Prawdziwy powód, dla którego olej musztardowy jest zakazany do gotowania w USA

Nasiona gorczycy

Olej z gorczycy powstaje w wyniku tłoczenia nasion gorczycy (poprzez Linia zdrowia ). Znany ze swojego ostrego aromatu i mocnego, pikantnego smaku, olej musztardowy często służy jako składnik curry i dań warzywnych w Azji Południowej, gdzie zajmuje szczególne miejsce (poprzez Atlas Obscura ). Jednak w USA Agencja ds. Żywności i Leków zabroniła stosowania oleju musztardowego, ponieważ zawiera kwas erukowy. Z tego samego powodu został również zakazany w Unii Europejskiej i Kanadzie (poprzez Czasy Indii ).


czy syrop klonowy się zepsuje?

Kwas erukowy znajduje się w roślinach należących do tej samej rodziny co gorczyca, takich jak rzepak (via Poważne jedzenie ). Może powodować problemy sercowo-naczyniowe, ponieważ jest to kwas tłuszczowy, który organizm ma problemy z metabolizowaniem. W 2008, Nawigator żywności donoszą, że wykazano, że wysoki poziom kwasu erukowego powoduje odkładanie się tłuszczu w mięśniach sercowych zwierząt. Jednak tego efektu nie wykazano u ludzi.Problem z olejkiem musztardowym

Kwitnące rośliny gorczycy Christian Ender/Getty Images

W latach 50. XX wieku, kiedy pojawiły się dowody eksperymentalne sugerujące, że kwas erukowy może stanowić zagrożenie dla zdrowia, naukowcy z Kanady rozpoczęli hodowlę roślin rzepaku, które wytwarzały mniej kwasu (poprzez Poważne jedzenie ). Łącząc to z serią procesów rafinacji, naukowcy opracowali bezpieczny olej rzepakowy, który ochrzcili „canola”, którego nazwa wywodzi się od „puszki” w „Kanadzie” i „ola”, co oznacza „olej, niski kwas.
jak zrobić sos z trzciny

Podczas gdy olej gorczyczny wytwarzany przez tłoczenie nasion jest zabroniony do celów kulinarnych, Agencja ds. Żywności i Leków zezwala na stosowanie tak zwanego olejku gorczycowego, który powstaje w wyniku destylacji parowej nasion. Chociaż pochodzi z tej samej rośliny, różni się od oleju gorczycznego.

Olej jest również używany do masażu i może być również stosowany jako naturalny środek odstraszający komary. Chociaż można kupić olej z gorczycy (odmiana prasowana) w Stanach Zjednoczonych, FDA wymagała, aby był oznaczony jako „tylko do użytku zewnętrznego”.


Kategorie Jak Fakty przepisy