Prawdziwy powód, dla którego umiera amerykański ser

amerykański ser

Amerykański ser jest martwy. Millenialsi go zabili.


Jakaś wersja tego sentymentu krążyła po całym świecie Społeczny i tradycyjne media outletów ostatnio. Ale nawet jeśli jesteś podejrzliwy wobec Twittera i prasy, dane są jasne: amerykański ser idzie w kierunku opasek grzebieniowych i Kryształowa Pepsi .Tak jak Bloomberg wskazuje, że sprzedaż amerykańskich i innych serów topionych w USA ma spaść w tym roku o 1,6 procent, kontynuując czteroletni spadek sprzedaży serów topionych. W amerykańskich supermarketach ceny przetworzonego amerykańskiego sera spadły poniżej 4 USD za funt po raz pierwszy od 2011 roku. Tymczasem na Chicago Mercantile Exchange cheddar zwykle używany do produkcji amerykańskiego sera sprzedaje się na historycznie najniższym poziomie.
Amerykański ser , wysokotłuszczowa, wysokosodowa, wysoce topliwa mieszanka sera i emulgatorów, osiągnęła swój rozkwit w latach 30. XX wieku, kiedy skończyła 40 procent spożywanego sera stanowił ser amerykański wyprodukowany przez Kraft. W ostatnich latach narodowe gusta odwróciły się od syntetycznych, masowo produkowanych produktów serowych na rzecz serowarów rzemieślniczych, na czele z milenialsami, źródła mówią .

Łatwo jest wskazać na zarozumiałe, dbające o zdrowie, milenialsów — którzy są obwiniany o zabicie wszystko, od płatków śniadaniowych po golfa — jako sprawców upadku kultowego amerykańskiego sera. Ale przecięliśmy się trochę głębiej, aby znaleźć prawdziwy powód, dla którego amerykański ser umiera. Oto, co podzieliliśmy.To (w większości) nie prawdziwy ser

Single Kraft Wikicommons

Single Krafta. Plastry Velveety. Horyzont organicznych singli amerykańskich.

Zauważyłeś, że brakuje czegoś w nazwach głównych amerykańskich marek serów? Co powiesz na słowo „ser”?Amerykańskie marki serów polegają na podstępnych terminach, takich jak „plasterki” i „single” w swoich tytułach, ponieważ w większości krajów – w tym w Ameryce – nie wolno im prawnie nazywać siebie „serem”. FDA ma długie, długie wytyczne o tym, co można nazwać serem, a co należy nazwać „pasteryzowanym serem przetworzonym”, „serem żywnościowym”. lub – najbardziej haniebnie – „produkt serowy”. Oto podstawowe zasady:

  • Ser topiony pasteryzowany: Aby zakwalifikować się jako pasteryzowany ser topiony, produkt musi być zgodny z a długa lista wymagań dotyczących składników i przygotowania. Proces zazwyczaj obejmuje mieszanie gotowego sera w „jednorodną plastikową masę” z emulgatorem w celu uzyskania jednolitego smaku i konsystencji. Przykłady obejmują niektóre amerykańskie sery w plasterkach i Kraft Deli Deluxe .

  • Pasteryzowane sery topione lub pasty do smarowania: Produkty te muszą mieć minimalną zawartość 51 procent ser. Żywność jest uważana za „do smarowania”, jeśli można ją rozsmarować w temperaturze 70 stopni Fahrenheita. Horyzont Organiczne Amerykanie Singles i Plastry kanapki EconoMax są przykładami.

  • Pasteryzowany gotowy produkt serowy: Ten tytuł jest zarezerwowany dla amerykańskich „serów”, które zawierają mniej niż 51 procent ser. Single Kraft, Single Velveeta i Oryginał , i Beztłuszczowe singli Borden są przykładami „produktów serowych”.

Jest pełen trudnych do wymówienia składników

lista składników Obrazy Getty

Więc co jest Amerykański ser z, jeśli nie z czystego sera?

Składniki mogą się oczywiście znacznie różnić w zależności od marki, a także w zależności od tego, czy produkt znajduje się na etykiecie pasteryzowanego sera topionego/serowej żywności/produktu serowego. Sery oznaczone jako „produkt serowy” mają tendencję do pakowania w coś, co nazywa się koncentratem białka mleka lub MPC, ponieważ Poważne Jedz s raporty. RPP jest substancja sproszkowana z mleka pozbawionego tłuszczów, płynów i minerałów. Kontrowersyjny składnik jest znacznie tańszy niż mleko lub ser i nie jest prawnie dozwolonym składnikiem nabiału w przypadku pasteryzowanego sera topionego lub pasty do smarowania.

