Prawdziwy powód, dla którego Steak 'N Shake stara się pozostać otwarty

steki Facebook

Nie jest tajemnicą, że kulinarny krajobraz Ameryki się zmienia, a zmiana ta niesie ze sobą więcej niż kilka trudności dla długoletnich podstaw w branży restauracyjnej. Widzimy sieciówki, które kiedyś były niezwykle popularne — restauracje takie jak Chili , Fabryka serników , i Applebee — zamykanie drzwi w całym kraju. Nie tylko oni mają trudności, a także na liście? Stek i Shake.


Steak 'n Shake – i ich słynne Steakburgery – istnieją od bardzo, bardzo dawna – a dokładniej od 1934 roku. Według Restauracja Aktualności , początkowo firma miała być stacją benzynową, która serwowałaby piwo i kurczaka, ale zrobiono to już wcześniej. Zamiast tego założyciel Gus Belt postanowił zafundować klientom coś, czego jeszcze nie widzieli, i promował to poprzez mielenie steków na hamburgery tuż przed swoimi gośćmi. Ich wzrost był dość powolny w porównaniu z innymi sieciami, ale nadal rozszerzyły się na setki lokalizacji. Niestety, te restauracje Steak 'n Shake – pomimo solidnych i entuzjastycznych fanów – mają problemy. Dlaczego? To bardziej skomplikowane niż myślisz.Jak złe są liczby?

steki Facebook

Jak bardzo jest źle? W maju 2019 roku firma Steak 'n Shake ogłosiła, że ​​„tymczasowo” zamknęła 44 restauracje Magazyn QSR . W momencie ogłoszenia funkcjonowało 367 lokalizacji korporacyjnych i 213 sklepów franczyzowych. Zrozumiałe jest, że liczby te spadły nieco w porównaniu z poprzednim rokiem, kiedy mieli 415 lokalizacji prowadzonych przez korporacje i 201 sklepów franczyzowych.
Jeszcze bardziej wymowne są inne liczby. Ruch klientów spadł o 7,7 proc. w pierwszym kwartale 2019 r., a sprzedaż w tym samym sklepie spadła o 5,1 proc. Podsumowując, rok 2018 zakończył się stratą w wysokości 10,7 mln USD, według IBJ , aw pierwszym kwartale 2019 roku ponieśli stratę w wysokości 18,9 miliona dolarów.

Steak 'n Shake jest częścią Biglari Holdings, a kiedy Sardar Biglari przemawiał do akcjonariuszy na ich dorocznym kwietniowym spotkaniu, bardzo, bardzo jasno dał do zrozumienia, że ​​naprawa wymaga czasu. Czy Steak 'n Shake ma taki czas? Trudno powiedzieć, ale żadna firma nie jest w stanie długo wytrzymać tego rodzaju strat i takiej tendencji spadkowej.Od własności korporacyjnej do franczyzobiorców

Napój mleczny Facebook

Dziwne rzeczy dzieją się w Steak 'n Shake. Gdy Magazyn QSR ogłosili, że zamknęli drzwi w 44 lokalizacjach, zauważyli również, że firma stwierdziła, że ​​zamknięcia były tylko tymczasowe i potrwają tylko „do czasu, gdy zostanie zidentyfikowany partner franczyzowy”.

I robi się dziwniej. W sierpniu ubiegłego roku firma ogłosił zamierzali sprzedać niektóre ze swoich firmowych lokalizacji za szokująco niską cenę: zaledwie 10 000 USD początkowej opłaty franczyzowej. (Porównaj to z początkową opłatą franczyzową Taco Bell, która wynosi 45 000 USD.)Dyrektor generalny Sardar Biglari ogłosił, że dokonuje zmiany z powodów niemal filantropijnych: „Chcę dać szansę innym przedsiębiorcom, którzy są wysoce zmotywowani do osiągania sukcesów, ale nie mają środków finansowych”. Przedsiębiorcy ci musieliby ukończyć sześciomiesięczny program szkoleniowy i otrzymaliby 50 procent zysków swojej restauracji, co nie jest złym interesem. Miesiąc później, ogłosili odpowiedź była „niesamowita”, ale minie trochę czasu, zanim jakakolwiek lokalizacja trafi w ręce franczyzobiorców.

