Prawdziwa różnica między brzoskwiniami a nektarynkami

Beczka brzoskwiń

Lato oznacza sezon owoców pestkowych i chociaż większość świata jest w stanie odróżnić śliwkę od moreli, brzoskwinie i nektarynki są nieco trudniejsze do odróżnienia, biorąc pod uwagę ich podobieństwo. Obie świetnie nadają się do letnich sałatek, do szewców, a także do przetworów. Mają nawet wspólną historię.


Nektarynki i brzoskwinie pochodzą z Chin, ale zostały sprowadzone na Zachód, gdzie szybko stały się popularne w sadach i na targach (poprzez kasztelanina ). Brzoskwinie sprowadzono do Stanów Zjednoczonych na początku XIX wieku. Z drugiej strony nektarynka nie była łatwo dostępna dla mas aż do lat 40. i 50. XX wieku. W tym okresie w Kalifornii wyhodowano bardziej obfitą i trwalszą wersję brzoskwini, aby mogła wytrzymać transport na terenie całego kraju (przez Dobre gospodarowanie ).Ale jaka jest prawdziwa różnica między brzoskwiniami a nektarynkami?
Różnica między brzoskwinią a nektaryną

Brzoskwinie w kuchni

Niektórzy uważają, że nektarynka to skrzyżowanie brzoskwini i śliwki, ale mylą się (poprzez Marta Stewart ). Technicznie rzecz biorąc, nektarynka to rodzaj brzoskwini. Największą różnicą między nimi jest to, że brzoskwinia ma puszystą powierzchnię zewnętrzną, podczas gdy nektarynka ma gładką skórkę. Ta różnica jest czysto genetyczna i wynika z genu recesywnego. Są tak podobne, że botanicy zaobserwowali nektarynki rosnące na brzoskwiniach.

Brzoskwinie wydają się być większe niż nektarynki i generalnie są bardziej miękkie i sokowirówki. Kolor brzoskwiń jest zwykle jaśniejszy niż nektarynki. Kolor nektarynki może wahać się od żółtego do głębokiej czerwieni, granicząc z fioletem.Jeśli natkniesz się na przepis, który wymaga jednego, z pewnością możesz bez problemu użyć drugiego jako substytutu! W rzeczywistości często przepisy wymagają usunięcia kęsów ze skórki brzoskwini, która może stać się twarda po ugotowaniu.