Prawdziwa różnica między mleczną czekoladą a ciemną czekoladą

batony mlecznej i gorzkiej czekolady

Czekolada jest jedną z małych przyjemności życia dzięki swojemu wysublimowanemu smakowi. Jeśli kiedykolwiek miałeś szczęście odwiedzić fabrykę czekolady? Dom Caillera gdzie można było zobaczyć i dowiedzieć się o procesie produkcji czekolady i spróbować niektórych pysznych produktów na końcu, wtedy można mieć podstawową wiedzę na temat różnic między rodzajami czekolady. W przeciwnym razie, za każdym razem, gdy bierzesz kęs czekolady, możesz się zastanawiać, co nadaje preferowanemu rodzajowi czekolady przewagę.


Czekolada jest wytwarzana z likieru czekoladowego, który powstaje, gdy ziarna kakaowe są mielone, aż do upłynnienia. Likier składa się z masy kakaowej, która nadaje czekoladzie gorzki smak, oraz masła kakaowego. Dlatego producenci czekolady mogą manipulować ilością masy kakaowej i masła kakaowego, której używają do produkcji różnych rodzajów czekolady, począwszy od biały do ciemności (przez Kryształowa Czekolada ). Dlatego też ciemna czekolada jest o wiele zdrowsza niż inne rodzaje. Zwykle zawiera dużo mniej mleka i cukru, dzięki czemu jest słodszy, dlatego ma mniej tłuszczów nasyconych i kalorii (poprzez Dobrze i dobrze ).W mlecznej czekoladzie jest więcej mleka i cukru

ciemna czekolada na jasnoróżowym tle

Jeśli zauważyłeś udział procentowy w tabliczkach czekolady, prawdopodobnie tabliczkach ciemnej czekolady , powinieneś wiedzieć, że oznacza to ilość likieru czekoladowego i dodanego masła kakaowego. Czekolada mleczna musi zawierać co najmniej 12% mleka i co najmniej 10% likieru czekoladowego. Jednak niektóre czekolady mleczne z wyższej półki zawierają od 30 do 40 procent kakao. Reszta czekolady składa się z cukru i czasami emulgatorów lub wanilii. Dodany cukier i mleko minimalizują gorycz czekolady i sprawiają, że jest słodka i pyszna. To także świetny rodzaj czekolady do jedzenia, ponieważ smakuje tak dobrze i tak łatwo rozpływa się w ustach (poprzez Smacznego ).
Z drugiej strony gorzka czekolada ma o wiele mniej dodatku cukier niż czekolada mleczna. Niezależnie od tego, czy wybierzesz gorzko-słodką, czy półsłodką ciemną czekoladę, obie mają mniej cukru niż mleczna czekolada. Oba rodzaje gorzkiej czekolady zawierają co najmniej 35 procent likieru czekoladowego, a o nazwie (pół- lub słodko-gorzkiej) zazwyczaj decyduje marka czekolady. Niektóre ciemne czekolady mogą zawierać do 80 procent kakao, chociaż są one dość gorzkie i kruche. Ciemna czekolada o zawartości od 65 do 70 procent kakao doskonale nadaje się do pieczenia bez przytłaczania wszystkiego, co robisz.