Prawdziwy powód, dla którego Filet Mignon jest tak drogi?

Stek

Już sama myśl o filecie mignon polanym masłem z rozmarynem i czosnkiem może sprawić, że cieknie ci z ust. Ten kawałek wołowiny jest uważany za jeden z najdelikatniejszych; sama jego nazwa przekłada się na delikatny lub delikatny filet (poprzez Texas Steak Warehouse ). Z siedzibą w Wielkiej Brytanii Kup krowę sugeruje, że jest to prawdopodobnie najdelikatniejszy stek, jaki można kupić u rzeźnika. Nic dziwnego, że jest to również jeden z najdroższych.


Co sprawia, że ​​jest tak delikatny? Filet mignon pochodzi z części krowy zwanej polędwicą, która znajduje się wysoko i nie jest zbytnio ćwiczona. Mięsień, z którego jest wycięty, nie jest mięśniem nośnym i zawiera tylko niewielką ilość tkanki łącznej, dlatego ten stek jest tak delikatny. Na wołu lub jałówkę są tylko dwie polędwiczki i tylko około 500 gramów (lub nieco ponad 1 funt fileta mignon) na zwierzę. Chociaż istnieją inne steki, które pochodzą z polędwicy, jak Chateaubriand, filet mignon jest najdelikatniejszy. Techniczna nazwa większego kawałka polędwicy mięsnej mignon pochodzi od polędwicy wołowej. Pokrój go na 1-calowe steki, w poprzek ziarna mięsa, a otrzymasz filet mignon.Dlaczego więc filet mignon jest tak drogi?
Oto dlaczego filet mignon jest tak drogi

schemat kawałków wołowiny

Filet mignon to złoty standard w stekach, ale gdy weźmie się pod uwagę niewielką ilość, jaką można wyprodukować na krowę, zdajesz sobie sprawę, że mała podaż tego delikatnego mięsa powoduje większy popyt, a tym samym wyższą cenę. Delikatne kawałki steku, w tym filet mignon, stanowią zaledwie 8 procent mięsa krowy. Oznacza to, że 92 procent mięsa od krowy jest znacznie tańsze i przynosi mniejsze zyski (poprzez Świerk zjada ).

Podczas gdy niektórzy szefowie kuchni kpią z tego kawałka, ponieważ jest mniej aromatyczny niż steki z dużą ilością marmurkowatości, National Cattlemen's Beef Association nadal nadaje filetowi mignon status „najczęściej spożywanego” steku przez restauracje z pełną obsługą (poprzez Chicago Tribune ). Moje steki z Chicago wydaje się zgadzać z tą oceną. Wyceniony od 20 do 30 dolarów za funt, delikatna konsystencja fileta mignon sprawia, że ​​jest on ulubionym szefem kuchni. To, czego brakuje w smaku, służy jako puste płótno dla szefów kuchni i początkujących kucharzy, aby ubrać je i doprawić przyprawami, tłuszczem z bekonu, ziołami i sosami.Filet mignon może być drogi, ale jeśli masz na to miejsce w swoim budżecie (i wiesz, jak to prawidłowo ugotować ), ten delikatny kawałek wołowiny nie zawiedzie.

programy telewizyjne giada de laurentis