

najlepiej smakowa woda gazowana