Prawdziwa różnica między czerwoną i zieloną kapustą

Trzy rodzaje kapusty

Kapustę można wykorzystać w wielu różnych stylach gotowania , ale rodzaj kapusty, którą otrzymujesz, ma znaczenie, ponieważ każda ma swoje właściwości i mocne strony, które lepiej sprawdzają się w różnych zastosowaniach. Smacznego mówi, że tak naprawdę są tylko cztery rodzaje kapusty, które musisz znać; kapusta zielona, ​​kapusta czerwona, kapusta pekińska i kapusta włoska. Kapusta zielona, ​​pekińska i włoska włoska ma kolor zielony, podczas gdy czerwona kapusta jest jedyną „czerwoną” opcją na ich liście.


Świerk sugeruje szukanie kapusty, która wydaje się ciężka ze względu na swój rozmiar przy wyborze jednej do zakupu, z wyjątkiem kapusty pekińskiej. Chociaż nie chcesz wybierać poważnie uszkodzonej kapusty, główki kapusty nie muszą być idealne, ponieważ możesz po prostu usunąć skazy zewnętrzne liście, gdy będziesz gotowy do gotowania. Według Czas , kapusta może zachować świeżość do dwóch miesięcy, jeśli jest odpowiednio przechowywana w lodówce owinięta folią.Jak odróżnić te cztery popularne odmiany kapusty

Cztery rodzaje kapusty; zielony, savoy, czerwony i napa

Kuchnia daje spływ na wszystkie cztery kapusty z Bon Appetit's lista kapusty do poznania. Twierdzą, że zielona kapusta jest najbardziej podstawowym i prawdopodobnie tym, co ludzie wyobrażają sobie, gdy słyszą słowo „kapusta”. Surowa, zielona kapusta ma lekki i lekko pieprzny smak, który uspokaja się podczas gotowania. Sugerują spożywanie surowej zielonej kapusty pokrojonej w cienkie plasterki w sałatkach lub surówkach oraz pieczenie lub grillowanie grubych klinów.
Candice brytyjski pokaz pieczenia

Co ciekawe, czerwoną kapustę można zastąpić kapustą zieloną w większości przepisów, które po prostu wymagają „zielonej kapusty”, ponieważ są one w rzeczywistości bardzo podobne pod względem smaku i formy. Żywy odcień czerwonej kapusty dodaje smaku wielu potrawom, ale uważaj, ten kolor może przesiąkać, plamiąc inne składniki potrawy.

najlepszy sklep kupiony sos do makaronu

Kapusta pekińska, zwana także kapustą pekińską, ma bardziej owalny kształt niż kapusta czerwona i zielona. Kapusta pekińska ma delikatne, plisowane, żółto-zielone liście i słodszy smak. Kuchnia sugeruje użycie kapusty pekińskiej, gdy szukasz łagodniejszego smaku kapusty, gotowanej w daniach takich jak kluski lub frytki i surowej w sałatkach.Ostatnim wymienionym typem kapusty jest kapusta włoska. Kapusta ta jest podobna w kształcie do kapusty czerwonej i zielonej, ale ma znacznie ciemniejszy, ciemnozielony kolor. Smak jest łagodny, a jej liście są znacznie mniej chrupiące niż inne odmiany kapusty. Z tego powodu twierdzą, że kapusta włoska jest najlepsza, gdy jest pieczona lub smażona.