Prawdziwy powód, dla którego McDonald's pozbył się Hamburglara

McDonald youtube

Każdy bohater potrzebuje złoczyńcy — kogoś, z kim można się przeciwstawić, przedstawić ucieleśnienie zła, by jeszcze bardziej uwydatnić jego dobro. Dzieje się tak nawet dla Postacie reklamowe fast foodów . Wiele lat po tym, jak Ronald McDonald stał się wesołą, przyjazną dzieciom maskotką i mistrzem wszystkiego, co związane z hamburgerami, frytkami i koktajlami, McDonald's wydobył wroga dla klauna: Hamburglara. Jak to samo sugeruje, był przestępcą — choć bardziej złodziejem niż włamywaczem — częstującym się hamburgerami (lub częściej cheeseburgerami), które do niego nie należały.


Dlaczego Hamburglar popełnił takie okrucieństwa? Cóż, on po prostu tak bardzo kochałem McDonalda że po prostu nie mógł się powstrzymać przed przeciągnięciem produktów. Hamburglar był zwykle przyłapany na kradzieży lub pod koniec jednej ze swoich wielu w 30-sekundowych reklamach, ale nigdy nie dał się tego powstrzymać, zawsze wracał z kolejnym planem łapania hamburgerów.Po około 30 latach magii reklamowej i pojawiania się na towarach McDonald's i na sklepowych placach zabaw, Hamburglar zniknął. Czy w końcu został odesłany do więzienia fast food, czy poszedł do tego wielkiego hamburgera na niebie? Oto prawdziwe powody, dla których drogi McDonald's i Hamburglar się rozeszły. Roble, Roble!
Hamburglar początkowo wyglądał… inaczej different

McDonald youtube

W 1970 roku McDonald's zatrudnił firmę reklamową Needham, Harper & Steers do kampanii mającej na celu przyciągnięcie młodych klientów. Jaki jest najlepszy sposób na zdobycie dzieci zauważą fast food ? Może szerokie postacie i scenariusze fantasy? Profesjonaliści reklamowi rzucili się „McDonaldland”, magiczny świat pełen stworzeń napędzanych i mających obsesję na punkcie jedzenia McDonald's. Do wcześniej istniejącej maskotki Ronalda McDonalda dołączyli opętany wstrząsami fioletowy Grimace, odważny i dobry burmistrz McCheese oraz nikczemny Hamburglar, który tak kochał hamburgery McDonalda, że ​​kradł je, gdy tylko miał okazję.

najgorsze warzywo do jedzenia

Reklamy McDonaldland rozpoczął nadawanie w 1971 r. i były natychmiastowym hitem. Jednak oryginalny Hamburglar nie wyglądał tak przyjaźnie i zachęcająco, jak jego fikcyjne kohorty. Wyglądał jak przestępca, goblin, Samotny Strażnik i Zorro w jednym. Miał na sobie długi i zakrzywiony nos, dzikie włosy pod miękkim kapeluszem, maskę na oczy z dopasowaną peleryną i czarno-białe pasiaste ubranie, które zwykle kojarzy się z więźniami – z brakiem kilku zębów, aby dopełnić wygląd.Przez pewien czas Hamburglar był nazywany Samotny biegacz — tajemniczy pseudonim, który nosił na koszulce pod wszystkimi innymi warstwami odzieży. To pozornie gra w „Lone Ranger” i ukłon w stronę tego, jak Hamburglar „biegał” na uroczystości i kradł hamburgery. Ostatecznie postać była poprawione w 1985 r. , kiedy otrzymał rude włosy i gładsze rysy twarzy, aby wyglądał bardziej dziecinnie i kreskówkowo niż przerażająco i groźnie.

Hamburglar miał kiedyś więcej towarzystwa

Kapitan Crook z McDonald youtube

Podczas gdy Hamburglar ostatecznie stał się bezpośrednim wrogiem Ronalda McDonalda – i, w mniejszym stopniu, innych „dobrych facetów” z reklam McDonalda – na początku lat 70. Hamburglar miał kiedyś innego przeciwnika o imieniu Oficer Big Mac . Oficer Big Mac, który jest teraz na emeryturze, wyglądał jak angielski konstabl, który, podobnie jak burmistrz McCheese, miał za głowę gigantycznego hamburgera.Hamburglar też nie zawsze działał sam. Kiedy postać zadebiutowała w latach 70., miał wspólnika w zbrodni. Kapitan Crook, którego cała sprawa była obsesyjnie porywająca Kanapki Filet-O-Fish McDonald's jak jakiś peskatarny Hamburglar, spędzał czas i pracował z Hamburglarem, aby popełniać zbrodnie. Kapitan Crook przetłumaczył również bezsensowne bełkot i bełkot swojego współpracownika na angielski z korzyścią dla innych mieszkańców McDonaldland i telewidzów.

