Prawdziwa różnica między cytrynami Meyera a zwykłymi cytrynami

cytryny Meyera

Jeśli konto podane przez Pittsburgh Post-Gazette należy sądzić, że koniec 2000 roku był ekscytującym okresem dla fanów cytrusów: „Czytałam o nich tęsknie przez lata, zanim zeszłej zimy szpiegowałam kupę w Whole Foods i szybko stałam się ćpunem cytryny Meyera”. Teraz dla wielu cytryna może być po prostu cytryną . W przeciwieństwie do, powiedzmy, jabłek, większość supermarketów na ogół nie sprzedaje dużej ilości cytryn. Dlatego wielu kupujących, prezentując nowe, bardziej wyszukane cytrusy, może być niepewnych, dlaczego są one droższe i czy podoba im się Pittsburgh Post-Gazette uznaliby to za koszt, który warto ponieść.


kfc 5 dolarów kalorii w pudełku

Duża różnica między cytryną Meyera a zwykłą cytryną tkwi w jej smaku. „Słodki i soczysty”, tak is Marta Stewart opisuje owoc. „Jasnożółty kolor, są pulchniejsze i mniej kwaśne niż zwykłe cytryny, mają cieńsze skórki i bardziej kwiatowy zapach”. Pomijając fakt, że skórki też są jadalne, to w zasadzie tyle. Według Ilustrowany kucharz Wielu podejrzewa, że ​​wyjątkowy smak cytryny Meyera wynika z tego, że jest hybrydą mandarynki i cytryny. Punkt sprzedaży doszedł do konsensusu, że powinieneś używać cytryn Meyera, gdy chcesz mieć przyjemny, cytrynowy smak bez kwaskowej śmiałości standardowej cytryny. Szukasz właśnie tej aksamitnej, cytrynowej równowagi? ChowHound sugeruje, aby w szczyptę zastąpić cytryny Meyera mieszanką cytryny i równych części pomarańczy, mandarynki lub mandarynki, z dodatkiem skórki lub soku w zależności od przepisu.Cytryny Meyera mają wiele zastosowań

Zbliżenie cytryny Meyera na drzewie

Do niedawna przeznaczenie cytryn Meyera było dekoracyjne, a nie kulinarne. NPR przypisuje tę zmianę Frankowi Nicholasowi Meyerowi, badaczowi rolniczemu, który został wysłany przez rząd Stanów Zjednoczonych w celu zbadania Azji w poszukiwaniu nowych roślin. Meyer wrócił z regionu z 2500 roślin, w tym cytryną Meyera, którą przywiózł z rodzimych Chin – gdzie (oczywiście) nie nazywa się jej cytryną Meyera. W zamian rząd USA docenił jego osiągnięcia, nazywając jego imieniem cytryny Meyera. Po tym, jak zaraza zniszczyła prawie wszystkie amerykańskie drzewa cytrynowe Meyera, cytryna Meyera utrzymała niewielką popularność wśród lokalnych rolników na Florydzie iw Kalifornii. Tak było, dopóki Martha Stewart nie natknęła się na wariant cytrynowy i pochwaliła światu jego właściwości.
Dziś cytryna Meyera ma sezonowe, drogie miejsce w sklepach takich jak Whole Foods. Jednak nadal można uprawiać cytryny Meyera dla ich pierwotnego, aromatycznego przeznaczenia, a także niektóre (nieco mniejsze) jadalne owoce. Kuchnia zachwycony tym, jak miniaturowy sad cytrusowy przyjaciela rozjaśnił ich dom zimą. Było to możliwe, ponieważ, jak Czterech plantatorów wiatru wyjaśnia: „W pojemniku półkarłowate drzewa pozostaną znacznie mniejsze, zwłaszcza przy rozsądnym przycinaniu”. W przeciwnym razie drzewa urosłyby do swoich regularnych 8 do 12 stóp.

Oczywiście zawsze możesz po prostu trzymać się naturalnej słodyczy cytryny Meyera, aby dodać dodatkowy efekt mieszanki koktajlowe lub Cytrynowa Babka .


Kategorie Fakty porady Inne