Powrót w 2003 roku , FDA przyłapała Krafta na używaniu MPC do produkcji produktów wcześniej oznaczonych jako „pasteryzowane produkty spożywcze z sera przetworzonego” podczas kontroli ich zakładów. FDA wysłała Kraftowi pismo o zaprzestaniu używania i zaprzestaniu niewłaściwego oznaczania amerykańskiego sera jako „żywności”, ponieważ jego użycie koncentratu białka mleka „nie jest zgodne z definicją i standardem”.

Zamiast tracić pieniądze, przechodząc na prawdziwe składniki, Kraft zaczął nazywać swoje single „pasteryzowanym gotowym produktem serowym”, kategorią produktów niezdefiniowanych przez przepisy FDA i nieskrępowaną ograniczeniami dotyczącymi składników. W ich ślady poszły konkurencyjne marki.

Poza MPC większość amerykańskich serów zawiera akapity innych składników, które nie są mlekiem ani serem. Chwyć paczkę amerykańskiego sera i spróbuj wymówić wszystkie składniki na odwrocie. Powodzenia z „apokarotenalem” i „natamycyną”.

Ponieważ wielu Amerykanów żyje teraz zgodnie z zasadą „Nie mogę tego powiedzieć, nie jedz tego” mantra , składniki amerykańskiego sera mogą być dużym powodem jego upadku.

Pod względem odżywczym amerykański ser jest super kiepski

cheeseburger

Oczywiście nie wszystkie sery są złymi konserwantami zapakowanymi w gumowaty żółty kwadrat.

Istnieje wiele smacznych, stosunkowo zdrowych serów, które spożywane z umiarem stanowią dobre źródło białka, wapnia i witaminy D. Na przykład uncja ser feta zawiera zaledwie 74 kalorie wraz z pięcioma gramami białka i 14% dziennego wapnia. Uncja kozi ser z drugiej dostarcza pięć gramów białka i jest związany z is korzyści jak poprawa tworzenia kości.

Z drugiej strony, Amerykański ser ma tendencję do słabego układania się, jeśli chodzi o odżywianie. W zależności od marki, którą otrzymujesz, amerykański ser może mieć około 104 kalorii z czterema gramami białka na plasterek.

Nic dziwnego, że Amerykanie, przygotowując kanapki, patrzą na zdrowsze sery.

Cały ten sód może cię zabić

sód

Dlaczego milenialsi są tak zdeterminowani, by zamordować amerykański ser? To może być mechanizm obronny. Chcą zabić amerykański ser, zanim on będzie mógł zabić nas.

Cały nadmiar sodu w amerykańskim serze i innej przetworzonej żywności zabija nas miliony, według according Badania przedstawione przez American Heart Association w 2013 roku. Ich ustalenia oparto na globalnym obciążeniu chorobami z 2010 roku nauka , który analizował międzynarodowe spożycie sodu przez dorosłych w latach 1990-2010. Badanie wykazało, że nadmierne spożycie sodu przyczyniły się do 2,3 miliona zgonów na całym świecie w postaci zawałów serca, udarów i innych chorób sercowo-naczyniowych. W badaniu zdefiniowano nadmierne spożycie sodu jako ponad 1000 miligramów dziennie.

Obecnie Amerykanie jedzą średnio dziennie 3400 miligramów sodu. A skąd pochodzi ponad 65 procent tego sodu? Nie, jak można by pomyśleć, z solniczki — to z przetworzonej żywności, takiej jak amerykański ser.

Aby dać ci pewną perspektywę: jeden plasterek sera Kraft niesie około 10 procent dziennego zalecanego spożycia sodu. Rzuć plasterek na wierzch burger z łyżką ketchupu (+167 miligramów), musztardy (+168 miligramów) i majonezu (+105 miligramów) i patrzysz na 1000 miligramów sodu w jednym posiłku.

Pod względem smakowym amerykański ser jest super mdły

Amerykański ser

Wiesz, jak smakuje amerykański ser, a nie jesteśmy tutaj, by tłumaczyć, dlaczego nie powinieneś go lubić. Zamiast tego pozwolimy niektórym szefom kuchni, pisarzom kulinarnym i codziennym fanom jedzenia wziąć to stąd:

Vox przeprowadzili wywiady z ośmioma ekspertami od sera, aby zważyć ich opinię na temat amerykańskiego sera, a ich odpowiedzi wahały się od nostalgii do urażenia. „Bądźmy szczerzy: amerykański ser to bzdura” – wtrącił Andy Jacobi, właściciel Untamed Sandwiches i Untamed Taqueria. „... najgorsza odmiana sera Cabot jest wciąż lepsza niż najlepsza odmiana sera amerykańskiego”.