McDonald's okresowo modernizował Hamburglar i jego otoczenie przez dziesięciolecia , a kapitan Crook zniknął po przebudowie McDonaldland w latach 80., Mentalna nić raporty.

czy bolonia jest dla ciebie dobra

McDonald's został pozwany przez całą drogę do McDonaldland

McDonald Świergot

Reklamy rozgrywające się w McDonaldland, cudownym miejscu pomimo Hamburglaru, dobrze wpasowały się w sobotnie poranne programy telewizyjne. W latach 70. blok programowy zawierał wiele dziwacznych pokazów aktorskich wyprodukowanych przez Sid i Marty Krofft, włącznie z Bugalowie i HR Pufnstuf . Według Mentalna nić , McDonaldland i bohaterowie HR Pufnstuf nosili pewne uderzające podobieństwa: burmistrz McDonald's McCheese i Pufnstuf mieli ogromne głowy i nosili szarfy wskazujące ich status, i obaj władali magicznymi miejscami – odpowiednio McDonaldlandem i Żywą Wyspą. Reklamy i show również miały podobny projekt produkcyjny. To wszystko wydawało się bardziej rybne niż Filet-o-Fish dla Krofftów, kto pozwał McDonald's oraz firma reklamowa Needham, Harper & Steers.

Według garnituru: w 1970 r. dyrektor agencji reklamowej skontaktował się z Martym Krofftem w sprawie stworzenia kampanii dla McDonald's. Po kilku konsultacjach przedstawiciel Needham powiedział, że będą musieli zapłacić Krofftom za plany artystyczne i inżynieryjne które oni wnieśli , ale gdy Krofft kontynuował, agencja poinformowała go, że kampania reklamowa jest wyłączona.

Ale oczywiście nie było, a reklamy McDonaldlanda trafiły do ​​telewizji w 1971 roku, wyprodukowane częściowo z byłymi pracownikami Kroffta. W 1977 r. sądy orzekły na korzyść Krofftów, powołując się na naruszenie praw autorskich. McDonald's otrzymał rozkaz zaprzestania emisji reklam z udziałem burmistrza McCheese i zapłacenia Krofftom 1 miliona dolarów odszkodowania. Jak to wszystko wpłynęło na Hamburglar? Sprawił, że McDonald's stał się bardziej czujny ze swoimi reklamami – aby nie naruszały innego znaku towarowego.

McDonald's próbował wykorzystać Hamburglar do zmiany swojego wizerunku na początku 2000 roku

McDonald youtube

W 2002 roku Hamburglar pojawił się rzadko w reklamie McDonalda, która nie była przeznaczona specjalnie dla dzieci, kiedy pojawił się u boku legend tenisa Sereny i Venus Williams, aby promować markę sieci. Oferty z menu dolara . Według Atlantycki , oznaczało to ostatni wpis w długim szeregu reklam z Hamburglarem.

Ten ostatni oddech mający znaczenie dla Hamburglara odzwierciedla ogólny spadek fortuny McDonald's: w 2002 roku akcje firmy spadły o 39 procent, a sieć straciła na wartości ponad 435 milionów dolarów. McDonald's zareagował na spadek zapasów, zamykając wiele lokalizacji i zmniejszając dużą liczbę miejsc pracy, zgodnie z CNN .

lody joe bidena

W następnym roku McDonald's rozpoczął gruntowną i agresywną modernizację i rebranding siebie i swojej żywności. Według CNN to zaangażowane bardziej świadomie rywalizując z rosnącymi konkurentami, takimi jak Burger King i Wendy's, czyniąc smak potraw bardziej wyrafinowanym i dojrzałym oraz wprowadzając pozycje menu dla dorosłych, takie jak linia sałatek. Wykorzystywanie jego zasobów do tych celów oznaczało, że coś musiało dać McDonald's i to było coś dla dzieci. Spojrzenie w przyszłość i na starszych klientów oznaczało całkowite zerwanie ze sposobem, w jaki robili rzeczy w przeszłości, takimi jak wykorzystywanie szeregu stworzeń i postaci do sprzedaży jedzenia. Innymi słowy, McDonald's zaczął bagatelizować swoje postacie z McDonaldland, zwłaszcza Hamburglar.

Za wzrost otyłości wśród dzieci obwiniano McDonald's

McDonald Instagram

Wygnanie Hamburglara na początku 2000 roku może być również związane z kontrowersją wokół dziecięcej otyłości i tego, w jaki sposób Happy Meals McDonald's może wpływać na dietę dzieci . W 2002 i 2003 roku, mniej więcej w czasie, gdy Hamburglar po cichu przestał pokazywać się w reklamach, McDonald's stanął przed sądem w sprawie jego rzekomej roli w czyniąc dzieci niezdrowymi , donosi CNN.

