Prawdziwa różnica między pancettą a bekonem

Plastry Pancetty na desce do krojenia

Pancetta i boczek to mięsne przysmaki, które można spożywać solo lub stosować w różnych przepisach. Ale co ich wyróżnia? Zajmijmy się najpierw podobieństwami. Pancetta i bekon są robione z boczku wieprzowego, najbardziej tłustej części świni (poprzez Dobra gotowanie ). Oba rodzaje mięsa są również peklowane (poprzez Kuchnia ), co oznacza, że ​​z mięsa usunięto wilgoć (poprzez Internetowy sklep restauracyjny ). Hamuje to rozwój bakterii, a tym samym zapobiega psuciu się.


Jednak sposób peklowania tych dwóch mięs jest inny. Aby zrobić pancettę, boczek jest mocno doprawiony solą (to odciąga wilgoć i leczy mięso), pieprzem i przyprawami. Pancetta jest następnie zwijana i ponownie zamykana w osłonce. Z drugiej strony, aby wyleczyć bekon, wieprzowina jest marynowana w solance, co zasadniczo oznacza, że ​​jest marynowana w bardzo słonej płynnej mieszance. Znowu usuwa to naturalną wilgoć z mięsa (poprzez Odważny smakosz ).Co się dzieje po utwardzeniu?

Gotowany boczek na patelni

Po procesie peklowania te dwa powszechnie mieszane produkty wieprzowe ponownie się rozchodzą. Gdy pancetta zostanie wyleczona, to wszystko! Jest skończony i może być używany do gotowania lub spożywany bez zmian. Pancetta jest często pokrojona w kostkę, a we Włoszech niezwykle często można znaleźć mięso używane w makaronach, zupach i risotto. Można jednak znaleźć również pancettę przygotowaną w cienkich jak papier plasterkach i zjedzoną jak prosciutto. Zazwyczaj pancetta nie jest smażona jak boczek.
Tymczasem po utwardzeniu boczku jest jeszcze jeden krok, zanim dojdziesz do gotowego produktu. Boczek jest wędzony na zimno, zazwyczaj na drewnie takim jak hikora lub jabłko. Według Niesamowite żeberka , wędzenie na zimno utrzymuje produkt w niskiej temperaturze, podczas gdy dym nadaje mu smak, co oznacza, że ​​boczek nie jest gotowany podczas procesu. W rezultacie boczek jest nadal technicznie surowy i po wędzeniu musi być ugotowany. Więc w przeciwieństwie do pancetty, nie zjesz jej, dopóki nie zostanie dokładnie ugotowana.