Ale do maja 2019 r. IBJ poinformował, że podpisali tylko czterech z tych nowych franczyzobiorców, co sprawia, że ​​wydaje się prawdopodobne, że większość lokalizacji pozostanie zamknięta przez jakiś czas.

boczek z indyka vs boczek zwykły

Bitwy za kulisami nie pomogły

steki Facebook

Za kulisami Steak 'n Shake dzieje się wiele i nie ma wątpliwości, że tylko niewielka część dramatu została upubliczniona. Ale według Fortuna , w sercu tego wszystkiego jest jedna osoba: Sardar Biglari, dyrektor generalny firmy Biglari Holdings, właściciela Steak 'n Shake.

To wszystko jest bardzo skomplikowane, ale sprowadza się do tego: w 2015 roku grupa inwestorów z Minneapolis próbowała przejąć kontrolę nad Biglari Holdings i, z kolei, Steak 'n Shake. Było też niesamowicie niechlujne, oskarżenia leciały z obu stron. Według IndyStar , grupą inwestorów kierował Nick Swenson, a Biglari Holdings szybko nawiązał kontakt z człowiekiem, który został skazany za prowadzenie schematu Ponziego w 2010 roku. Z drugiej strony Swenson potępił Biglari jako nadpłacony i wykorzystujący swoją pozycję zatrudnić członków rodziny na stanowiska, które – podkreśla Biglari Holdings – otrzymują za to „mniej niż 120 000 dolarów rocznie”.

Co dziwne, to nie pierwszy raz, kiedy Steak 'n Shake ma takie, no cóż, wstrząsy. Sam Biglari przejął władzę w 2008 roku i wyrzucił poprzedni zarząd do krawężnika. Podczas gdy Biglari Holdings chwalił to, co uważali za „jedną z największych zmian marki w historii branży restauracyjnej”, wszystkie ich liczby nadal spadają do dnia dzisiejszego. Biglari zachował kontrolę pomimo zamieszek.

Nie były takie szybkie

stara restauracja? Facebook

W 2015 roku Biglari Holdings prawdopodobnie śpiewał pochwały dla Sardara Biglariego, mówiąc, że był odpowiedzialny za zmianę Steak 'n Shake na coś wysublimowanego (poprzez Fortuna ). Ale zaledwie kilka lat później Biglari przepraszał i mówił, gdzie popełnili błąd.

A oto rzecz – pierwotnie robił to dobrze. Według Magazyn QSR , kiedy przejął władzę w 2008 roku, tracili około 100 000 dolarów dziennie. Po roku wszystko zmienił, więc łańcuch był… zrobienie 100 000 dolarów dziennie, a to szalenie imponujące. Jednak po kilku latach podążania we właściwym kierunku nastąpiło ponowne zsunięcie się w dół. Dlaczego?

Ponieważ, jak napisał Biglari, „Zawiedliśmy klientów, nie będąc szybkimi i przyjaznymi”.

Zasadniczo Steak 'n Shake liczyło na to, że będzie w stanie zarabiać pieniądze, sprzedając dużą liczbę produktów po niskiej cenie. Nie wprowadzili jednak zaktualizowanego sprzętu i procesów, aby nadążyć za rynkiem lub popytem, ​​a ostatecznie wyprodukowali produkt, który był powolny, kosztowny i pracochłonny. Oznacza to nie tylko, że każdy steakburger kosztował ich więcej, niż powinien, ale oznacza to również, że klienci raczej nie wrócą, gdy wiedzą, że muszą zaplanować czekanie, kręcenie się i czekanie. więcej za tego burgera. Według stanu na luty 2019 r. Biglari twierdzi, że jest w trakcie zwiększania wydajności i szybkości.

twix w lewo i w prawo

Wiązanie rąk franczyzobiorcy

koktajle mleczne Facebook

Posiadanie franczyzy nad niezależną restauracją ma zalety i wady, a w 2018 roku franczyzobiorcy Steak 'n Shake pozwali korporacje z powodu tego, co uważali za ogromny problem.

