Prawdziwa różnica między shake'iem a słodem

Różnorodność koktajli mlecznych ułożona na drewnianym stole

Czy jest lepsze miejsce na przekąskę niż lokalna restauracja? Jasne, jedzenie i napoje mogą nie być dokładnie pięciogwiazdkowe, ale tego typu restauracje zazwyczaj oferują szeroki wybór opcji, które zadowolą Cię, niezależnie od tego, czy wybierasz się na śniadanie, lunch czy kolację. Połącz obszerne menu ze skórzanymi budkami i nostalgicznym wystrojem, a otrzymasz prawie scenę prosto z „ Riverdale ”, po prostu nie zapomnij zamówić przepysznego koktajlu mlecznego do popijania podczas delektowania się posiłkiem.


Mówiąc o koktajlach mlecznych, jaki jest twój ulubiony smak? Większość miejsc oferuje klasyczne trio czekolady, wanilii i truskawek, a może nawet kilka bardziej odważnych smaków, takich jak tort urodzinowy. Niektóre restauracje mogą nawet mieć do wyboru drugą listę smakołyków do lodów do picia, które identyfikują jako słody — co to jest na świecie?ile kalorii w burgerze pięciu facetów

Jeśli nigdy nie słyszałeś o tych staromodnych deserach, możesz być pewien, że prawie nie mają smaku octu słodowego, w którym zanurza się rybę z frytkami. Obecnie słód to po prostu zwykły koktajl mleczny, który ma kilka miarek dodano do niego słodowane mleko w proszku, choć nie zawsze było to coś, co byś otrzymał, gdybyś go zamówił. Jak się okazuje, pierwotna wersja słodu była właściwie podstawą koktajli mlecznych, które pijemy dzisiaj. Jak więc przeszliśmy od jednego do drugiego i czym dokładnie się różnią? Oto, co musisz wiedzieć.
Co to jest koktajl mleczny?

Para dzieląca się waniliowym koktajlem mlecznym?

Koktajle mleczne to jeden z najłatwiejszych sposobów na zdobycie lodów w podróży, z dodatkową korzyścią polegającą na tym, że są stosunkowo wolne od bałaganu, ale co dokładnie składa się na smakołyk do popijania? Niewiele — zawiera składniki takie jak lody, mleko i wszelkie inne środki smakowe, takie jak sos czekoladowy lub owoce. Gdybyśmy rozmawiali o nich w 1885 roku, przepis na deser byłby trochę inny. W rzeczywistości nie byłby to nawet przepis na deser, ponieważ napój powstał jako koktajl składający się z whisky i ajerkoniaku (poprzez LONDYN ).

Koktajle mleczne stały się „zdrowym napojem”, którym każdy mógł się cieszyć zaledwie kilka lat później (poprzez: Zimny ​​kamień ), ale dopiero w 1922 roku dzisiejsza wersja smakołyku weszła w życie dzięki Ivarowi Coulsonowi, menedżerowi Chicago Walgreens, który Historia żywności mówi, że ulepszył słodowany napój mleczny w swoim sklepie, dodając do niego lody waniliowe, tworząc w ten sposób pierwszy w historii koktajl mleczny. Mikstura szybko stała się hitem w sklepach słodowych w całej Ameryce i wkrótce znalazła swój pierwszy dom w świecie fast foodów, kiedy została wprowadzona do Królowa nabiału menu w 1949 roku, gdzie wciąż króluje jako jeden z najlepszych koktajli mlecznych. Obecnie koktajle mleczne można znaleźć prawie wszędzie, chociaż słodowe mleko w proszku znajdujące się w oryginalnej wersji nie jest dodawane, chyba że słód jest specjalnie zamówiony.przepis na taco z fasolą i serem burrito

Co to jest słód?

Neon

Słody mogą nie być obecnie wiodącym deserem do picia, ale prawda jest taka, że ​​bez nich nie byłoby koktajli mlecznych, którymi moglibyśmy się delektować w upalny letni dzień. Napoje o słodkim smaku zdominowały scenę napojową na początku XX wieku, kiedy „słód” był krótką formą „mleka słodowego”, które było smakołykiem składającym się z mleka, syropu czekoladowego i słodowego mleka w proszku. Składniki wytrząsano z lodem, aby uzyskać piankową konsystencję i popijano je w sklepach ze słodem, dawniej znanych jako sklepy z napojami, które zwykle znajdowały się w drogeriach (poprzez zachwycony gotowanie ).