Tia Keenan, specjalistka od serów, również potępiła przetworzony amerykański ser, opisując smak Kraft Singles jako „podły”. Heidi Gibson, dowódca w American Grilled Cheese Kitchen, zgadza się z tym, zauważając: „Zawsze uważałam, że to trochę obrzydliwe”.

Tymczasem pisarze wrs Najmocniejszy śmiało nazwał amerykański ser „najgorszym”, utrzymując, że „smakuje tak, jakby ktoś pomalował ci usta skarpetką”. Wiadomości Buzzfeed stwierdził, że „amerykański ser jest przerażający i nawet nie zaczynam od konsystencji”.

W mediach społecznościowych amerykański ser jest potępiany przez opinię publiczną jako „ obrzydliwy ' i ' obrzydliwość dla ludzkości . Ale przyznając, że zasługuje na uznanie, większość wszystkich przyznaje, że amerykański ser jest najlepszy jeśli chodzi o topienie nad cheeseburgerem.

Produkcja sera ma negatywny wpływ na środowisko

fabryka mleczarni

Jeśli chodzi o białka o wysokim śladzie węglowym , ser jest jednym z najgorszych — zaraz za wołowiną i jagnięciną. Ser pochłania duże ilości zasobów, ponieważ hodowla zwierzęcia, które rodzi mleko, wytwarza dużo gazów cieplarnianych. Ze względu na duże ilości metanu emitowane przez krowy mleczne, zwierzęta te mają wpływ na globalne ocieplenie, który jest 25 razy wyższa niż węgiel .

Wiele rodzajów serów — nie tylko amerykańskich — może mieć negatywny wpływ na środowisko. Ale sery produkowane lokalnie są zwykle bardziej przyjazne dla środowiska, zwłaszcza te wytwarzane przy użyciu zrównoważonych, ekologicznych metod. Podobnie, sery o niższej zawartości tłuszczu mają mniejszy ślad węglowy, a także są bardziej przyjazne dla talii. A im mniej przetworzonego sera przechodzi, tym zużywa mniej zasobów .

Jeśli chodzi o zielone sery, najlepsze są kozie sery, brie i Camembert, jak wyjaśnił badacz mleka Steve Zeng w wywiadzie dla Łupek . Wysoko przetworzone amerykańskie sery nie kwalifikują się.

Wielkie amerykańskie sery spotkały się z poważnymi wezwaniami

siła Obrazy Getty

w lato 2015 , Kraft Heinz zaczął odbierać dziwne telefony. Pierwszy rozmówca twierdził, że zakrztusili się opakowaniem. Tak samo zrobił drugi. Następnie trzeci rozmówca twierdził to samo.

Tego lata Kraft otrzymał 10 skarg o jego opakowaniu. Firma wydała poważne wycofanie, wyjaśniając w komunikat prasowy że „cienki pasek pojedynczej folii opakowaniowej może pozostać przyklejony do plastra”. Jak zauważyli przedstawiciele, „jeśli folia przyklei się do plastra i nie zostanie usunięta, może potencjalnie spowodować ryzyko zadławienia”. Wycofanie dotyczyło 36 000 przypadków Kraft Singles wysłanych do USA i na cały świat.

Nie po to, by „wyróżniać” Krafta, ale to nie byłby pierwszy raz, kiedy imperium serów wydało wycofanie. Niedawno wydano odwołanie na swoim Taco Bell Salsa Con Queso Mild Cheese Dip po odkryciu, że produkt wykazywał oznaki, że może pozwolić na rozwój bakterii wywołujących zatrucie jadem kiełbasianym. Wcześniej jego kultowy makaron z serem? był odwołany ponieważ niektóre pudełka zawierały małe kawałki metalu.

Takie przerażające wspomnienia sprawiają, że nie jest zaskakujące, że ludzie zaczynają odchodzić od sera topionego.

To prawdopodobnie nie jest nawet amerykańskie

Hamburgery z amerykańskimi flagami

Jasne, jest wiele rzeczy, które nie są Amerykanami które nie umierają. Jedzenie peruwiańskie. Kangury. Shakira.

Ale nazywanie amerykańskiego sera „amerykańskim” to cholerne kłamstwo – a przynajmniej nie do końca cała prawda – w zależności od tego kogo zapytasz .

