Prawdziwy powód, dla którego ludzie panikują i kupują pisklęta

Dziecko pisklę

W każdą Wielkanoc zawsze pojawiają się ludzie, którzy uważają, że fajnie jest podarować dzieciom żywe pisklęta — niektóre z tych nawet ufarbowanych na pastelowe kolory. To jest nigdy nie jest to straszny pomysł, ponieważ przez większość czasu cały ten prezent powoduje, że dzieci doznają traumy, gdy są świadkami cudu śmierci na własnej skórze… i rzeczy układają się jeszcze gorzej dla piskląt.


Nawet jeśli przyjmiesz „milsze” podejście, wypuszczając niechciane, niedorosłe pisklęta w lokalnym parku lub na wolnym powietrzu, Świerk Zwraca uwagę, że te pisklęta nie mają żadnego doświadczenia w poszukiwaniu pożywienia lub unikaniu drapieżników. W rezultacie same nie wytrzymują zbyt długo – i nie, nie są adoptowane przez rodziny kaczek, a la Hans Christian Andersen.Teraz jednak, w sam raz na Wielkanoc 2020 r., w wielu sklepach z artykułami rolniczymi, które zajmują się hodowlą zwierząt gospodarskich, pojawiła się ogromna liczba piskląt. Jedzenie i wino donosi, że ma to mniej wspólnego z niewłaściwym dawaniem prezentów, a więcej z paniką kupowania wywołaną koronawirusem.
co jest w zestawie na zimno

Ludzie szukają piskląt w celu zapewnienia zrównoważonych dostaw żywności

Jajka w kartonie i surowy kurczak

Epidemia koronawirusa może być pierwszym doświadczeniem, jakie większość z nas ma z niedoborem żywności, i oczywiście wprawia nas wszystkich w zawroty głowy. Niektórzy gromadzą zapasy żywności w puszkach (i nie śmieją się już z przygotowań na koniec świata), podczas gdy inni naśladują cały ruch „powrotu na ziemię”, który wcześniej kojarzył się z hipisowskimi komunami lat 70. i decydują się na hodowlę własnej żywności.

Chociaż z pewnością zrozumiałe jest chcieć przejąć większą kontrolę nad własną dostawą żywności – i tak, denerwuje widok supermarketów wyprzedawanych z jajek i kurczaka oraz szalona inflacja cen tych produktów, które wciąż są w magazynie – hodowanie ptactwa na podwórku jest dalekie od sadzenie ogrodu warzywnego (co, nawiasem mówiąc, jest również całkiem fajnym i znacznie mniej ryzykownym projektem naukowym w szkole domowej, jeśli tego właśnie szukasz). Po pierwsze, pisklęta nie będą produktywne przez dłuższy czas, ponieważ zakładając, że pisklęta przeżyją, aby stać się dorosłymi kurami, nie będą nieśne przez około sześć miesięcy. A jeśli kupiłeś je jako ptaki mięsne, nadal mają tam dużo do wyhodowania – i czy jesteś pewien, że ty i twoja rodzina jesteście gotowi zabijać, oskubać i patroszyć własne mięso bez rozwijania nagła chęć iść na weganizm ?Środkowa pandemia może nie być najlepszym czasem na rozpoczęcie hodowli kurczaków

Kurczak w karmniku w zagrodzie Scott Olson/Getty Images

Przyszli rolnicy z miast mogą nie zdawać sobie sprawy z ilości rzeczy – i przestrzeni – której te pisklęta będą potrzebować w miarę dorastania. Kury wymagają zarówno obszarów wewnętrznych, jak i zewnętrznych, które będą musiały być ogrodzone, aby chronić je przed psami i kotami z sąsiedztwa lub przed włóczącymi się lisami, kojotami lub szopami. Właśnie teraz, gdy wiele rodzajów firm jest zamkniętych, a te nadal otwarte, doświadczają niedoborów i opóźnień w dostawach, może być trudniej uzyskać dostęp do wszystkich materiałów niezbędnych do udanej hodowli kurczaków.

co za śniadanie z burgerem?

Jest też kwestia salmonelli. Kurczaki to brudne ptaki, a obchodzenie się z nimi wymaga ciągłego mycia rąk i dezynfekcji w celu ochrony przed infekcją — a czy nie robimy już tego wystarczająco dużo? Nie wspominając o tym, że zwiększanie ryzyka zarażenia się chorobą zakaźną w czasie, gdy ofiary COVID-19 potrzebują większości łóżek szpitalnych, jest złym pomysłem. Ponadto hodowanie drobiu na twoim podwórku może być niezgodne z prawem w twojej okolicy, głównie ze względu na warunki sanitarne – a środek pandemii nie jest czasem na rozgniewanie lokalnego wydziału zdrowia.Tak więc pisklęta nie będą wkładać jedzenia na twój stół w najbliższym czasie (jeśli w ogóle), a rolnictwo zawsze było nieprzewidywalnym przedsięwzięciem. Jeśli jednak jesteś sfrustrowany swoimi ograniczonymi wyborami żywieniowymi w dzisiejszych czasach, nadszedł czas, aby uzyskać wskazówkę od naszych przodków z czasów depresji i nauczyć się bądź kreatywny z jedzeniem pod ręką? .