Prawdziwy powód, dla którego Islandia zamknęła wszystkie swoje lokalizacje McDonald's

McDonald Yuriko Nakao / Getty Images

McDonald's to jedna restauracja, którą spodziewasz się zobaczyć absolutnie wszędzie. W ten sposób wiesz, że jesteś w Podunkville, East Nowhere, kiedy twoje miasto jest zbyt małe, by mieć choćby Mickey D's. (Prawdopodobnie nadal będzie miał Królowa nabiału , ale.) Gdziekolwiek wędrujesz po świecie, jedyną rzeczą, której możesz być pewien, jest to, że zawsze możesz poczuć smak domu (nawet jeśli nieco inny), ponieważ Złote Łuki mają globalna obecność . W rzeczywistości, jeśli kiedykolwiek miałbyś wyjechać na wymarzone wakacje na Księżyc, prawdopodobnie spodziewałbyś się, że tam je zobaczysz, wraz z rozrywką przez Mac dzisiaj .


Może cię to zaskoczyć, zgodnie z tym, co mówi: Atlas świata , na świecie jest całkiem sporo krajów, które nie mają ani jednej restauracji McDonald's, którą można by nazwać własną. Cóż, może nie będziesz zbyt zszokowany, gdy usłyszysz, że Mickey D nie przyciągnął żadnych franczyzobiorców w Korei Północnej, Iranie czy Afganistanie. Bardziej zaskakujący jest fakt, że tylko cztery z 54 krajów w Afryce mają lokalizacje McDonald's: Egipt, Maroko, Mauretania i RPA.Kraje europejskie, w których brakuje McDonalda, to Albania, Macedonia, Czarnogóra i, co zaskakujące, Islandia. Podczas gdy Islandia miała kiedyś restauracje McDonald's, od 2009 roku są one wolne od Mickey D's. Ale dlaczego? Czy cały naród obejrzał dokument? Super rozmiar mnie i zdecydować, czy lepiej zacząć jeść zdrowiej?
Dlaczego Islandia zamknęła swoje restauracje McDonald's

Ostatni McDonald Facebook

W 2008 roku Islandia doznała poważnego załamania gospodarczego i nagle korona islandzka nie była warta nawet tyle, co w lepszych czasach. Islandia Recenzja poinformował, że przepisy McDonald's wzywają do używania importowanej wołowiny i nagle koszt tego, jak również sera i warzyw potrzebnych do produkcji burgerów, był zbyt wysoki, aby restauracje mogły nadal przynosić zyski. Zamiast tego wszystkie trzy lokale McDonald's w Reykjaviku przestały działać, a później zostały przekształcone w islandzką sieć burgerów o nazwie Metro, której zezwolono na korzystanie z lokalnych składników bezcłowych.

Podczas gdy Mickey D's może już wyjechał z Islandii, ostatni sprzedany burger wciąż się utrzymuje. To cheeseburger teraz spoczywa w przeszklonej świątyni w pensjonacie w południowej Islandii, w towarzystwie równie starszego zakonu Słynne frytki McDonald's . I nie, ponad 10 lat w dół drogi, ani na świecie drugi najstarszy burger McDonald's ani frytki nie zepsuły się ani trochę.