Prawdziwy powód, dla którego dziwne jedzenie Andrew Zimmerna zostało anulowane Cancel

Zbliżenie Andrew Zimmerna Steven Ferdman/Getty Images

Od kilkunastu lat Andrzeja Zimmera show Dziwaczne jedzenie zabrał widzów w cotygodniową podróż poza ich kulinarne strefy komfortu. Szef kuchni i scenarzysta, który współtworzył program dla Travel Channel, podróżował po świecie w poszukiwaniu najbardziej egzotycznych rzeczy, które ludzie jedzą. Ciekawski i entuzjastyczny zjadacz, Zimmern chętnie zajadał się tarantulami w Kambodży i sfermentowaną łyżwą w Korei. Chociaż jedzenie mogło wydawać się „dziwaczne” dla wielu osób, gospodarz szybko zauważył, że w innych częściach świata te produkty były rodzinnym obiadem.


Zimmern miał misję dzielenia się różnymi kulturami i apetytami ze światem, używając swojego hasło podpisu , „Jeśli dobrze wygląda, zjedz to”. Następnie, w grudniu 2018 r., program został usunięty z listy godzin prime Travel Channel, a firma macierzysta Discovery, Inc. przeniosła go do mniej oglądanego czasu oglądania w sobotę rano, zgodnie z Strona szósta .Powstaje kontrowersja

Andrew Zimmern na gali w 2019 roku Cindy Ord/Getty Images

Nagła zmiana w Dziwaczne jedzenie „Programowanie pojawiło się wraz ze spekulacjami, że Discovery zareagował na kontrowersyjny film nakręcony dla Szybka firma , w którym Zimmern omawia otwarcie sieci chińskich restauracji na całym Środkowym Zachodzie. Mówiąc o koncepcie zwanym Lucky Cricket, powiedział: „Uratuję dusze wszystkich ludzi przed koniecznością spożywania posiłków w tych restauracjach dla koni*** udających chińskie jedzenie, które są na Środkowym Zachodzie”.
Komentarze Zimmerna spotkały się z natychmiastowym sprzeciwem. Pisarka Ruth Tam napisała w Washington Post że szef kuchni: „Próbuje zarobić pieniądze w Ameryce, ale ma szlachetny cel, by „ratować” białych ludzi przed jedzeniem złego chińskiego jedzenia. Kiedy Chińczycy produkują zamerykanizowane chińskie jedzenie dla białych, Zimmern nazywa to „koniami***”. Ale kiedy to robi, to jest „wyjątkowe”.

Według Zjadacz , flagowa restauracja Lucky Cricket została zamknięta w lipcu 2019 r. z powodu remontu; Miesięcznik Minnesota poinformował, że został ponownie otwarty we wrześniu 2019 r. Ponadto Zimmern przeprosił za wywiad w jego sprawie Strona na Facebooku . „Jestem całkowicie odpowiedzialny za to, co powiedziałem i chcę przeprosić każdego, kto został obrażony lub zraniony tymi ugryzieniami. Jedzenie powinno być dla wszystkich, a kulturowo istnieje straszna i wielowiekowa historia białych ludzi czerpiących korzyści z innych kultur, w jedzeniu, muzyce i gdzie indziej”.Chociaż wielu uważało, że kontrowersyjny wywiad Zimmerna był przyczyną decyzji Discovery o degradacji Dziwaczne jedzenie do mniej pożądanego przedziału czasowego, wcale tak nie było.

Duchy kontra jedzenie

Andrew Zimmer na nowojorskim Oktoberfest Daniel Zuchnik/Getty Images

Codzienna poczta poinformował, że zmiana harmonogramu została dokonana, ponieważ Zimmern podzielił się „rasowymi i kulturowo niewrażliwymi uwagami, w których twierdził, że chińskie jedzenie ze Środkowego Zachodu to „konie**t”. Discovery miał jednak bardziej „nadnaturalny” powód wprowadzenia zmiany: Washington Post zgłoszono, że Dziwaczne jedzenie i jego spinoff, Dziwaczne jedzenie w Ameryce , zostały anulowane, gdy Discovery „przeniosło swoje programowanie, by skupić się na” duchy , potwory i paranormalne 'Klasyczne odcinki Dziwaczne jedzenie nadal można znaleźć na Travel Channel stronie internetowej , co sprawia, że ​​pokazy nie pasują już do programu Discovery. Tymczasem kariera Andrew Zimmerna nadal rozkwita, pomimo odwołania Dziwaczne jedzenie . Na początku 2020 roku szef kuchni prowadził na MSNBC serial pod tytułem: Co gryzie Amerykę? , który dotyczył takich tematów jak imigracja, zmiany klimatu, uzależnienie , tłumienie wyborców i opieka zdrowotna. Dodatkowo, podczas blokady COVID-19, Zimmern prowadził samouczki kulinarne na Instagram , nosi brodę i bawi widzów, jednocześnie ucząc cennych umiejętności na jego AZ Cooks na żywo segmenty kulinarne, które filmuje w swojej domowej kuchni.