Prawdziwy powód, dla którego niektóre piwa nie są wegańskie

Różne rodzaje piw

Trzymanie się ścisłej diety wegańskiej może być trudniejsze niż myślisz. Według WebMD , ludzie stosujący dietę wegańską zazwyczaj nie spożywają żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego, w tym mleka, masła, jajek i miodu – wszystkich rzeczy, które są powszechnie używane w wielu rodzajach gotowania i pieczenia. Choć łatwo byłoby założyć, że niektóre potrawy i napoje są automatycznie wegańskie, jeśli przyjrzysz się bliżej składnikom, często znajdziesz w nich ukryte produkty pochodzenia zwierzęcego.


Piwo jest jednym z produktów, który jest powszechnie uważany za wegański — ale czasami nie jest. Miliard wegan twierdzi, że niektóre składniki, takie jak mleko czy miód, są łatwiejsze do wykrycia niż inne. Dodatki te są zwykle zawarte na liście składników, ale często są one również oczywiste z nazwy piwa, jak to ma miejsce w przypadku stoutów mlecznych.Wiadomości na bazie roślin Zauważa, że ​​większość piw jest w rzeczywistości wegańskie, ponieważ zwykle wytwarza się je ze słodu jęczmiennego, wody, chmielu i drożdży, które są składnikami pochodzenia roślinnego. Niektóre piwa, które nie są uważane za wegańskie, wykorzystują w procesie warzenia produkty pochodzenia zwierzęcego, takie jak karczma i żelatyna, aby kolor piwa był wyraźniejszy. Amerykańskie piwo rzemieślnicze definiuje isinglass jako rodzaj żelatyny wytwarzanej z rybich pęcherzy, która zdecydowanie nie jest wegańska.
Dlaczego te produkty pochodzenia zwierzęcego w piwie nie muszą być wymieniane ze składnikami?

Zbliżenie na piwo

Kuchnia określa te dodatki filtracyjne jako „oczyszczanie” i twierdzi, że mogą być trudniejsze do wykrycia podczas produkcji piwa niż inne bardziej znane składniki. Te drobinki są wprowadzane podczas procesu warzenia i, biorąc pod uwagę, że nie są częścią produktu końcowego, nie muszą być wymieniane ze składnikami, nawet jeśli większość wegan sprzeciwia się ich użyciu.

Twierdzą, że najlepszym sposobem na uniknięcie tych ukrytych produktów pochodzenia zwierzęcego jest kupowanie piwa wyprodukowanego przy użyciu nowoczesnych metod warzenia, ponieważ w większości tylko bardzo tradycyjne browary nadal stosują klarowanie na bazie zwierząt. Kuchnia twierdzi, że powodem tego jest to, że nowoczesny sprzęt do filtracji jest łatwiejszy do przechowywania i często zapewnia lepsze, wyraźniejsze wyniki niż tradycyjne metody.Jeśli chcesz mieć absolutną pewność, że piwo, które pijesz, jest wegańskie, Ludzie na rzecz etycznego traktowania zwierząt stworzył listę piw, które twierdzą, że nie używają produktów pochodzenia zwierzęcego w żadnym momencie procesu warzenia.
Kategorie jedzenie przepisy fakty