Prawdziwy powód, dla którego szparagi są tak drogie

szparag

Gdy wiosna jest w pełnym rozkwicie, ciepła pogoda i dłuższe, jaśniejsze dni sprawiają, że chrupiące, świeże wiosenne warzywa są bardziej atrakcyjne niż kiedykolwiek. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym szefem kuchni, czy kucharzem domowym, który dopiero zaczyna poruszać się po kuchni, trudno zaprzeczyć magii, która tkwi w pysznych sezonowych warzywach smażonych na maśle lub pieczona na oliwie z oliwek, zwłaszcza jeśli chodzi o jeden w szczególności: szparagi .


Dzięki bogatemu smakowi, korzyściom odżywczym i możliwości uzupełnienia asortymentu pikantnych dań, od serowych, ziołowych tart po pieczonego łososia, a nawet sałatki, możliwe jest, że nie ma nic, z czym nie można połączyć szparagów — choć nie nałożylibyśmy tego na wszystko (poprzez Świerk zjada ). Ale tak pyszne jak te zielone łodygi, niestety nie ma ucieczki przed kosztowną ceną, która szybko sprawi, że zwątpisz w wybór kolacji na wieczór. Dlaczego szparagi są tak drogie? Cóż, to skomplikowane.Uprawa szparagów to proces

uprawy szparagów Bloomberg/Getty Images

Czy to gotowane, czy surowe, łatwo zrozumieć, dlaczego warzywo takie jak szparagi jest tak powszechnie spożywane we wszystkim, od pięciogwiazdkowych dań po domowe zupy . Ale bez względu na sposób przygotowania szparagi mogą być drogie. Prosta prawda kryjąca się za kosztowną ceną tak naprawdę sprowadza się do prostego czynnika: uprawy. Według Żywność , wysoka cena szparagów pochodzi od rolników, którzy muszą pokryć swoje koszty, ponieważ roślina potrzebuje dwóch do trzech lat, aby wyhodować pierwszy plon.
Żywność wspomina również, że szparagi są pracochłonną uprawą do zbioru i muszą być zbierane ręcznie. Nie tylko to, to także wrażliwa uprawa, którą należy intensywnie monitorować. Dalsze dodawanie do metki, Zatrzymaj światowy eksport zauważa, że ​​szparagi są głównie importowane z krajów takich jak Meksyk i Peru, ponieważ mają one odpowiednie klimaty do uprawy warzyw sezonowych. Więc następnym razem, gdy będziesz się zastanawiać, dlaczego szparagi mają tak wysoką cenę, pamiętaj tylko, że to smaczne warzywko zajmuje dużo czasu, aby dotrzeć do Twojego ulubionego sklepu spożywczego.
Kategorie Jak Aktualności drink