Prawdziwy powód, dla którego jabłka nie smakują już tak dobrze

stos jabłek

Miłośnicy Apple na całym świecie, mamy złe wieści. Nie tylko brakuje Ci tysięcy odmian jabłek, które już wyginęły, ale zmiany klimatyczne wpływają również na powszechnie ukochane owoce w inny sposób. Niestety, liczba ponurych cech jabłek również rośnie, ale co najważniejsze, możemy konsekwentnie przewidywać spadek smaku i tekstury jabłek z biegiem czasu, co zauważono w jeszcze nowszych odmianach, takich jak Honeycrisp (poprzez Przewodowy ).


Być może zauważyłeś na przestrzeni lat, że jabłka straciły część swojej słodyczy lub wyrazistego, rześkiego smaku jabłek. Oprócz smaku, mogłeś wgryźć się w jabłko lub dwa, które były zauważalnie bardziej mączne. To wszystko dzięki zmianom klimatycznym, a niektóre choroby jabłek, o których nawet nie wiedzieliśmy, mają również wpływ na owoce. Oprócz mniej smacznych jabłek i nieprzyjemnej konsystencji jabłka stały się bardziej podatne na choroby. Jedną z tych chorób, o których prawdopodobnie nigdy nie słyszałeś, jest watercore, co oznacza, że ​​jabłko zaczyna się rozkładać od środka, gdy tylko dojrzeje (poprzez Gizmodo ).Co kryje się za zmianą smaku jabłek

ciężarówka za ładunkiem jabłek

Zespół naukowców postanowił przetestować jabłka Fuji i porównać wyniki z podobnym badaniem jabłek Fuji z lat 70. XX wieku. To, co odkryli, wyjaśnia zmiany w smaku i konsystencji jabłek, a także trudne choroby, z którymi borykają się dziś jabłka. Jednym z głównych odkryć jest to, że kwas jabłkowy, który pomaga nadać jabłkom ich wyraźny smak, zmalał na przestrzeni lat. Wraz ze stopniowym wyczerpywaniem się kwasu jabłkowego jabłka wyraźnie straciły na jędrności.
Badanie wykazało również, że w ciągu ostatnich 40 lat dwa główne regiony uprawy jabłek w Japonii doświadczyły wzrostu temperatury o 3,5 stopnia Fahrenheita. Badanie, podobnie jak inne badania, wykazało, że zmiana klimatu była bezpośrednio odpowiedzialna za wpływ na jabłka. Co gorsza, to nie tylko zła wiadomość dla jabłek, ale dla całej żywności. Jeśli zmiana klimatu dotknie jednego owocu, prawie na pewno wpłynie na wiele innych.
Kategorie porady Jak Zabawa