Prawdziwa różnica między polędwicą wieprzową a polędwicą wieprzową

Krojenie polędwicy wieprzowej

Kiedy przepis wymaga kawałka mięsa, zawsze istnieje możliwość pomyłki u rzeźnika, ponieważ różne mięsa mogą być określane w różny sposób. Jeśli chodzi na przykład o wołowinę, stek T-bone może być również znany jako porterhouse, a ribeye może być również nazywany Delmonico (przez Poszukiwacz smakoszy ).


co się stało z kolegą valastro

Dotyczy to również wieprzowiny. Chociaż schab i polędwiczki wieprzowe brzmią, jakby mogły być tym samym, w rzeczywistości są to dwa różne kawałki mięsa o różnych właściwościach. Schab wieprzowy pochodzi pomiędzy kręgosłupem a żeberkami (via Smak domu ). Zazwyczaj jest bez kości i jest przycinany, aby mieć tłustą czapkę na wierzchu kawałka, co pomaga zapewnić, że mięso pozostaje wilgotne podczas gotowania. Polędwiczki wieprzowe są często grillowane lub pieczone w piekarniku i podobnie jak wszystkie wieprzowiny powinny być gotowane do wewnętrznej temperatury 145 stopni Fahrenheita.Charakterystyka polędwicy wieprzowej

Dwie polędwiczki wieprzowe

Z kolei polędwica pochodzi znad kręgosłupa i jest jednym z najdelikatniejszych (stąd nazwa) nacięć, ponieważ nie jest to mięsień, który dużo się porusza. Ten kawałek mięsa na krowie jest często określany jako filet mignon.
jak czyścić filtr zmywarki

Polędwica jest dłuższa niż polędwica, a także cieńsza. Czasami zobaczysz, że są podwójnie pakowane, ponieważ są to mniejsze kawałki, zwykle około pół funta każdy, podczas gdy polędwica może mieć około cztery lub pięć razy większą wagę. Ze względu na mniejszy rozmiar polędwica gotuje się szybciej i często podawana jest pokrojona w medaliony. Ponieważ nie ma takiej samej tłustej czapeczki jak polędwica (chociaż może zawierać marmurkowatość tłuszczu śródmięśniowego), może szybko wyschnąć, jeśli jest rozgotowana. Jednym ze sposobów, aby temu zapobiec, jest pozostawienie marynowanej polędwicy przez noc przed gotowaniem, dzięki czemu jest soczysta.