Prawdziwa różnica między owsianką a płatkami owsianymi

owsianka

Płatki owsiane i owsianka to popularne produkty śniadaniowe, ale łatwo je wymieszać. Oba są zbożami ugotowanymi z wodą, aby uzyskać miękki, obfity posiłek. Na pierwszy rzut oka możesz zauważyć, że płatki owsiane są zwykle podawane z cynamonem lub owocami, albo z dodatkiem dodatków dla smaku, podczas gdy owsianka brzmi jak coś, co jedzą ludzie z powieści Dickensa lub wierszyka dla dzieci. Istnieją jednak pewne podobieństwa, a także ważne różnice.


Owsianka to dowolne zboże, płatki zbożowe lub rośliny strączkowe gotowane w mleku, wodzie, a nawet bulionie i podawane na gorąco (przez Smak ). Ziarna mogą być dowolną kombinacją owsa, ryżu, kukurydzy, kukurydzy, jęczmienia i pszenicy (poprzez Żywność dla lepszego zdrowia ).czy McDonalds sprzedaje śniadanie przez cały dzień?

Co ciekawe, płatki owsiane są rodzajem owsianki – więc podczas gdy wszystkie płatki owsiane są owsianką, każda owsianka jest zdecydowanie nie owsianka. Płatki owsiane są wytwarzane z płatków owsianych, mielonych lub spłaszczonych. Można go kupić jako staromodny lub pocięty na stal, płatki owsiane lub szybkie płatki owsiane w sklepie spożywczym.
Owsianka pochodzi ze skandynawskiego obszaru Europy Północnej, który obejmuje Norwegię, Szwecję i Finlandię, podczas gdy płatki owsiane to szkockie danie.

Owsianka na całym świecie

owsianka

Kolejna różnica dotyczy ziarna używanego do produkcji płatków owsianych i owsianki. W przypadku płatków owsianych otręby są usuwane z mielonego owsa, podczas gdy owsianka w formie dania lub przepisu nosi nazwę rodzaju ziarna użytego do jej przygotowania. Przykładem jest mąka kukurydziana, czyli owsianka z kukurydzy. W ten sam sposób owsianka z owsa nazywana jest płatkami owsianymi.Owsianka nie jest wyjątkowa dla kultury zachodniej. W Azji istnieje owsianka ryżowa zwana congee, która jest przygotowywana z ryżu i wody lub bulionu zwierzęcego. W RPA i Papui Nowej Gwinei jest owsianka z sorgo, rodzaju zboża. Finlandia ma owsiankę z żyta i wody o nazwie ruispuuro. Na tym również przykłady się nie kończą. W Rosji i Europie Wschodniej istnieje kasza kasza z kaszy gryczanej. W krajach Afryki Wschodniej produkują owsiankę z mąki jęczmiennej, a w południowych Indiach owsiankę wytwarza się z kaszy manny, innego rodzaju ziarna (przez Moje przepisy ).

przerwane smaki niebieskiego dzwonka

Ponadto spożywanie owsianki ma wiele zalet odżywczych. Jest lekkostrawny i zawiera wiele ważnych składników odżywczych. Może również obniżać ciśnienie krwi i cholesterol.Płatki owsiane i inne rodzaje owsianki to świetne śniadanie. Dodaj cynamon, rodzynki, cukier i owoce, aby uczynić go uniwersalnym, zdrowym porannym produktem lub zrób ciasteczka owsiane na zdrową przekąskę lub deser.
Kategorie porady jedzenie Zabawa