Według Restauracja Biznes , franczyzobiorca z dziewięciu lokalizacji w Wirginii złożył pozew po tym, jak firma odmówiła im podniesienia cen. Podczas gdy dyrektor finansowy Steak 'n Shake operacji franczyzowych Tom Murray powiedział, że niepodnoszenie cen jest ważnym elementem utrzymania jednolitej marki, franczyzobiorca z Wirginii powiedział, że jest zmuszony do ponoszenia „znacznych strat finansowych” z powodu zablokowanych cen i nadmiernych opłat. od sprzedawców.

Co więcej, stwierdzili również, że firma odmówiła świadczenia uzgodnionych usług wsparcia, takich jak naprawianie błędów w menu i stronie internetowej oraz niepowiadamianie franczyzobiorców o skargach klientów. Twierdzili również, że zostali obciążeni losowymi opłatami bez żadnego wyjaśnienia, za co płacą, a co najgorsze, nie jest to pierwszy raz, kiedy franczyzobiorcy zmierzyli się z korporacjami zawyżonymi cenami.

Wielomilionowy proces sądowy

pracowników Facebook

Chociaż rok 2019 może być twoim rokiem, to zdecydowanie nie jest rok Steak 'n Shake. Jest to jednak rok, w którym dostali ogromny wyrok 7,7 miliona dolarów po tym, jak grupa ich menedżerów pozwała ich do sądu.

286 menedżerów twierdziło, że Steak 'n Shake bezprawnie określił ich jako zwolnionych z otrzymywania wynagrodzenia za nadgodziny i regularnie domagali się, aby pracowali ponad 50 godzin tygodniowo. Część tej pracy, jak twierdził pozew, była pracą nie kierowniczą, którą ktoś musiał wykonać, ponieważ w restauracjach brakowało personelu. Według Restauracja Biznes , pozew ten obejmuje głównie obszar St. Louis — który, nawiasem mówiąc, był tym samym obszarem, w którym te 44 lokalizacje zostały zamknięte w oczekiwaniu na przeniesienie w ręce franczyzobiorców.

Z nimi też jest gorzej. To był tylko jeden pozew zbiorowy o niepłatne nadgodziny, a jest podobny proces, który obejmuje ponad 1000 menedżerów pracujących w innych częściach kraju, a ten wciąż czeka na rozstrzygnięcie.

Zbliża się termin spłaty pożyczki… wkrótce

steki Facebook

Na początku 2019 r. Sardar Biglari ostrzegał swoich akcjonariuszy, że odwrócenie losów Steak 'n Shake zajmie trochę czasu (poprzez IBJ ).

Ale czas to jedna rzecz, której nie ma Steak 'n Shake... wraz ze sposobem spłaty ogromnej pożyczki, której termin spłaty przypada na marzec 2021 r. To też nie jest mała pożyczka — to 184 miliony dolarów.

Spójrzmy na to z innej perspektywy. W czasie, gdy Biglari próbował zburzyć pióra inwestorów, cała firma była warta tylko 211 milionów dolarów. Niektórzy pożyczkodawcy, którzy mają bardzo, bardzo realny udział w firmie (gra słów niezamierzona), posunęli się tak daleko, że zatrudnili radcę prawnego, aby dowiedzieć się, jakie są ich opcje, jeśli sprawy nadal będą zmierzać w dół ich spirali.

