Prawdziwy powód, dla którego McDonald's pozbył się oficera Big Mac

Oficer Big Mac przed McDonaldem Facebook

Nawet w McDonaldland , potrzebowali prawa i porządku. I chociaż wymyślony świat dziwacznych postaci z fast foodów właściwie nie miał Mrożona herbata Ścigając kryminalistów i Sama Waterstona ścigającego ich sprawy, miała własną policję. Ta siła składała się z jednego człowieka i nazywał się Officer Big Mac. Niczym stary zachodni szeryf, który walczył ze skazańcami łapiącymi hamburgery i piratami łowiącymi ryby, przemierzał ulice McDonaldland, pilnując, by wszyscy trzymali się w szeregu.


ciemne mięso vs białe mięso

Czy oficer, czy nie Office Big Mac był dobrym gliną jest przedmiotem wielu dyskusji. Tak, był dość skuteczny w utrzymywaniu Hamburglar i kapitan Crook na dystans. Ale był również przedmiotem śledztwa federalnego po spowodowaniu setek obrażeń i potencjalnie został zmuszony do przejścia na wcześniejszą emeryturę w wyniku procesu sądowego. Potem był ten czas, kiedy został porwany. Więc czytaj dalej i sam zdecyduj, dlaczego Oficer Big Mac nie rządzi już McDonaldlandem. Czy to był prosty marketing? A może on i burmistrz McCheese mieli między sobą o wiele więcej kłótni, niż nam się wydawało?Oficer Big Mac był częścią oryginalnego składu McDonaldland

Lalki McDonaldland Instagram

Ray Kroc , założyciel McDonald's, dzielił słynną filozofię z Waltem Disneyem: tę lojalność wobec marki można było ustalić już w wieku 2 lat. Mając to na uwadze, na początku lat 70. sieć hamburgerów starała się wcześnie złapać dzieci; McDonald's przywołał ich pod Złotymi Łukami trupą sympatycznych postaci, znanych pod wspólną nazwą McDonaldland. Według Mentalna nić historię McDonaldland, skład został podkreślony przez legendarnego klauna Ronald McDonald , ale zawierał także pirata, złodzieja, burmistrza i czterorękiego fioletowego kleksa o imieniu Zły Grymas.
Wśród gangu McDonaldland był także gliniarz z Big Macem za głowę, nieśmiałym chwytem marketingowym kanapki, który został wprowadzony dopiero cztery lata wcześniej. Nazywał się Officer Big Mac, a oprócz nasion sezamu i specjalny sos noggin, szczycił się pełnym mundurem brytyjskiego konstabla, w komplecie z bobby kapeluszem, który wyglądał o około 900 rozmiarów za mały. Został zaprojektowany, by przywoływać wspomnienia Keystone Kops, rodzaju uroczej, nieudolnej policji z epoki kina niemego. Nie był poważnym gliną, ale był wyśmienitym policjantem.

Głównym zadaniem oficera Big Maca było powstrzymanie Hamburglera i kapitana Crook przed kradzieżą

Oficer Big Mac i zabawki Hamburglar Instagram

Gliniarz bez przestępcy jest jak rybak bez ryby. Tak więc, aby uzasadnić jego istnienie (i, jak zakładamy, jego pensję płaconą przez podatników McDonaldland), zespół reklamowy w Needham, Harper & Steers, który stworzył McDonaldland, również potrzebował kilku przestępców, których mógłby złapać Officer Big Mac. Wejdź do Hamburglaru, ne'er-do-dobrze w poziome paski, którego całe życie było poświęcone kradzieży Hamburgery McDonald's . Według Mentalna nić , początkowo nazywano go „Samotnym biegaczem”, z rozczochranymi siwymi włosami i ogólnie przemijającym wyglądem. Chociaż jego wygląd został nieco poprawiony, aby podobał się dzieciom, jego przestępcze motywy pozostały takie same.Innym ważnym elementem przestępczym w McDonaldlandzie był Kapitan Crook, pirat, który spędzał całe dnie na pogoni za nie zakopanym skarbem, ale Filet z ryby kanapki. Chociaż domyślamy się, że prawdopodobnie nie przekładają się tak dobrze na trzymanie w podmorskiej skrzyni przez setki lat, niemniej jednak były jego łupem z wyboru. I to do funkcjonariusza Big Maca należało utrzymanie go w ryzach.