To właśnie w jednej z tych drogerii – a dokładniej we wspomnianym Walgreens w Chicago – Coulson dodał do mieszanki lody. Słodowane mleko w proszku zostało ostatecznie usunięte z przepisu deseru, dając nam współczesny koktajl mleczny. Jednak niektóre restauracje i jadłodajnie nadal wymieniają słody w swoich menu. Zwykle odnosi się to do koktajlu mlecznego ze słodu, który jest koktajlem mlecznym z kilkoma miarkami mleka w proszku o smaku czekoladowym lub waniliowym, a nie do oryginalnego napoju ze słodu mlecznego bez lodów, który był podawany na początku XX wieku .Co to jest słodowane mleko w proszku?

Opakowanie mleka słodowego w proszku Horlicks

Aby naprawdę zrozumieć, czym jest słód i co odróżnia go od koktajlu mlecznego, musisz wiedzieć o jego kluczowym składniku — słodowym mleku w proszku. Substancja została wynaleziona w XIX wieku przez braci Jamesa i Williama Horlicków, którzy postanowili stworzyć alternatywny suplement diety dla niemowląt (poprzez zachwycony gotowanie ). Para połączyła razem mleko w proszku, mąkę pszenną i słodowany jęczmień. W rezultacie powstał bogaty w składniki odżywcze proszek, który ma słodki i orzechowy smak. Twórczość braci Horlick została wkrótce przyjęta przez odkrywców, którzy docenili produkt za lekkość i trwałość. Jednak bogaty smak proszku przemawiał do jeszcze większej liczby osób, co doprowadziło do wynalezienia napoju z mleka słodowego, a ostatecznie koktajlu mlecznego.

Słodowane mleko w proszku zostało ostatecznie wycofane z przepisu na deser do picia, chociaż niektóre restauracje, takie jak Pięciu gości , nadal oferuj go jako dodatek. Składnik można również kupić w sklepach spożywczych zarówno w smaku czekoladowym, jak i waniliowym i można go dodawać do wielu słodkich przekąsek, takich jak ciasteczka, lukier i oczywiście kulki ze słodu.

Oto czym różnią się koktajle mleczne i słody

Dwa czekoladowe koktajle mleczne na tacy

Jeśli następnym razem, gdy wybierasz się na posiłek do lokalnej restauracji, zamówisz zarówno koktajl mleczny, jak i słód, prawdopodobnie trudno byłoby odróżnić te dwa na podstawie samego wyglądu. Oba będą prawdopodobnie podawane w tym samym wysokim, prążkowanym szkle, któremu prawdopodobnie towarzyszy dodatkowy metalowy pojemnik na resztki z boku, i będą wyglądały na gęste i kremowe. Dopiero, gdy weźmiesz łyk każdego z nich (lub łyżkę, jeśli jest to twoja preferowana metoda), naprawdę będziesz w stanie dowiedzieć się, co odróżnia jedno od drugiego.

czy białka jaj są bogate w cholesterol?

Dodatek słodowanego mleka w proszku dodatkowo wzmocni smak słodkiego przysmaku, nadając mu znacznie bogatszy smak niż zwykły koktajl mleczny. Możesz również zauważyć, że wypicie słodu przez słomkę wymaga nieco więcej pracy, ponieważ jego charakterystyczny składnik sprawia, że ​​konsystencja napoju jest nieco gęstsza niż alternatywa.

Pod względem wartości odżywczych koktajle mleczne i słody są dość podobne. Oba powinny być spożywane oszczędnie, ponieważ są bogate zarówno w cukry, jak i tłuszcze, chociaż ten drugi ma niewielką przewagę, ponieważ słodowane mleko w proszku jest bogate w składniki odżywcze, takie jak witamina D i potas. Wybór między tymi dwoma ostatecznie sprowadza się do tego, który Twoim zdaniem smakuje lepiej, ale jeśli nas o to poprosisz, naprawdę nie możesz się pomylić.