Prawdziwa różnica między irlandzkim masłem a zwykłym masłem

Chleb i masło

Jeśli Ameryka jest różna zbrodnie przeciwko jedzenie to znaczy, że nie możemy mieć ładnych rzeczy wyprodukowanych w USA, to masło nie jest wyjątkiem. I jak wie wielu wymagających kupujących artykuły spożywcze, irlandzkie masło – zwłaszcza Kerrygold – rządzi wszystkim. Jest jedwabisty, kremowy i ma odpowiednią równowagę słonego i słodkiego. Ale co sprawia, że ​​irlandzkie masło jest tak (przepraszam) lepsze niż nijakie amerykańskie odmiany?


Po pierwsze, to kolor. Masło irlandzkie jest często satysfakcjonującym odcieniem żółci, który jest głębszy niż większość zwykłych marek masła. Najpierw jemy oczami, a żółty to kolor, który większość marketerów fast-food wybiera z jakiegoś powodu: kojarzy się z wygodą i zadowoleniem (poprzez Wtajemniczony ). Jednak ten żółty w irlandzkim maśle nie tylko barwi jak annato, używany do rozjaśniania potraw takich jak Velveeta i Złota Rybka — pochodzi z beta-karotenu irlandzkich krów spożywanych na irlandzkich pastwiskach, który następnie trafia do zmagazynowanego tłuszczu — a następnie do mleka (poprzez Prawdziwe proste ). Beta-karoten występuje naturalnie w roślinach, takich jak trawa, a zwłaszcza irlandzki klimat sprawia, że ​​trawa, na której jedzą te krowy, staje się intensywnie zielona.pizza hut serowe ukąszenia pizzy przerwane?

„Zielona ziemia to nasza przewaga konkurencyjna”, Pat O'Keeffe, zastępca redaktora naczelnego Dziennik irlandzkich rolników , mówi NPR . „Te pofałdowane zielone wzgórza świetnie nadają się do uprawy trawy. Potrzebujesz częstych i regularnych opadów, a takich mamy pod dostatkiem.
Irlandzkie masło jest znacznie bardziej rozsmarowane

Następnie ta doskonała tekstura. Bo co jest tak samo złe jak przypalony tost? Niecierpliwi masłarze wiedzą: to zgrane tosty. Wiesz, co się dzieje, gdy próbujesz posmarować to zimne, drugorzędne, białe masło na kruchym kromce ulubionego chleba, a to doświadczenie prawdopodobnie sprawia, że ​​nie chcesz powtórki przy następnej próbie posmarowania chleba masłem.

Jeśli jednak miałeś kiedyś przyjemność używać irlandzkiego masła, wiesz, że Twój tost nie jest przeznaczony na ten smutny los. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki masło irlandzkie jest bardziej miękkie i bardziej rozsmarowane niż nasze. Sprowadza się to do wyższej zawartości tłuszczu (i lepszego profilu odżywczego), zgodnie z Prawdziwe proste i Zdrowie na co dzień . Europejskie masło zawiera około 82 procent tłuszczu maślanego, podczas gdy nasze osiąga 80 procent. Te dodatkowe 2 procent składa się zwykle z tłuszczu, dzięki któremu masło staje się pyszną, rozsmarowaną konsystencją, którą znasz i kochasz.Wyższość irlandzkiego masła w jednej kremowej tajemnicy

Krowy Tom Stoddart/Getty Images

Krowy irlandzkie są karmione trawą, co daje ich mleko przewagę nad naszymi krowami. Masło od krów karmionych głównie trawą — zieloną, nie suszoną — nadaje produktowi końcowemu bogatszy, bardziej intensywny smak, który ostatecznie otrzymuje wyższe oceny niż zwykłe masło przez tych, którzy go próbują. Amerykańskie krowy mleczne jedzą dużo suszonych traw, kukurydzy i innych nasion, zbóż i produktów ubocznych żywności, jeden USDA Arkusz informacyjny pokazuje, który nie nadaje tego samego koloru ani smaku, co krowy karmione głównie trawą na irlandzkich pastwiskach, które są znane z tego, że są szczególnie zielone i bujne.

Według O'Keefe istnieje dostrzegalna różnica w smaku i odczuciach w ustach między masłem irlandzkim a amerykańskim. „Muszę uważać na amerykańską publiczność, ale powiedzielibyśmy, że to [jak różnica między] kredą a serem” – powiedział.Wyższa zawartość tłuszczu, mleko karmione trawą, złoty kolor i soczysta konsystencja sprawiają, że Kerrygold i inne irlandzkie masła znacznie różnią się od zwykłych amerykańskich marek, takich jak Land O' Lakes, a nawet marek ekologicznych, takich jak Horizon. Według niektórych masło irlandzkie ma również przewagę nad innymi masłami europejskimi, które dążą do tego samego jasnego, słonecznego koloru i luksusowego smaku.

Masło karmione trawą jest również bardziej pożywne

Irlandzkie masło

Masło karmione trawą, podobnie jak masło irlandzkie, ma również lepszy profil odżywczy. Według Zdrowie na co dzień , w irlandzkim maśle może być więcej kwasów tłuszczowych omega-3 w porównaniu ze zwykłym masłem. Ponadto badanie z 2015 r. wykazało, że ten rodzaj masła może mieć mniej tłuszczów nasyconych i więcej tłuszczów wielonienasyconych niż twój stary tryb życia.

Innym dobrodziejstwem odżywczym występującym w maśle karmionym trawą jest większa ilość sprzężonego kwasu linolowego, który w połączeniu z większą ilością kwasów tłuszczowych omega-3 może pomóc obniżyć ryzyko chorób serca.

Chociaż te informacje mogą sprawić, że będziesz chciał dodać więcej masła niż normalnie do swoich ulubionych potraw, pamiętaj, że masło, bez względu na jego pochodzenie, nie jest najzdrowszym tłuszczem na rynku, więc staraj się podawać małe porcje. Należy również pamiętać, że chociaż może to przynieść niewielkie korzyści odżywcze w porównaniu ze zwykłym masłem, nie oznacza to, że należy używać jeszcze niż normalnie.

różnica między olejem roślinnym a olejem rzepakowym

Jeśli to wszystko nie jest wymówką do spróbowania irlandzkiego masła, to nie wiemy, co nim jest.