Historia nie tak amerykańskiego sera zaczyna się nie na ziemi amerykańskiej, ale w górach Szwajcarii. Był rok 1911, a szwajcarscy serowarze Walter Gerber i Fritz Stettler byli zdeterminowani, aby stworzyć ser o długiej żywotności, który byłby odporny na topnienie podczas transportu w tropikalny klimat. Dwa sery odkryły dodanie w cytrynianu sodowego pozwoliłaby serowi topić się w niskich temperaturach bez utraty tłuszczu.

Około pięć lat później amerykański dystrybutor serów James L. Kraft zdobyli amerykański patent dla tego procesu wytwarzania sera. Kraft ogłosił, że odkrył sposób na przechowywanie sera cheddar „w nieskończoność bez psucia się, w warunkach, które normalnie powodowałyby jego zepsucie” . Chociaż snobowie serowi początkowo odrzucili dziwny produkt jako „ balsamowany ser ”, to długi okres przydatności do spożycia i możliwość wysyłki sprawiły, że ser Kraft odniósł natychmiastowy, ogromny sukces.

Od milenialsów są znane z obejmujące lokalne potrawy , czy to niespodzianka, że ​​rzucają kapelusz na jedzenie, nie jest nawet prawdziwie amerykański?

Nawet sieci fast foodów to porzucają

amerykański ser fast food Facebook

Kiedyś słynący z bogatych w dodatki, wysoko przetworzonych produktów spożywczych, wybrane główne sieci fast foodów rozpoczęły kampanie, aby wyciąć sztuczne składniki ze swoich menu. W przypadku wielu marek oznacza to usunięcie plasterka przetworzonego sera z hamburgerów.

Tak jak Bloomberg zwraca uwagę, że Wendy jest teraz liderem hamburgerów z Asiago. Panera Bread zamienił amerykański ser na połączenie fontiny, monteau i goudy. A nawet McDonald's na nowo wynalazł ser Big Mac, wprowadzając taki, który nie zawiera sztucznych konserwantów.

Outlier Arby's uzupełnia swoje mięsne kanapki ze szwajcarskim, parmezanem i cheddarem. Jack in the Box uzupełnia sery w stylu amerykańskim i szwajcarskim klasyczne cheeseburgery , ale ma tendencję do faworyzowania bardziej wyszukanych serów w swoich specjalnych kreacjach — takich jak provolone na Maślany Jack lub ser pleśniowy na burger ribeye . W Johnny Rockets raczej nie znajdziesz plastycznego amerykańskiego sera na swoim pasztecie. Kolacja jest na wierzchu? hamburgery z serem Wisconsin Cheddar, Swiss i pepper jack.

Dostępnych jest więcej serów amerykańskich niż kiedykolwiek wcześniej

ser rzemieślniczy

Użyliśmy terminu „amerykański ser” dość swobodnie w odniesieniu do przetworzonych, plastikowych singli Krafta i konkurentów. Ale gdybyśmy mieli rozszerzyć to zdanie na cały ser, który jest obecnie wytwarzany w Ameryce, byłaby to inna historia.

W tej chwili są setki lokalnych gospodarstw mlecznych z siedzibą w USA, łącząc tradycyjne europejskie techniki z nowoczesnymi innowacjami serowymi, aby wymyślić naprawdę nierealne pytania. Niektóre z naszych ulubionych to:

  • Mlecznik Cowgirl. Cowgirl Creamery z siedzibą na wybrzeżu Kalifornii składa świeże, organiczne składniki w wielokrotnie nagradzane sery . Wypróbuj ich organiczny Mt Tam, potrójnie śmietankowy ser dojrzewający z nutami białego grzyba i masła hodowlanego.

  • Pasterz Vermont. Z siedzibą w jednej z najstarszych hodowli owiec w stanie, Vermont Shepherd oferuje produkty sezonowe z mleka własnych owiec. Rodzinna mleczarnia produkuje sery w małych, 10- do 30-kołowych partiach.

  • Farma Pokrzywowa Łąka. Farma z siedzibą w New Jersey produkuje produkty półdojrzałe, chevre, fromage blanc i fromage frais sery z własnych kóz i owiec. Zwierzęta są humanitarnie hodowane na diecie składającej się z siana, zbóż, dzikich ziół, czosnku i liści malin.

W końcu jest tylko tyle sera, ile możemy zjeść w ciągu jednego życia. Przy tak wielu znakomitych odmianach do wypróbowania, dlaczego miałbyś marnować miejsce w lodówce na Kraft Singles? (Żartuję, wiemy, że nie musisz zamrażać te rzeczy.)

wskaźnik rotacji pracowników w Walmart