Prawdziwy powód, dla którego pudełka na krakersy wyglądają teraz inaczej

krakersy zwierzęce

Lata przed Tygrys Król Kiedy wszyscy mówili o etycznych problemach związanych z umieszczaniem dzikich zwierząt w klatkach, za kulisami toczyła się cichsza debata na temat pozornie nieszkodliwego, starego produktu: krakersów Barnum's Animals. Według Wiadomości CBS , organizacja zajmująca się prawami zwierząt PETA już od dziesięcioleci wypowiadała się przeciwko wykorzystywaniu zwierząt w cyrkach, kiedy w 2016 roku skontaktowała się z Mondelez International, firmą macierzystą Nabisco, z wezwaniem do przeprojektowania kultowego opakowania.


Pisarz dla Vox zauważa, że ​​jego pradziadek zaprojektował opakowanie w 1923 roku, ponad dwie dekady po tym, jak Nabisco zaczął tworzyć inspirowaną cyrkiem wersję krakersów zwierzęcych w 1902 roku (poprzez KulinarnyLore ). Ale w ciągu ponad 100 lat od powstania crackerów czasy się zmieniły.Do 2018 roku, kiedy Mondelez International wprowadził na rynek swoje nowe opakowanie, MAPA zauważył, że Ringling Bros., organizatorzy słynnego cyrku, niedawno zamknęli się po 146 latach działalności, a opakowania zwierzęcych krakersów były gotowe na nowy wygląd – z pewnością bardziej symboliczny, ale taki, który organizacja uznała za konieczny.
Jak i dlaczego zmieniło się opakowanie Krakersów Barnum's Animals?

Bar Instagram

PETA zakwestionowała fakt, że stare pudła przedstawiały dzikie zwierzęta, takie jak lwy i słonie, „uwięzione w cyrkowym wagonie towarowym”, sugerując zamiast tego nowy projekt „pokazujący zwierzęta wolne w naturze zamiast trzymane w niewoli w klatkach dla rozrywki dla ludzi”. Organizacja była przekonana, że ​​zmiana opakowania pokazała, że ​​„nasze społeczeństwo nie toleruje już umieszczania w klatkach i łańcuchów egzotycznych zwierząt na pokazy cyrkowe”.

Teraz zwierzęta (zebra, lew, żyrafa, słoń i goryl) są pokazywane bez klatek, „wolno wędrować” po trawiastej ziemi (przez CNN ). To nie był pierwszy raz, kiedy opakowanie pokazywało wolne zwierzęta — w rzeczywistości projekt z limitowanej edycji w 2010 roku odzwierciedlał współpracę między Nabisco, firmą zajmującą się projektowaniem mody Lilly Pulitzer i Światowy Fundusz Ochrony Przyrody , aby zebrać pieniądze na ochronę tygrysów.Sophie Great British bake off bake

Ze swojej strony Mondelez International nie wydawał się zaniepokojony tą zmianą. Rzecznik Kimberly Fontes powiedziała (przez NPR ), „Uznaliśmy, że nadszedł właściwy czas na kolejną ewolucję naszego projektu, pokazującą teraz zwierzęta w naturalnym środowisku, aby marka nadal miała znaczenie w nadchodzących latach”.

W kolejnych aktualizacjach Washington Post Zwraca uwagę, że nowe opakowanie w większym stopniu niż wcześniej podkreśla również wartości odżywcze, zwracając uwagę na szczegóły, takie jak wielkość porcji, zawartość cukru, sodu i tłuszczów nasyconych. Ale dla PETA walka dotyczyła praw zwierząt, jak twierdziła organizacja: „Wielkie zwycięstwa mogą przyjść w małych paczkach”.