W sierpniu 2002 roku rodzice dwóch nastolatków z nadwagą medyczną pozwali McDonald's za niewłaściwe poinformowanie opinii publicznej, że jedzenie McDonald's zawiera duże ilości tłuszczu, cukru i soli, a pozew twierdził również, że oferty sieci były odpowiedzialne za otyłość córek. choroby serca, wysokie ciśnienie krwi i wysoki poziom cholesterolu. Adwokat powodów, Samuel Hirsch, powiedział CNN, że jego zespół „nie chciał się wzbogacić na dużej ugodzie pieniężnej”, ale chciał stworzyć „fundusz, który będzie edukować dzieci na temat faktów żywieniowych i zawartości żywności McDonald's”.

McDonald's wygrał proces (sędzia z Nowego Jorku odrzucił go), ale nadal przyniósł firmie złą prasę i sprawił, że miliony przynajmniej rozważyły ​​pomysł, że jedzenie McDonald's może spowodować niezdrowe dzieci. Wydawało się to katastrofą PR, a McDonald's z pewnością nie zamierzał agresywnie reklamować się dzieciom – z reklamami z przyjaznym dzieciom Hamburglarem – po tym.

Czas Hamburglarów minął

McDonald youtube

Marketing i reklama polegają na podkreślaniu nowych lub ulepszonych. Firmy wydają miliony, aby przekonać klientów do zakupu ich towarów i usług, a reklamy mają na celu odróżnienie tych produktów od konkurencji poprzez sprawienie, by wyglądały interesująco, świeżo, a nawet rewolucyjnie. Ta filozofia oznacza, że ​​określone kampanie reklamowe mają krótki lub ograniczony okres przydatności do spożycia — jak można traktować produkt poważnie jako nową i niesamowitą nowość, jeśli reklamy używane do jego sprzedaży są tak staromodne i rutynowe, że nie przyciągają uwagi?

ile zarabia franczyza domina

Weźmy na przykład McDonald's. Konglomerat fast foodów wprowadził swoje McDonaldland świat w 1971 roku i ostatnia reklama z bohaterem Hamburglara (do późniejszego odrodzenia) hit TV in TV 2002 . To 30 lat życia postaci, a pod koniec prawdopodobnie zaczął wyglądać na zmęczonego i przestarzałego. Hamburglar ubrany niejasno jak tytułowy bohater z Samotny strażnik , audycji radiowej i telewizyjnej popularnej wśród dzieci w latach 50., a ten kulturowy element probierczy był w większości nieznany grupie docelowej dzieci w latach 2000. Jest to również całkowicie możliwe, jak sugeruje Czas , że widzowie uznali go za przerażającego, co jest wprost toksyczne dla marki.

Odmieniony Hamburglar powrócił w 2015 roku

Hamburglar Tysiąclecia w 2015 roku youtube

I tak w 2010 roku Hamburglar zniknął, ale prawie nie został zapomniany. Jak wiele innych popkultury i ikony jedzenia z lat 70., 80. i 90. był czule wspominany przez Generation Xers i milenialsi który widział, jak sieje spustoszenie dla Ronalda McDonalda i gangu McDonaldlanda tysiące razy w sobotni poranek w telewizji lub podczas szkolnych kreskówek. A także, podobnie jak wiele innych popkultury końca XX wieku, Hamburglar powrócił w odświeżonej, zaktualizowanej i bardziej wyrafinowanej formie.

W 2015 roku, kiedy Hamburglar wyszedł z wygnania, nie był już niską postacią z kreskówek z prawdziwego życia, ale raczej wysokim, przystojnym dżentelmenem z zarostem, ubranym w inspirowany Hamburglarem strój złożony z długiego trencza, koszuli w paski, maski na oczy i kapelusza z rondem napiwki bardzo nieznacznie. „Czuliśmy, że nadszedł czas, aby zadebiutować w nowym wyglądzie Hamburglara po tym, jak przez te wszystkie lata był poza zasięgiem opinii publicznej”, wiceprezes ds. marketingu McDonald's. Joel Yashinsky powiedział Rozcierany . „Miał trochę czasu, aby dorosnąć i był zajęty wychowywaniem rodziny na przedmieściach, a jego wygląd ewoluował z biegiem czasu”.

Hamburglar nie tylko dorósł, ale także jego upodobania — McDonald's wykorzystał zaktualizowaną postać jako przykuwającą uwagę, dostępną tylko w ograniczonym czasie maskotkę, aby promować swojego burgera z polędwicy wołowej w serii reklam internetowych dla dorosłych.