Prawdziwy powód, dla którego ludzie przestali kupować Pizza Hut's Priazzo

Pizza Hut, kultowy czerwony dach

W 1985 roku Trybuna Chicago zgłoszono, że Pizza Hut wyłożył 15 milionów dolarów (dziś ponad 36 milionów, według Kalkulator inflacji ) w reklamach telewizyjnych, aby promować swój najnowszy wynalazek: nie pizzę, a priazzo . W Oklahoma City pierwsi klienci, którzy próbowali ciast, słuchali włoskiej opery i powiedziano im, że wynalazek został zainspirowany potrawami podawanymi szlachcie w starożytnym Rzymie (poprzez Oklahoman ). W Council Grove w Kansas Pizza Hut oddała dziesięciobiegowy rower, aby upamiętnić nowe danie (poprzez Republikańska Rada Grove ). Nazwa „priazzo” to kolejne 61 000 do 110 000 dolarów wydanych w dzisiejszych dolarach (poprzez UPI ). Był to pomysł nie osoby, ale komputera, któremu nakazano generować nazwy zaczynające się od „p” i zawierające podwójne z (poprzez Czas ). Na początku inwestycja się opłaciła.


The Priazzo ma dziś kultowych zwolenników, podobnych do tego, co pamiętają fani Gremliny . Jeden, nostalgiczny klient opisał ją jako „magiczną miskę chleba z sosem pomidorowym, serem i mięsem” (via Gorące 104,7 ). Sieć pizzerii zajęła dwa lata, aby opracować głębokie jedzenie podobne do pizzy, ostatecznie opierając się na składnikach nadziewanych między spodnią a górną skórką, a następnie posmarowaniu wszystkiego sosem, aby wyprodukować placki o grubości 1 1/4 cala (poprzez Trybuna Chicago ). Jeśli wierzysz w tęsknotę byłego kierownika, ciasto (ciężkie w oleju i mące kukurydzianej), sos (gęsty i przypominający lasagne) oraz mieszanka serów (w tym między innymi mozzarella i cheddar) były unikalne dla produkt (przez Robienie pizzy ). Priazzo wymagało nawet specjalnej patelni.Priazzo wciąż ma kult

Reklama Pizza Hut Priazzo Świergot

Pizza Hut, per Restauracje i instytucje , zarobił 350 milionów dolarów z Priazzo w pierwszym roku, wnosząc swój wkład, mówi UPI , do wzrostu zarobków, który osiągnął dwuletnie maksimum. Występował w trzech, mięsnych odmianach: Roma (z włoską kiełbasą, wołowiną, wieprzowiną i pepperoni), Florentine (z szynką), Milano (z boczkiem, pepperoni, włoską kiełbasą, wołowiną i wieprzowiną) oraz jedna wegetariańska- przyjazna odmiana z przewagą sera i pomidorów, Napoli Oklahoman ).
Anegdotycznie, dawni klienci opowiadają historie Reddit o tym, jak Priazzo było tak popularne, że podczas lunchowych bufetów „jesz, ile chcesz” „Musiałbyś prześladować pracowników… żeby mieć nawet szansę na kawałek”. Na grupie na Facebooku poświęconej Priazzo fani wychwalają danie z zapałem, który musi sprawić, że każdy z nowoczesne oferty menu szalenie zazdrosny. „Mamy priazzo raz w miesiącu, mój ulubiony dzień w miesiącu”, wspomina jeden z członków grupy (via Facebook ). Inne napisał że Priazzo był czymś w rodzaju swatki dla niej i jej męża, którzy zjedli go na swojej pierwszej randce przy ognisku. Trzeci opublikował zdjęcie z tworzywa sztucznego nóż do pizzy że Pizza Hut obdarowała kiedyś zakupem Priazzo, dumnie oświadczając: „Nadal go masz i nadal go używaj!”

lodówka z kostkarką do lodu na pelety

Co jakiś czas, po tym, jak opuszczony kochanek Priazzo błaga o jego powrót dalej Świergot , Pizza Hut obiecuje się temu przyjrzeć. Ale Priazzo, jak na Mentalna nić , zniknął gdzieś między 1991 a 1993 rokiem. Chociaż bardzo nam się to podobało, być może nadszedł czas, aby pogodzić się z rzeczywistością.Co poszło nie tak z Priazzo?

Nóż do pizzy Pizza Hut Priazzo Facebook

W 1987 roku Priazzo był nadal popularny. Komik wynajęty przez Pizza Hut podróżował po kraju w przyczepie mieszkalnej nazwanej Pizza Hut Mobile Institute for Pizza Studies”, pytając o ulubioną pozycję w menu klientów Pizza Hut. Często nazywali Priazzo, według: New York Times . Wydaje się mało prawdopodobne, by ludzie przestali kupować Priazzo, gdyby mieli wybór. Nie byli. Pizza Hut po prostu zrezygnowała ze sprzedaży. Dlaczego?

CNBC mówi, że to dlatego, że ciasto trwało zbyt długo. Według Impulsywne kupowanie , w latach 90. 40-minutowe przygotowanie Priazzo nie było warte zachodu dla klientów sieci. Ani drogi sprzęt potrzebny do tego, by Priazzo był warty tego dla sieci. Jedz to, nie to! upiera się, że to dlatego, że pizzy nie powinno się jeść widelcem i nożem. Musiał być Priazzo. Na Reddicie , niektórzy pracownicy Pizza Hut wskazują na czwartą, możliwą przyczynę upadku popularnej potrawy. Nowe piekarniki Pizza Hut mogą nie być wystarczająco wydajne, aby skutecznie przyrządzać ciasta.Może też Pizza Hut potrzebowała po prostu zrobić miejsce na inne eksperymenty. Weźmy na przykład pizzę z nadziewanym cieście: pizza, która nie była sprzedawana tak wyjątkowo włoska jak Priazzo, ale raczej typowo amerykańska. Donald Trump i jego byłą żonę, Iwana , przedstawił ją światu w sprośnej reklamie z 1995 roku, w której kontrowersyjnie zjadają najpierw ciasto pizzy (poprzez youtube ). — To źle, prawda? Trump pyta Ivanę w reklamie. „Ale czuję się tak dobrze”, odpowiada Ivana.