Prawdziwa różnica między dressingiem francuskim a dressingiem rosyjskim

Ruben

Amerykanie uwielbiają dobry sos do sałatek. Sos ranczo , z pikantną mieszanką maślanki, oleju, ziół i przypraw jest zdecydowanie ulubionym dressingiem sałatkowym w Ameryce. Statystyka ). W tym samym badaniu 20 milionów respondentów wybrało francuski sos jako swój ulubiony (pomarańczowy, a nie Catalina), a 8 milionów wybrało sos rosyjski. Spójrzmy prawdzie w oczy, nikt tak naprawdę nie służy Kanapka Rubena z sosem ranczo.


Ze względu na podobieństwo składników, sos Tysiąca Wysp jest czasami zastępowany rosyjskim sosem na kanapce Reuben, ale prawdopodobnie nie widziałbyś francuskiego sosu zastąpionego rosyjskim sosem na Reubenie. Jednak ludzie wciąż kwestionują różnicę między opatrunkami francuskimi i rosyjskimi. Dlaczego? Oba sosy wyglądają na różowe i kremowe, a oba mają podobną konsystencję, co oznacza, że ​​jeśli zobaczysz sosy na kanapce lub na batoniku sałatkowym, możesz nie zauważyć różnic od razu.Jak odróżnić dressing francuski od dressingu rosyjskiego?

Rosyjski dressing

Najpierw najważniejsze. Wbrew nazwie, sos francuski wywodzi się z Ameryki, gdzie mamy upodobanie do sosów kremowych (poprzez Kulinarna wiedza ). Podobnie nie ma powiązań między Rosją a rosyjskim opatrunkiem (poprzez Towarzystwo Historyczne Nowej Anglii ). Jeśli chodzi o odróżnienie tych dwóch dressingów, z daleka wyglądają podobnie, ale pod względem smaku, rosyjski dressing jest generalnie pikantny, podczas gdy francuski jest słodki.
Rosyjski sos łączy majonez, ketchup, przyprawy i chrzan, podczas gdy francuski sos zazwyczaj zawiera majonez, ketchup, ocet, cukier, cebulę i czosnek (przez Rozkwit kuchni ). Przełamując przepisy jeszcze bardziej, francuski dressing może być słodszy lub bardziej cierpki w zależności od ilości octu lub cukru dodanego do przepisu, zgodnie z Odważny smakosz . A rosyjski sos często zawiera smak pikli, jedną z rzeczy, które sprawiają, że ludzie tak często porównują go do Tysiąca Wysp (poprzez Zjadacz ). Tak więc, w zależności od sałatki lub kanapki, którą tworzysz, oprzyj swoją decyzję o ubiorze na podstawie tego, czy masz ochotę na słodką, czy pikantną.
Kategorie fakty drink Inny