Prawdziwa różnica między czystym a imitacją ekstraktu waniliowego

ekstrakt waniliowy

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego, u licha, powinieneś kupić czysty ekstrakt waniliowy w 29,99 USD za 12 uncji, kiedy można było dostać fałszywe rzeczy za $6,49 GALLON, nie szukaj dalej. Istnieją prawdziwe różnice między czysta wanilia , zrobiony z delikatnej fasoli orchidei (tak) i sztucznej wanilii, dosłownie wykonanej z produktów petrochemicznych i drewna (poprzez Amerykański naukowiec ). Ekstrakt waniliowy może być popisem, ale zwykle jest wart ciasta (poprzez Kuchnia ). Jednak nadal możesz używać sztucznej wanilii w przepisach, w których dominują inne smaki — po co używać dobrych rzeczy, w których nikt nie poczuje różnicy?


Oto, jak powstaje czysty ekstrakt waniliowy: ziarna wanilii moczone w alkoholu, aby wydobyć ich wyjątkowy smak, a zgodnie z FDA, możesz nazwać swój produkt ekstraktem waniliowym tylko wtedy, gdy jest zgodny z ich specyfikacją (przez Świerk zjada ): nie mniej niż 13,35 uncji ziaren wanilii na galon i nie mniej niż 35 procent alkoholu etylowego ( przez FDA ). Czysty ekstrakt waniliowy jest taki drogie ponieważ ziarna wanilii pochodzą z orchidei, której uprawa jest bardzo pracochłonna i występuje głównie w kilku gorących, wilgotnych miejscach, takich jak Madagaskar (poprzez Poczta Huffington ) . Strąki rosną po ręcznym zapyleniu i kwitnieniu orchidei, a następnie wkładane do gorącej wody i układane do wyschnięcia na miesiące. Dopiero wtedy rozpoczyna się proces ekstrakcji.Jest czas i miejsce na imitację wanilii

budyń waniliowy

Z drugiej strony większość imitacji wanilii jest wytwarzana głównie z waniliny wytworzonej z gwajakolu, który jest prekursorem petrochemii (lub substancji chemicznej pochodzącej z rafinacji ropy naftowej lub gazu), zgodnie z Amerykański naukowiec . Tak. Reszta jest produkowana z ligniną, która pochodzi z drewna (przez Nauka Direct ). Dlatego jest tak tanio. I zgodnie z Świerk zjada , produkty imitujące wanilię często mają nieco gorzki posmak dla osób z wrażliwym podniebieniem. Tak więc profesjonalni piekarze mówią, że jeśli masz ochotę na krem ​​waniliowy, lukier waniliowy lub ciasto waniliowe – wybierz delikatniejszą czystą wanilię.
Dobrą wiadomością jest to, że prawdopodobnie nie będziesz w stanie odróżnić tych dwóch wersji w deserze, którego głównym smakiem nie jest wanilia, takim jak czekolada, ciastka z przyprawami lub ciasteczka z dużą ilością dodatków. Jeden ekspert polecił Kuchnia aby zachować zdrową równowagę między tymi dwoma: zachowaj „dobre rzeczy” na czas, gdy smak waniliowy musi zabłysnąć, ale w przepisach o bardziej odważnych smakach wystarczy sztuczny.