Prawdziwy powód, dla którego lody winogronowe nie istnieją

Domowe lody winogronowe

Lody owocowe są od tego czasu popularne lody został wynaleziony – w rzeczywistości jednym z „wielkiej trójki”, który prawie zawsze znajdziesz wszędzie, jest truskawka, obok wanilii i czekolady (dosłownie, w przypadku lodów neapolitańskich). Mamy też lody wiśniowe, brzoskwiniowe, malinowe, czarne malinowe, jeżynowe, jagodowe, bananowe, mango i ananasowo-kokosowe. Jest też nieco więcej dziwaczne smaki owocowe jak figa, a nawet awokado (czyli całkowicie owoc ). Jednym ze smaków owocowych, którego raczej nie zobaczysz, czy to w zamrażarce do lodów w sklepie spożywczym, czy w lokalnej sklepie dla smakoszy, jest winogrono.


Mówimy o lodach, a nie o sorbetach czy lodach i zdecydowanie nie o popsicles, ponieważ lody z winogronami istnieją od zawsze (nawet jeśli Bud Light odrzucił ten smak, przerzucając go ze względu na jego wersja alkoholowa tej letniej uczty). Nie liczymy też pochodnych winogron, ponieważ w przeciwnym razie rodzynki rumu pasowałyby do rachunku. Dlaczego więc lody winogronowe nigdy tak naprawdę nie były czymś? W Internecie krążyły różne plotki, ale prawda jest prawie tak trudna do zdobycia, jak lody o smaku winogronowym.Winogrona mają zbyt dużą zawartość wody

Winogrona

Jednym z często podawanych wyjaśnień, dlaczego lody winogronowe praktycznie nie istnieją, jest nudna, ale nieprawdziwa teoria, że ​​winogrona nie zamarzają – oczywiście, że tak, jak inaczej można sprawić, by smakowały jak Sour Patch Kids? Inna teoria głosi, że lody winogronowe są w rzeczywistości niezgodne z prawem, ponieważ winogrona są złe dla psów . W rzeczywistości istnieje nawet miejska legenda, że ​​Ben Cohen (pierwsza połowa Ben & Jerry's ) zrobił kiedyś porcję lodów winogronowych, które zabiły psa siostry Jerry'ego i odrzucił wszelkie dalsze próby, chociaż to nie wyjaśniałoby, dlaczego Haagen-Dazs i Baskin-Robbins nie udało mi się również wskoczyć do pociągu winogronowego. Ale ten popularny pomysł ma jeszcze bardziej oczywistą wadę: czekolada jest zła dla psów i nie widzisz żadnego zakazu tego.
Sean Greenwood, który pracuje w PR dla Ben & Jerry's, rozmawiał z Thriller i obalił wszystkie powyższe plotki, w tym tę o Bena-zabójcy szczeniąt. (Uff!) Powiedział, że winogrona, które mają ponad 80 procent wody, są skłonny do tworzenia lodowych kawałków po zamrożeniu, a zatem niełatwe do użycia jako baza do kremowego produktu. Jest to również powód, dla którego nie widzisz zbyt wielu lodów o smaku melonowym – znowu owoce są po prostu zbyt wodniste.

Nikt też tak naprawdę nie chce lodów winogronowych

Fuj twarz

Wysoka zawartość wody to nie jedyny powód, dla którego nikt nie robi lodów winogronowych. Wiśnie mają podobną zawartość wody, ale wiśnie ładnie współgrają z innymi smakami, takimi jak czekolada i wanilia. Lody wiśniowe mają również ugruntowany smak. Jak powiedział Greenwood Thriller , winogrona „nie są zbyt popularnym smakiem lodów... Większość ludzi nawet nie kojarzy winogron z lodami”.Najwyraźniej nie powinni. Wydaje się, że prawdziwym powodem, dla którego winogrona powinny pozostać w strefie sorbetu/popsicle, jest fakt, że lody winogronowe po prostu nie smakuje dobrze . Airheads rzeczywiście zrobił lody o smaku winogronowym w apetycznym odcieniu beżu ze smołami i youtube recenzent podsumował ich smak słowami „czuję się obrzydliwy, mówiąc o tym”, zanim odniósł się do samych lodów, aby powiedzieć: „nigdy cię nie zjem i wyrzucę”. Ben & Jerry's również kiedyś eksperymentował z winogronowym smakiem zwanym Sugar Plum, który Greenwood przyznaje, że „był fajnym pomysłem, ale nie świetnym smakiem” (poprzez Thriller ).

Jest tylko jedna rzecz, która trochę szkoda braku lodów winogronowych, a jest to fakt, że smak dobrze pasowałby do wszelkiego rodzaju mizernych nazw. Wyobraź sobie lody o nazwie „Jak to jest winogrono”, a może „Najlepszy winogron wszechczasów”, a nawet „Znów wino z Ameryki”. No cóż. Być może te nazwy można by zmienić na wina – teraz może to być pomysł na winogrona!


Kategorie Jak drink Telewizja