Istnieje — rodzaj — potencjał wyjścia. Teoretycznie Biglari Holdings może zagwarantować, że pokryje długi Steak 'n Shake, jeśli cała sprawa pójdzie na boki, ale Biglari odmówił – nawet jeśli płaciliby znacznie niższe oprocentowanie tych długów.

Uważają, że koktajle mleczne sprawią, że będzie lepiej

Napój mleczny Facebook

W 2019 roku Sardar Biglari powiedział inwestorom, że pomimo wszystkich trudności ma plan naprawienia firmy. Niestety nie był to plan wzbudzający zaufanie.

Według Wiadomości CBS , częścią planu było cięcie kosztów. Jasne, ale Biglari chciał obniżyć koszty – twierdził, że około 1 miliona dolarów rocznie – pozbywając się wiśni, które od ponad ośmiu dekad znajdują się na szczycie sztandarowych koktajli mlecznych Steak 'n Shake. Jak dobrze jest że zamierzasz przejść z długoletnimi fanami?

W planach jest też więcej, mówi IBJ . Oprócz zaoszczędzenia pieniędzy poprzez usunięcie wiśni, Biglari zaproponował plany ponownego wymyślenia (i opatentowania) procesu wytwarzania koktajli mlecznych. Teoria była taka, że ​​pomoże im to przyspieszyć obsługę, co było jedną z największych rzeczy, które zidentyfikowali jako problem w firmie. Ale kiedy Biglari dodał, że aktualizacja sprzętu i wdrożenie planu będzie kosztować 40 milionów dolarów, inwestorzy mieli wątpliwości.

zastąp maślankę kwaśną śmietaną

Zdjął własny limit pensji

koktajle mleczne Facebook

Szybko, zgadnij: kto jest jednym z najlepiej opłacanych prezesów? Jeśli zgadłeś, że to Sardar Biglari, masz całkowitą rację.

A oto rzecz. Według Nation's Restaurant News , Biglari technicznie zarabia „zaledwie” 900 000 dolarów jako dyrektor generalny firmy macierzystej Steak 'n Shake, Biglari Holdings. Ale Biglari Holdings płaci również ogromną ilość zachęt dla Biglari Capital, a jeśli zgadniesz, że Sardar Biglari jest jedynym właścicielem tej firmy, miałbyś ponownie rację. Kiedy wszystko zostało powiedziane i zrobione, Biglari zabrał do domu 32,5 miliona dolarów w 2016 roku – więcej niż prezesi firm Chipotle i McDonald's razem….

tanie wino vs drogie wino?

To niewiarygodnie skomplikowane, a Steak 'n Shake nie jest jedyną restauracją w tym zestawie — on także zarabia na swoich inwestycjach w Cracker Barrel.

I robi się dziwniej. Nawet gdy Steak 'n Shake wykrwawiał pieniądze, Restauracja Biznes poinformował, że w marcu 2019 r. firma Biglari Holdings usunęła ograniczenie z pakietu wynagrodzeń swojego prezesa — tj. Sardar Biglari — może odbierać. Wcześniej pakiet wynagrodzeń CEO był ograniczony do 10 milionów dolarów, ale nie więcej. Usunięcie limitu płac nastąpiło po serii zmian, które sprawiły, że sam Biglari mocno kontroluje udziały firmy, a także posiada wystarczającą ilość akcji, aby mieć również kontrolę nad prawami głosu. Co się dzieje? Prawdopodobnie potrzebowałbyś doktoratu z biznesu, żeby to wszystko zrozumieć.

