Prawdziwa różnica między miękkimi lodami i zwykłymi lodami

trio rożków lodowych

Istnieje wiele różnych rodzajów mrożonych deserów, od lodów i mrożonych jogurtów po popsicles i wiele innych. Ale być może zastanawiałeś się nad różnicą między lody i lody na miękko – lub jeśli naprawdę jest różnica. W końcu mają tę samą nazwę. Tak naprawdę wszystko sprowadza się do przepisów USDA.


Według Uniwersytet Łyżka , USDA posiada pewne standardy dotyczące lodów . Najważniejsze jest to, że lody muszą składać się w 20 procentach ze śmietanki, 10 procent mleka i co najmniej 10 procent tłuszczu. Marki premium, takie jak Ben & Jerry's, faktycznie wykorzystują w swoich lodach około 15-20% tłuszczu, co sprawia, że ​​są one bardziej kremowe, bogatsze i niesamowicie pyszne. Zwykłe lody są również gęstsze, a przez to bardziej jędrne, ponieważ są mocno mrożone. Jest to spowodowane czwartym składnikiem lodów: przekroczeniem.Przekroczenie to ilość ubijanego powietrza do lodów , co sprawia, że ​​jest lżejszy i bardziej puszysty (poprzez Lody Czekoladowe Shop ). To jest to, co robią tańsze marki lodów, ponieważ oznacza to, że produkt można wyprodukować za mniej, a dolna marża marki jest grubsza (poprzez Koncesja na plastry ). Powietrze jest tańsze niż nabiał , w sumie.
Miękki serwis ma tego więcej

miękkie serwować rożki do lodów

Lody na miękko pojawiły się w latach 30. XX wieku. Według Slices Concession był bardzo popularny na targach, karnawałach, parkach rozrywki, a nawet restauracjach. Jak zapewne podejrzewasz, istnieje kilka różnic między lodami na zimno a lodami zwykłymi.

Przede wszystkim lody na miękko zawierają mniej tłuszczu mlecznego niż lody twarde. Drugą i prawdopodobnie ważniejszą różnicą jest to, że lody miękkie są znacznie mniej przepełnione niż zwykłe lody twarde, zgodnie z Slices Concession.co mogę smażyć?

Poza tym lody na miękko są w rzeczywistości dokładnie tym samym, co lody. Zawierają wszystkie te same składniki, ale maszyna używana do produkcji miękkich lodów zapewnia ich miękkość i gładszą konsystencję. Maszyna, która ubija miękkie lody, podczas ubijania wykorzystuje powietrze, czyli więcej powietrza niż w przypadku twardych lodów. Według Uniwersytetu Spoon, maszyna jest również odpowiedzialna za to, że lody nie twardnieją zbyt mocno, utrzymując je wystarczająco chłodne, ale nie za zimne. W efekcie otrzymujesz gładką i kremową, miękką porcję lody, które znasz i kochasz .