pikantny colesław bobby flay

Oficer Big Mac mógł być zbyt blisko H.R. Pufnstuf

HR Pufnstuf Instagram

Oczywiście McDonaldland nie był pozbawiony kontrowersji. Podczas gdy dziś te kontrowersje mogą otaczać marketing z natury niezdrowej żywności małym dzieciom , w latach 70. kwestie dotyczyły bardziej naruszenia praw autorskich niż czegokolwiek innego. Przed rozpoczęciem kampanii McDonaldland firma Needham, Harper i Steers skontaktowała się z twórcami programu dla dzieci HR Pufnstuf o współpracy przy kampanii McDonald's. Firma powiedziała następnie twórcom Sidowi i Marty'emu Kroft, że plan się nie urzeczywistnia.Jednak niedługo potem McDonald's uruchomił McDonaldland, z obsadą postaci, które wyglądały podejrzanie jak gang z HR Pufnstuf . Pozew sądowy następnie, twierdząc między innymi, że postacie burmistrza McCheese i oficera Big Maca wyglądały prawie identycznie jak sam H.R. Pufnstuf – a podobnie przerośnięta głowa, szczupłe ciało i wąskie usta są trudne do zaprzeczenia. Ostatecznie McDonald's przegrał pozew i otrzymał rozkaz: zapłacić ponad 1 milion dolarów odszkodowania , który najwyraźniej był warte dużo więcej W latach siedemdziesiątych.

Posąg oficera Big Maca został skradziony w 1983 r.

Statua Big Maca z kobietą i oficerem Instagram

Miami w latach 80. było trudnym miejscem. Międzynarodowy handel narkotykami sprawił, że miasto stolica morderstw Ameryki w połowie dekady, a szalejąca przestępczość inspirowała pastelowe klasyki kultury, takie jak Miami Vice i człowiek z blizną . Przestępstwa przeciwko funkcjonariuszom organów ścigania walczącym z kokainowymi kowbojami również były w tym czasie powszechne. I chociaż nie możemy ani potwierdzić, ani zaprzeczyć, że oficer Big Mac pracował nad spowolnieniem handlu narkotykami w latach 80., nadal nie był w stanie uciec przed jego gniewem.

wiekowe jajko bezpieczne do jedzenia

Według Thriller W 1983 roku w Miami McDonald's w tajemniczy sposób zniknęła dwumetrowa wersja Officer Big Mac z włókna szklanego, a odpowiedzialność przyjęła grupa o nazwie NPLO. To mógł być bezwzględny kartel. Może również oznaczać „Bez pikli, sałaty, cebuli”. Ale żądanie okupu wymagało 40 miliardów Big Maców i 40 miliardów plus jedna frytki, a następnie zostało zignorowane. O oficerze Big Mac nigdy więcej nie słyszano i prawdopodobnie, jak wielu, zaginął w niespokojnym świecie, jakim była Południowa Floryda pod koniec XX wieku.

Big Mac Climber był odpowiedzialnością za obrażenia ciała

Dziecko we wspinaczce Big Mac Instagram

Jednym z najbardziej zapadających w pamięć reliktów Oficera Big Maca była jego struktura placu zabaw, powszechnie znana jako Big Mac Climber. Dlaczego to było tak niezapomniane? Tak, to była przyjemna symulacja więzienia, w której trzeba było wspinać się „za kratami”, co również pełniło rolę ust oficera Bic Maca. Ale także, jak komentator, który guyinphilly tak przejmująco umieścił to w opowiadaniu z Na wynos , „Zawsze jakiś dzieciak utknął w głowie funkcjonariusza Big Maca”.

Chociaż jego komentarz jest trochę żartobliwy, kontuzje na Big Mac Climber były dość poważną sprawą. Według historii z 1999 roku z from Strażnik Słońca Południowej Florydy , ponad 400 dzieci zostało rannych w wyniku Officer Big Mac, powodując wszystko, od złamań czaszki przez złamania kości po wstrząsy mózgu. McDonald's, który nie zgłosił obrażeń i zamiast tego po prostu wycofał Big Mac Climber, został ostatecznie zbadany przez amerykańską Komisję ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich. Rezultatem była grzywna w wysokości 4 milionów dolarów, największa kara, jaką CPSC kiedykolwiek nałożyła w tamtym czasie.

