Prawdziwa różnica między szynką a golonką

golonka szynki

Dla niektórych z nas kucanie w kuchni, aby przygotować duży garnek czegoś ciepłego i pocieszającego, jest najlepszą formą dbania o siebie. Ogromne garnki fasolki , gulasze i wolno gotowane warzywa to czasami wszystko, czego potrzebujemy w życiu. Ale te godziny mieszania i gotowania byłyby zmarnowane bez dodania czegoś bogatego i mięsistego do mieszanki. To tam gdzie golonka szynki i podudzie. Te kawałki wieprzowiny ze skórą i kością mają ze sobą wiele wspólnego i oba oferują mnóstwo wilgotnego kolagenu, który Lifehacker mówi, że nadaje Twojemu jedzeniu ciało i gładkie, jedwabiste odczucie w ustach. Stawy i podudzie są zwykle sprzedawane wędzone, w takim przypadku Kuchnia Melanie mówi, że można ich użyć zamiennie aby nasycić danie złożonym, bekonowym smakiem. Należy jednak zauważyć, że golenie i golenie szynki nie są dokładnie takie same – pochodzą z dwóch różnych obszarów świni, a jeden jest bardziej mięsisty od drugiego, co czyni go nieco bardziej wszechstronnym.


Moje przepisy wyjaśnia, że ​​stawy szynkowe to staw między łapą a nogą świni, co oznacza, że ​​składają się głównie ze skóry, ścięgien i więzadeł, a nie z dużej ilości mięsa. I odwrotnie, według Piemont spożywczy , golenie wychodzą tuż poniżej łopatki lub biodra świni i wydają się być bardziej mięsiste niż stawy skokowe. Jeśli można znaleźć golonki wieprzowe świeże, a nie wędzone, można je przygotować samodzielnie, tak jak golonki jagnięce lub wołowe.Jak gotować z golonkami i golonkami z szynki

zupa z białej fasoli z golonką

Jedzenie i wino sugeruje przygotowanie posiłku ze świeżych podudzi poprzez duszenie ich nisko i powoli w bulionie drobiowym, winie, cebuli, marchwi i selerze. Ale jeśli w sklepie spożywczym masz do czynienia z golonkami lub golonkami wędzonymi, po prostu wybierz jedno lub drugie i użyj ich jako środka smakowego w garnku z białą fasolą z suszonymi ziołami, pokruszoną czerwoną papryką i bulionem jako Świerk zjada robi, lub w Smacznego' s wolno duszona zupa z ciecierzycy z dużą ilością czosnku i jarmużu.
Używając stawu skokowego szynki, Smacznego zaleca wyrzucenie skóry, kości i resztek tłuszczu pozostawionych na stawie skokowym pod koniec gotowania, ale mówi, aby zachować małe kawałki mięsa nadal połączone z kością, które można posiekać i dodać z powrotem do garnka. Piemont Grocery mówi, że nieco bardziej treściwe mięso z długo gotowanych golonek spadnie prosto z kości, dzięki czemu bez wysiłku doda trochę więcej substancji do potrawy. Za mięsistą golonkę zapłacisz więcej niż za szczuplejszy staw skokowy, ale obie są nadal uważane za niedrogie kawałki. Poza tym dobrze zamrażają, więc pamiętaj, aby zaopatrzyć się, gdy je znajdziesz i zadowolić się powolną pysznością.

kurczak z rożna na wyprzedaży