Prawdziwy powód, dla którego jabłka Honeycrisp smakują tak dobrze

miodowy znak w sadzie jabłkowym

Jabłka Honeycrisp to obecnie jeden z najpopularniejszych rodzajów jabłek na rynku. Pomimo ich wyższa cena! , ludzie nadal kupują i kochają jabłka Honeycrisp. A to wszystko dzięki pysznemu smakowi. Ale to jabłko nie jest modnym z dnia na dzień owocem. Jabłko Honeycrisp pochodzi z 1960 roku, kiedy to zostało po raz pierwszy stworzone przez program hodowli jabłek Uniwersytetu Minnesota.


Jabłko zostało opracowane jako odmiana odporna na zimę o wysokiej jakości owoców, zgodnie z Czasy Najlepszych Współtwórców . Jabłko jest krzyżówką jabłek Macoun i Honeygold, a później w 1974 roku zostało wybrane do reprodukcji. Dzisiaj sezon zbiorów dla tego typu jabłek zależy od tego, gdzie jesteś. W niektórych regionach, takich jak Minnesota, zbiera się ją od połowy września do początku października (via Minnesota Hardy ). Jednak w innych klimatach, takich jak stan Waszyngton, jabłka są zbierane wcześniej od końca sierpnia do początku września (przez Stemilt ). Ale to nie region uprawy jest powodem, dla którego te jabłka są tak pyszne.handlarz joe's wszystko przyprawa do bajgla

Schodzi do poziomu molekularnego

jabłka miodowe z jednym cięciem

Jabłka Honeycrisp są tak dobre, ponieważ są soczyste i słodkie, a to ma związek z makijażem samych jabłek. Według Shannon Rowe ze Spicer Orchards w Hartland Township, „Honeycrisp smakuje tak dobrze, ponieważ jest bardziej soczysty niż jakiekolwiek inne jabłko”. Powodem, dla którego jabłko jest bardziej soczyste niż jakiekolwiek inne jabłko, jest to, że komórki jabłka są większe. Dlatego sok spływa po kącikach ust, gdy wgryzasz się w jedną (poprzez Czasy Najlepszych Współtwórców ).
Jabłka nie tylko smakują tak dobrze, ponieważ komórki otwierają się szeroko, gdy je wgryzasz. Oprócz apetycznej chrupkości jabłka Honeycrisp mają czysty i wyraźny słodki smak (poprzez Vox ). „Mają mieszankę słodyczy i cierpkich, która tworzy wyjątkowe i aromatyczne jabłko” – powiedział Rowe. Jakby tego było mało, jabłka Honeycrisp mają dłuższy okres trwałości , jeśli są właściwie przechowywane. Więc to nie tylko ty. Te jabłka zostały wyhodowane, aby były tak niewiarygodnie dobre. Kup trochę następnym razem, gdy będziesz w sklepie spożywczym i ciesz się dobrocią dla siebie.