Prawdziwa różnica między popoverami a Yorkshire Pudding

Ropucha w dziurze

w Stany Zjednoczone , ty masz popovery . W Wielkiej Brytanii masz puddingi Yorkshire. Oba są potrawami z ciasta jajecznego i zasadniczo są podobne do siebie. Czy zatem różnią się one w jakiś znaczący sposób?


Odpowiedź brzmi tak i nie. w artykule o popoverach na swojej stronie internetowej, Król Artur Pieczenie zaciera różnicę: „To samo ciasto; inny sposób pieczenia”. Jednym z nich jest pudding Yorkshire, wlewając ciasto do odchodów mięsnych lub tłuszczu. Pudding Yorkshire jest następnie przygotowywany jako seria pojedynczych puddingów lub jedna duża pieczeń.Czy to jest to jedzenie? , jednak odnosi się do ważnego rozróżnienia w sposobie użycia każdej potrawy. Mianowicie popovery służą jako ciasto, które można spożywać przez cały dzień z różnymi rodzajami par. Są własnym wydarzeniem. Pudding Yorkshire został jednak wymyślony jako środek do wykorzystania kapiących potraw mięsnych podczas gotowania. Jest to dodatek, który dobrze komponuje się z prawie każdą kolacją.
Nie można jednak zaprzeczyć ich zasadniczemu podobieństwu.

Czy popovery i puddingi Yorkshire mają wspólną historię?

Puddingi Yorkshire na tacy

Biorąc pod uwagę podobieństwa między popoverami a puddingiem Yorkshire, wydaje się naturalne, że istnieje między nimi wspólna historia. Jednak faktyczna historia powstania każdego z nich pozostaje niejasna.Świerk zjada udało się prześledzić wcześniejszy przepis na pudding z Yorkshire do książki z 1737 roku zatytułowanej Cały obowiązek kobiety , w którym podstawowy przepis jest zapisany jako kapiący budyń. Drugi przepis pojawił się w Prosta i łatwa sztuka gotowania , opublikowany w 1747 roku.

Popovery pojawiły się po raz pierwszy w książce kucharskiej z 1876 roku zatytułowanej Praktyczne gotowanie autorstwa M. N. Hendersona, według dochodzenia dotyczącego pochodzenia popoverów przeprowadzonego na stronie internetowej Lynn Bonnett Idealny popover . Prostym założeniem byłoby zatem, że popovery wyewoluowały z kuchni kolonialnej i były po prostu uważane za niegodne uwagi aż do późnej daty. James Bear, jednak, jak zauważa Bonnett, stwierdza, że ​​podobieństwa są przypadkowe, ponieważ obie potrawy powstały we własnym kontekście.

Jakiekolwiek połączenie między nimi, jeśli w ogóle, zostało utracone, prawdopodobnie na zawsze.