Prawdziwy powód, dla którego marka Kirkland firmy Costco jest teraz tak popularna

Witryna Costco Nicholas Kamm/Getty Images

Każdy, kto regularnie robi zakupy w Costco, wie o kluczu do sukcesu — linii Kirkland Signature. Klienci, którzy bywają w sieci klubów hurtowni, od lat zachwycają się produktami marki własnej, a teraz tajemnica się wymyka. Ponieważ coraz więcej Amerykanów odkrywa, że ​​ich popularne marki są wyprzedane lub mają napięty budżet podczas pandemii, coraz częściej zwracają się do alternatyw, takich jak marka Kirkland, w swoich sklepach spożywczych.


Mimo że sprzedaż Costco spadła w kwietniu, firma odnotowała ogromny skok w sprzedaży Kirkland. „Zaobserwowaliśmy ogromny wzrost marki własnej”, powiedział Richard Galanti, dyrektor finansowy w Costco CNN . W szczególności powiedział, że papier toaletowy, środki czystości i pakowana żywność to jedne z najbardziej poszukiwanych produktów Kirkland.Ten skok w linii Kirklanda jest impulsem do istniejącego wcześniej trendu wzrostowego. Firma badawcza IRI zauważyła, że ​​przed wybuchem COVID-19 marki własne stanowiły 16 procent rynku – wzrost o 2 punkty procentowe od 2014 roku. Jednak z powodu pandemii sprzedaż produktów marki sklepowej wzrosła o 29 procent, przewyższając wzrost regularnych produktów konsumenckich, który wzrósł o 24 procent, jak wynika z ostatnich danych Nielsen.
Dlaczego marka Kirkland firmy Costco jest popularna

Papier toaletowy marki Kirkland Instagram

Kirkland i inne marki własne radzą sobie dobrze, ponieważ w obliczu niedoborów i gwałtownego wzrostu popytu w sklepach kończą się zapasy niektórych produktów. Oznacza to puste półki, gdy klienci szukają markowych marek. Nie mając innej opcji, wielu kupujących po raz pierwszy eksperymentuje z produktami marki sklepowej.

Innym czynnikiem nowej popularności Kirklanda są koszty. Produkty marki własnej są często tańsze niż zwykłe marki konsumenckie. To robi różnicę w gospodarce, w której w kwietniu zlikwidowano 20,5 miliona miejsc pracy — co skutkuje stopą bezrobocia 14,7 procent — najgorszą od czasów Wielkiego Kryzysu (poprzez wiadomości ABC ). Przy tak wielu bezrobotnych i niskich funduszach, niższa cena linii Kirkland i innych produktów marki sklepowej przyciąga kupujących, którzy nigdy wcześniej ich nie używali.Według ankiety przeprowadzonej w marcu przez firmę badawczą AlixPartners, spośród ponad 1000 konsumentów, około jedna czwarta po raz pierwszy wypróbowała marki własne. Ankieta ujawniła również, że co najmniej 30 procent tych nowych użytkowników produktów marek własnych planuje się ich trzymać. Tak więc popularność produktów Kirklanda może trwać — nawet po zakończeniu pandemii.