Prawdziwy powód, dla którego McDonald's pozbył się Ronalda McDonalda

ronald mcdonald

McDonald's z pewnością zmienił się całkiem sporo od swoich skromnych początków w Kalifornii w latach pięćdziesiątych, a duża część tych zmian miała miejsce właśnie w ciągu ostatniej dekady. Usunęli wiele z ich place zabaw , wydał 6 miliardów dolarów na uczynienie swoich restauracji bardziej zaawansowanymi technologicznie i bardziej eleganckimi, a także zrobili wszystko pod słońcem, aby stworzyć menu, które przemawia do milenialsów kochających szybkie luzy.


Jednym z bardziej nostalgicznych aspektów McDonald's, które zniknęły, jest długoletnia maskotka klauna sieci burger — Ronald McDonald (poprzez Witam chichocze ). Nieobecność Ronalda McDonalda podzieli ludzi na dwie grupy. Są tacy, którzy zwolnią Ronalda z dzisiejszego McDonalda jako kolejny kawałek ich dzieciństwa, które odeszło na zawsze. Po przeciwnej stronie medalu są ci, którzy mają na to bardziej postawę „dobrej pozbywania się”.Dlaczego więc po tylu latach promowania Happy Meals Złote Łuki w końcu wycofały Ronalda McDonalda ze swoich promocji?
Przerażające obserwacje klauna były złym PR dla Ronalda

straszny klaun

Pomimo przyjaznej i zabawnej natury Ronalda McDonalda, rok 2016 przyniósł złą prasę klaunom na całym świecie, czego nawet wszechmocna maszyna McDonalda nie chciała spróbować. Być może pamiętasz rok 2016, kiedy była wysypka naprawdę upiorne obserwacje klauna w całych Stanach Zjednoczonych. Klauni ścigali kierowców z nożami, czaili się po szkołach, a poza tym byli po prostu prawdziwymi gęsią skórką. To nie było po prostu coś, co wywołało poruszenie na internetowych tablicach ogłoszeń lub na Twitterze — główne media, takie jak Czas i New York Times donosili o terroryzujących klaunach.

„McDonald's i franczyzobiorcy na lokalnych rynkach są świadomi obecnego klimatu wokół obserwacji klaunów w społecznościach i jako tacy są rozważni w odniesieniu do udziału Ronalda McDonalda w wydarzeniach społecznościowych” – rzeczniczka Terri Hickey powiedział w oświadczeniu prasowym .Było całkiem jasne, że przerażający klauni sprawiali więcej kłopotów niż McDonald's chciał sobie poradzić i nadszedł czas, aby Ronald McDonald wziął dłuższą nieobecność. Chociaż to mogła być kropla, która przebiła grzbiet wielbłąda, nie był to jedyny powód, dla którego McDonald's rozstał się ze swoim klaunem.

Ronald spotkał się z reakcją na marketing skierowany do dzieci

ronald mcdonald Marcus Ingram/Getty Images

Ronald McDonald mógł być główną maskotką McDonalda od lat 60. XX wieku, ale jego obecność słabła przed tymi przerażającymi obserwacjami klauna w 2016 roku. Różne grupy strażnicze krytykowały od lat reklamowanie przez Ronalda niezdrowego fast foodu dla wrażliwych dzieci (poprzez Trybuna Chicago ). Przedstawiciele Corporate Accountability International posunęli się tak daleko, że nazwali go wersją Joe Camela dla fast foodów. Auć.Były dyrektor generalny Don Thompson próbował bronić Ronalda, mówiąc w 2014 roku: „Nie widzisz Ronalda McDonalda jedzącego jedzenie”. Zasadniczo przesłanie wydawało się być takie, że Ronald tego nie je – po prostu to sprzedaje. Rebranding fajniejszego Ronalda McDonalda w tamtym roku, który bardziej pasowałby do wizerunku dla dorosłych, do którego strzelał McDonald's, również okazał się flopem (poprzez Washington Post ).

Nie pasował do modnej metamorfozy McDonalda

nowy mcdonald Kai Schwoerer / Getty Images

McDonald's od lat przechodzi metamorfozę, aby jego restauracje były bardziej atrakcyjne dla dorosłych – i mniej przypominały knajpy z burgerami dla dzieci. Według Motley głupiec , firma rozpoczęła tę przebudowę w 2012 roku i nadal jest w trakcie aktualizacji ponad 5000 lokalizacji. Oznacza to kioski do samodzielnego zamawiania, odświeżone elewacje i co CNBC opisane jako zmodernizowane jadalnie, które przypominają „kawiarnie w stylu baristy”. Czy coś z tego brzmi, jakby wyglądało na żelowe z tekturowymi wycięciami rudowłosego klauna w żółtym kombinezonie?

McDonald's chce teraz być częścią fajnego tłumu, a głupkowaty wygląd Ronalda po prostu nie pasuje do nowych kolorów ziemi restauracji i stołków barowych w jadalni (poprzez CBS ). Krótko mówiąc – cały wygląd Ronalda utknął w przeszłości, a Mickey D próbuje dorosnąć.

Ronald McDonald żyje co najmniej jeden dzień w roku

balon ronalda mcdonalda Michael Loccisano/Getty Images

McDonald's zawsze może przywrócić Ronalda McDonalda, kiedy tylko zechce, ale w dzisiejszych czasach, jeśli przejrzysz jego Facebook lub Instagram konta, zobaczysz, że są całkowicie wolne od Ronalda.

czy chili Wendy jest dobre?

Nie oznacza to, że Ronald McDonald został w 100 procentach usunięty z marki. W każdym razie jeszcze nie. Co najmniej jeden dzień w roku nadal można zobaczyć Ronalda McDonalda reprezentującego Złote Łuki. Mówimy oczywiście o Święcie Dziękczynienia i jego występie w Paradzie z okazji Święta Dziękczynienia Macy'ego.

McDonald's latał gigantycznym balonem Ronalda McDonalda na paradzie od lat i kontynuował to podczas parady w 2019 roku. Jednak pojawienie się Ronalda na paradzie nie było do końca płynne. Biedny Ronald doznał rany w nodze po uderzeniu w gałąź drzewa. „Wszyscy to widzieli” – powiedział jeden z pracowników balonu (poprzez Poczta w Nowym Jorku ). - Było oczywiste, że to się stało.

Deflacja zrobiła się tak straszna, że ​​NBC ograniczyła się do nagranego wcześniej materiału ze starej parady, by uratować Ronalda przed zakłopotaniem. Podobno zostanie naprawiony i znowu będzie latał... ale na jak długo nikt nie zgadnie.