Prawdziwy powód, dla którego Jack In The Box prawie zbankrutował

Logo restauracji Jack in the Box Bloomberg/Getty Images

Pomimo swojej reputacji jako bastionu kreatywności, branża reklamowa jest wysoce wykwalifikowana w osiąganiu przewidywalnych wyników. Reklamy samochodów kierują rzekomo bijące serca pojazdów, firmy perfumeryjne są obdarzone nieskazitelnie opalonymi pięknościami nurkującymi do morza, a restauracje fast food zyskują gigantyczną, przerażającą głowę klauna.


To preferowany wybór Jack w pudełku , tak czy inaczej. To dziwaczna technika marketingowa, ale działa — the Maskotka Jack Box jest rzeczywiście rozpoznawalny i zapada w pamięć. To także odpowiedni hołd dla chaotycznej historii firmy.Mimo że Jack in the Box przeżył kryzysy, w tym ekonomiczne nieszczęścia w latach 70. i nieudany spin-off z wyższej półki, być może jego największą katastrofą był wybuch epidemii E. Coli w 1993 roku (poprzez Codzienny Posiłek ). Stwierdzono, że bakterie rozprzestrzeniły się w 73 restauracjach Jack in the Box w Waszyngtonie, Kalifornii, Idaho i Nevadzie (przez Wiadomości dotyczące bezpieczeństwa żywności ).
Epidemia E. Coli zachorowała setki ludzi i zniszczyła reputację Jack in the Box

Twarze klauna Jack in the Box Noel Vasquez/Getty Images

Według CDC , E. coli to grupa bakterii naturalnie występujących u zwierząt, ludzi i żywności. Niektóre szczepy w ogóle nie mają negatywnego wpływu na zdrowie człowieka, ale niektóre mogą powodować problemy. Biegunka jest częstym objawem infekcji E. coli, która może rozprzestrzeniać się poprzez skażoną żywność i wodę.

Śledztwo w sprawie rozprzestrzeniania się E. Coli w 1993 r. wykazało jeden wspólny motyw ofiar: wszyscy jedli hamburgery z Jack in the Box (poprzez Międzynarodowe Muzeum Epidemii ). Objawy stały się tak poważne, że obejmowały uszkodzenie mózgu i nerek oraz utratę słuchu (poprzez Rzecznik-Recenzja ). Łącznie zarażonych zostało ponad 600 osób, a czworo dzieci zmarło (poprzez PKW ).Stwierdzono, że ogromny skandal został spowodowany przez skażone mięso w rzeźniach w USA i Kanadzie, które było niedogotowane w restauracjach Jack in the Box (poprzez Wiadomości dotyczące bezpieczeństwa żywności ). Wnioski prawne przeciwko właścicielowi firmy, Foodmaker, ujawniły wypłaty w wysokości dziesiątek milionów dolarów, powodując lata strat finansowych i prawie bankructwo – ale zmuszając firmę do zmiany standardów bezpieczeństwa żywności (poprzez Forbes ).