Prawdziwy powód, dla którego ludzie przestali kupować Fritos Chicken Enchilada Melt

Smażony Kurczak Enchilada Melt iSpot.TV

Użytkownik Twittera @BringCrunchBack spędził ponad dwa lata dzieląc się comiesięcznymi prośbami o przywrócenie Fritos Chicken Enchilada Melt. Od 2018 roku to konto było poświęcone wyłącznie tej misji kulinarnej (przez Świergot ). Publikując z powrotem w lutym 2020 r., konto mówiło: „Czasami mogę spędzić cały dzień bez myślenia o #ChickenEnchiladaMelt. Czekaj, dzień trwa dłużej niż dwie godziny? nieważne. @SUBWAY @SubwaySłuchaj.' W odpowiedzi w tych samych kwestiach, Metro sami odpowiedzieli: „Czujemy to na głębokim poziomie”.


Ta nieuchwytna kanapka była dostępna tylko przez ograniczony czas w 2014 roku (przez Zwiastun Ekstra ), ale fan podążający za kanapką jest naprawdę oddany. Czym właściwie był Fritos Chicken Enchilada Melt?laska wypłaciła pensję franczyzową

Według Subwaya, długi na stopę (lub mniejszy) zawiera „delikatny szarpany kurczak i autentyczny sos enchilada z chipsami kukurydzianymi Fritos na wierzchu” (przez youtube ). Na zdjęciu można zobaczyć sugerowane dodatki sałaty, pomidora, cebuli, czarnych oliwek, jalapeño i sera ułożone na płaskim chlebie zamiast tradycyjnego bochenka kanapkowego.
Cruncha muncha, cruncha muncha, Fritos na moim sub

Jon Barinholtz je topi enchilada z kurczaka Fritos iSpot.TV

Z chwytliwym sloganem, takim jak „Cruncha muncha, cruncha muncha, Fritos na mojej łodzi podwodnej”, jak można zapomnieć o tym niezapomnianym specjalnym jedzeniu? Co więcej, pojawiły się reklamy Supermarket ulubiony Jon Barinholtz, który gra naszego ulubionego zaplecza domu, Marcusa White'a (przez iSpot TV ). Jeden z recenzentów opisuje kanapkę jako zawierającą przyjemną ilość cheddaru Monterey i sosu enchilada, który ma „prawdziwy smak i pękanie”, zgodnie z Zwiastun Ekstra .

Konto Superfan na Twitterze @BringCrunchBack radzi: „Nie możesz dostać zbyt wielu dodatków do #ChickenEnchiladaMelt, zbytnio skomplikujesz smaki i odejdziesz od tego, co naprawdę ważne” i zauważa, że ​​chociaż oczywiście jest wybór chleba (w końcu jest to Subway), naprawdę trzeba wybrać podpłomyk. „Każdy, kto dostanie swój #ChickenEnchiladaMelt na czymkolwiek innym niż podpłomyk, jest potworem”.Szczerze mówiąc, wygląda na to, że wszyscy uwielbiali tę sztuczną przekąskę. W 2018 roku jeden ze zwolenników ruchu przywracania tego elementu menu podzielił się: „Walczysz w dobrej walce, przyjacielu. #ChickenEnchiladaMelt to najlepsza subskrypcja, jaką kiedykolwiek stworzyli. Musi być stałym elementem ich menu! (przez Świergot ). Zasadniczo jedynym powodem, dla którego ludzie przestali kupować ukochany Fritos Crunchy Enchilada Melt, jest to, że Subway szybko usunęło go z menu.

Fritos Chicken Enchilada Melt miał ostrą konkurencję

Smażony dodatek do kanapki z metra? iSpot.TV

Mając tak oddany fan, możesz się zastanawiać, dlaczego Subway nie przywraca tych chrupiących mashupów na lunch. Nie jesteśmy dyrektorami, ale mamy kilka dobrych przypuszczeń. Fritos Chicken Enchilada Melt został wprowadzony na rynek w 2013 roku, aby przetestować publiczność, zanim stał się ogólnokrajowy (poprzez HuffPost ). Ta premiera zbiegła się w czasie z błyskawicznym wzrostem Taco Bell i Frito-Lay mashup, Doritos Locos Taco (przez HuffPost ). Całkowicie możliwe, że na rynku było miejsce tylko na jedno danie meksykańsko-amerykańskie z frytkami. Jeśli tak, to restauracja inspirowana stylem meksykańskim prawdopodobnie będzie miała przewagę w tej konkurencji.Inną myślą jest po prostu to, że stopienie nie spełnia wizerunku zdrowotnego Subwaya. W przeciwieństwie do większości Kanapki w metrze , ten to bomba sodowo-kaloryczna. Według Zwiastun Ekstra , recenzenci podzielili się, że wymienione informacje żywieniowe zawierały 1160 kalorii (na stopę), 52 gramy tłuszczu, 2340 miligramów sodu i 120 gramów węglowodanów. W nieco bardziej pozytywnych wiadomościach kanapka zawierała również 14 gramów błonnika pokarmowego i 50 gramów białka. Jak na firmę, która szczyci się „świeżym jedzeniem” – to zdecydowanie nie pasowało.

Frito-Lay i Subway to różne organizacje

Pepsi, Lay Joe Raedle/Getty Images

Jednak powód, dla którego ludzie nie mogą kupić Smażona stopienie może być silniej powiązane z dochodem — pieniędzmi. Subway i Frito-Lay firmy PepsiCo to odrębne firmy. Podczas gdy Frito-Lay sprzedaje również znane nazwiska, takie jak Lay's i Falbany , jego budżet operacyjny i koszty są inne niż w przypadku franczyzy Subway. Franczyzy, których w Stanach Zjednoczonych jest około 10 000, od dawna zmagają się z 5-dolarową ofertą specjalną firmy macierzystej Footlong (poprzez LA Times ). Tradycyjna 12-calowa kanapka zużywa około 2 dolary na składniki, a kolejne 3 dolary ponoszą koszty pracy, czynszu i mediów związanych z utrzymaniem restauracji w stanie otwartym.

A Fritos to marka imienna. Kiedy ostatnio zapytałeś restaurację, jaką marką sałaty lodowej cię karmi? Marki kosztują, a zwłaszcza Fritos odnotowały liczne wzrosty (poprzez NPR ). W 2018 roku zjadacze Fritos zauważyli znaczny wzrost cen chipsów kukurydzianych – fakt, który mógł sprawić, że ponowne wprowadzenie tej kanapki stało się zaporowe. Zamiast tego wydaje się, że Fritos i Subway nadal ze sobą współpracują, ale rozdzielają swoje jedzenie, z ekskluzywnymi umowami na przekąski i napoje na całym świecie (poprzez DNA Indie ).

Pieniądze są często ostateczną odpowiedzią, chociaż tylko Subway i Frito-Lay wiedzą na pewno. Bez względu na to, dlaczego zniknął, jeden oddany fan będzie kontynuował dobrą walkę o odzyskanie kanapki. Własnymi słowami „#ChickenEnchiladaMelt to jedyna rzecz, która ma znaczenie w życiu” (poprzez Świergot ).