Nadal można znaleźć wspinaczy Officer Big Mac na sprzedaż

Wspinacz Big Mac i wspinacz na grymasyma Instagram

To powiedziawszy, jeśli szukasz własnego pozwu o obrażenia ciała lub dochodzenia Komisji ds. Bezpieczeństwa Produktów – lub po prostu masz nutkę nostalgii – nadal możesz znaleźć Big Mac Climbers na sprzedaż w Internecie. Chociaż ostatnia z konstrukcji została wycofana w 1997 r., według Strażnik Słońca Południowej Florydy, kolekcjonerzy na całym świecie wciąż mają je gdzieś ukryte i są gotowi rozstać się z nimi za pokaźną sumę.

W marcu 2020 r Codzienna poczta donosi, że ktoś w Dunedin w Nowej Zelandii wystawiał na aukcji lekko wyszczerbionego Big Mac Climbera na stronie Trade Me. W momencie publikacji artykułu zebrano 112 ofert, co oznaczało 620 dolarów. To był ułamek aukcji Trade Me w 2017 roku, na której znalazł się wspinacz, karuzela burmistrza McCheese i huśtawka Hamburglar; była to najczęściej oglądana aukcja w roku w witrynie i podobno sprzedana za 11 000 USD.

pochodzenie sosu mniam mniam

Ale nie musisz lecieć aż na Wyspę Południową, aby znaleźć Big Mac Climber. W 2016 roku Ograniczony zgłosił, że mężczyzna z Pensylwanii odrestaurował jeden i sprzedawał go na eBayu. Cena wywoławcza wynosiła 6000 dolarów, ale w tym czasie nie otrzymała żadnych ofert.

Oficer Big Mac przeszedł na emeryturę wraz z innymi w połowie lat 80. „uproszczenie” postaci

Oficer Big Mac i burmistrz McCheese Instagram

W połowie lat 80. McDonald's przycięła oryginalną obsadę postaci z McDonalda, wycofując niektóre mniej znane byty i skupiając się na Ronaldzie McDonaldzie i kilku innych. Według Jedz to, nie to , jedną z ofiar usprawnienia był oficer Big Mac, który oddał odznakę w połowie dekady „Ja”. Chociaż nie podano oficjalnego powodu cięcia odlewu, teorie wciąż obfitują.

Prawdopodobnie najpopularniejszą teorią jest to, że McDonald's pozbył się postaci, które najbardziej przypominały kwestionowane postacie z HR Pufnstuf. Chociaż oficjalna decyzja pozwu nie miał nakazu tego efektu, Tropy telewizyjne blog postawił hipotezę, że w 1985 r. umorzenie burmistrza McCheese, oficera Big Maca, kapitana Crooka i profesora było wynikiem pozwu. I choć są to głównie spekulacje internetowe, nie jest to również całkowicie wykluczone.

Niektórzy uważają, że oficer Big Mac był nieuczciwym gliną, który dostał to, co miał

Wspinacz się na Big Maca na boku Facebook

Teoretyzując, że oficer Big Mac został zmuszony do przejścia na emeryturę w ramach pozwu o naruszenie praw autorskich to rodzaj spekulacji internetowych, które mogą mieć w sobie ziarno prawdy, inne spekulacje są całkowicie nie do zniesienia – ale mimo to niezaprzeczalnie zabawne.

Jeśli wyszukasz Oficer Big Mac w McDonald's Fandom Wiki, znajdziesz wiele ogólnych informacji biograficznych, które przeczytałeś powyżej, ale na końcu natkniesz się również na naszą ulubioną teorię, dlaczego jedyny gliniarz McDonaldlanda ma siekierę. – Był nieuczciwym gliną, często wypuszczał Hamburglara i kapitana Crooka, bo płacili mu łapówki. Uważa się [d], że założył świadomą szajkę handlarzy burgerami”, stawia hipotezę wiki. Następnie przechodzi do sekcji dotyczącej śmierci funkcjonariusza Big Maca, przypisywanej nie pozwowi o naruszenie praw autorskich, ale raczej niefortunnej strzelaninie z burmistrzem McCheese, będącej wynikiem złej umowy z handlem ludźmi. Został wymieniony jako ocalały przez wdowę i 58 dzieci.