Prawdziwe znaczenie logo Starbucks

Logo Starbucksa Stephen Chernin/Getty Images

Starbucks logo syreny, pojawiające się na filiżankach do kawy w całym znanym świecie (a nawet w okazjonalnym świecie fikcyjnym, takim jak Westeros, jak w osławionym Gaffa Gry o Tron ) ma, według strony internetowej spółki, „przywołać [e] urok kawy i jej marynarską tradycję”. W rzeczywistości cały motyw morski jest czymś w rodzaju Starbucksa, ponieważ tak naprawdę przyjęli swoją nazwę od imienia postaci z powieści o wielkim amerykańskim wielorybie, Moby Dick .


Przynajmniej to jest to, co Starbucks przyznaje, że jest znaczeniem ich uroczej „syreny”, jak ją nazywają. Jednak na bardziej podstawowym poziomie ucieleśnia podstawową zasadę reklamy, że ładne dziewczyny sprzedają rzeczy. Lub, zgodnie z wcześniejszą, „boobierową” wersją logo syreny, „seks sprzedaje”.jak długo mleko wystarcza po otwarciu

Kontrowersje stojące za logo Starbucks

Drzeworyt syrena Facebook

Co zaskakujące, ta pozornie nieszkodliwa syrena była dość kontrowersyjna w niektórych kręgach, w kręgach tych są a) teoretycy spiskowi i b) zbyt pedantyczni (poprzez Mentalna nić ). Ci pierwsi postrzegają syrenę jako symbol iluminatów (co nie jest?) lub syjonistycznego spisku.
Jednak to ta ostatnia naprawdę lubi czepiać się i wykopywać… cóż, nie do końca brud, ponieważ z ich odkryciami nie ma nic szczególnie wstydliwego. Chodzi o to, że po prostu wzburzają kurz swoją naukową krytyką (poprzez Średniowieczny ). Starbucks twierdzi, że ich oryginalne logo „pochodziło z syreny z dwoma ogonami w starym, szesnastowiecznym drzeworycie nordyckim”. Wygląda na to, że się mylili – termin „nordycki” właściwie odnosi się do Skandynawii z epoki Wikingów, więc lepszym terminem byłby „nordycki”.

Jeszcze bardziej szokujące — wydaje się, że oryginalny drzeworyt był prawdopodobnie niemiecki, a nie skandynawski. Prawdopodobnie najbliższą rzeczą, która zbliża się do skandalu we wszystkich tych badaniach, jest odkrycie, że wizerunek dwuogoniastej syreny jest często kojarzony z postacią o imieniu Meluzyna, która była bardziej wiosenną pokojówką w głębi lądu niż prawdziwą syreną per se (poprzez Rupert Willoughby ). Ale z drugiej strony samo Seattle znajduje się między Puget Sound a Jeziorem Waszyngton, więc być może syrena, która jest także pokojówką słodkowodną, ​​jest w końcu idealnym symbolem najsłynniejszej kawy w mieście.czy mcdonald używa prawdziwego mięsa?

Nie wspominając o tym, że syrena jest urocza, kawa jest popularna na całym świecie, a logo nigdzie się nie wybiera — więc po prostu się wyluzuj i baw się dobrze. PSL już.