Prawdziwy powód, dla którego kwadratowe arbuzy są tak drogie

kwadratowy arbuz

Ludzie od lat zmieniają żywność, aby zaspokoić zarówno wymagania żywieniowe, jak i atrakcyjność wizualną. W rzeczywistości wiele jedzenie wyglądało zupełnie inaczej kilka wieków temu w porównaniu z ich współczesnymi wersjami. Może to być męczący proces, pełen prób i błędów, a czasami rezultat nie jest aż tak doskonały, a cena żywności tylko staje się droższa.


Doskonałym tego przykładem jest kostka arbuz . Pokrojone w kostkę lub kwadratowe arbuzy pojawiły się po raz pierwszy w Japonii pod koniec lat 70., ale teraz stały się nowością w wielu innych częściach świata (poprzez Co z arbuzem? ). Arbuzy oczywiście nie rosną naturalnie kwadratowo i poza atrakcyjnością wizualną, jedyną prawdziwą zaletą arbuza jest to, że nie stoczy się z blatu i nie rozbije się na podłodze.Jeśli chcesz kupić jeden z tych dziwnych owoców, musisz być gotów zapłacić wysoką cenę.
Kwadratowe arbuzy wymagają dużo pracy

kwadratowy arbuz Toru Yamanaka/Getty Images

Kwadratowy arbuz może kosztować nawet 200 USD, w zależności od rozmiaru (przez Wiadomości CTV ), choć większość znajduje się w przedziale 100 USD. Dla wielu ludzi jest to śmieszna cena za owoce, które nie smakują lepiej – a niektórzy twierdzą nawet, że smakują gorzej – niż jego okrągły odpowiednik, więc dlaczego są tak drogie?

pieczenie boczku w piekarniku rachael ray

Wysoka cena wynika z tego, że uprawa tych nowatorskich owoców jest dość pracochłonna. Nauka nie przypisuje jednak żadnej zasługi za kwadratowy kształt arbuza — wszystko sprowadza się do formowania. Młody arbuz jest umieszczany w formie w kształcie kwadratu, a następnie jest stale monitorowany podczas dojrzewania, aby upewnić się, że rośnie w kształcie sześcianu bez pęknięć i zachowuje idealnie pionowe paski (poprzez Post-Gazette ). Niektóre melony nie dopasowują się do pleśni, co oznacza, że ​​te, które to robią, są o wiele bardziej wartościowe.Japonia z pewnością ma reputację dziwacznych a niektórzy rolnicy zaczęli nawet uprawiać piramidy i arbuzy w kształcie serca. Jak już powiedzieliśmy, płacisz za nowość – i tylko za nowość – tym owocem o wyjątkowym kształcie.