Spóźnili się na przyjęcie dobrostanu zwierząt

steki Facebook

Ludzie stają się coraz bardziej świadomi tego, skąd pochodzi ich żywność, a nawet najbardziej zagorzali mięsożercy zaczynają przyznawać, że dobrostan zwierząt i etycznie hodowane mięso ma ogromne znaczenie. Trend zmuszający sieci restauracji do pozyskiwania mięsa i innych produktów pochodzenia zwierzęcego z odpowiedzialnych, humanitarnych gospodarstw tak naprawdę rozpoczął się w 2007 roku, kiedy Burger King, Carl's Jr. i Hardee's zmienili swoje polityki (poprzez Magazyn QSR ) i wiele innych szybko poszło w ich ślady. Niektóre jednak pozostały w tyle i nie podobały się konsumentom.

Steak 'n Shake był jednym z tych, którzy pozostawali w tyle i zostali do tego wezwani. W 2016 roku Inwestowanie bez okrucieństwa poinformował, że nadal nie ma planów, aby nawet rozpocząć przejście na jaja bezklatkowe. Rok później nic się nie zmieniło.

To wielka sprawa zarówno dla inwestorów, jak i klientów. W 2017 roku Folio instytucjonalne wydał komunikat prasowy na temat ich partnerstwa z Humane Society. Celem było stworzenie listy korporacji, którym bardzo brakowało zaangażowania w standardy dobrostanu zwierząt, aby lepiej kierować inwestorami, którzy chcieli omijać firmy, które nie zadały sobie trudu zaktualizowania swoich zasad dotyczących traktowania zwierząt hodowlanych. Na szczycie listy znalazły się Biglari Holdings i Steak 'n Shake.

Nie ma zbyt wiele, co jest dla ciebie dobre

steki Facebook

Jasne, wszyscy uwielbiają koktajle mleczne od czasu do czasu, ale o to właśnie chodzi — zwykle tylko raz na jakiś czas. Jest mnóstwo konsumentów dbających o zdrowie i nawet jeśli nie szukasz ultra zdrowego, supersmacznego posiłku, który nadal jest niedrogi, możesz śmiało powiedzieć, że nie szukasz zawału serca na talerzu . A jeśli uderzysz w Steak 'n Shake, cóż, nie ma tam zbyt wielu opcji, które nie są dla ciebie straszne.

Zwrócili też uwagę na ich okropnie niezdrowe posiłki, nazwane w Centrum Nauki w Interesie Publicznym Xtreme Eating Awards . W 2015 roku na liście znalazły się zupełnie niepotrzebne 7x7 Steakburger 'n Fries (czyli siedem steakburgerów i siedem plasterków sera dla każdego, kto nie jest zaznajomiony z tym tematem) oraz koktajl mleczny Chocolate Fudge Brownie. łączny. To wystarczy, aby Twoje tętnice zaczęły się zatykać na samą myśl o tym.

I kiedy SFGate spojrzał na to, z czego trzeba było wybierać, jeśli chodzi o zdrowe opcje, nie było tam za wiele. Polecili tylko mini Steakburger Shooter (tak, tylko jeden z mini burgerów) i zauważyli, że nawet zdrowo brzmiący klub z indykiem miał cały dzień sód . To niefortunne, ponieważ w XXI wieku restauracje muszą mieć przyzwoicie zdrowe wybory, aby wszyscy ich klienci byli zadowoleni i wracali przez te drzwi.

Odzyskali już wcześniej

restauracja Facebook

Czy to koniec Steak 'n Shake? Trudno powiedzieć, ale warto wspomnieć, że łańcuch już wcześniej podnosił się z krawędzi. Sardar Biglari odwrócił to w 2008 r., a całkowita zmiana modelu biznesowego pomogła utrzymać go w aktualności, zanim wpadli w tę spiralę, w którą teraz się ugrzęzli.

Od 2019 roku Steak 'n Shake przygląda się zmianom, które Magazyn QSR mówi, że ukończenie zajmie co najmniej trzy lata. Muszą być szybsze i przeszły już wcześniej. Przez pierwsze 78 lat Steak 'n Shake było w pobliżu, byli tylko restauracje siedzące. Forma szybkiej obsługi to coś, co wciąż jest całkiem nowe i otworzyło przed nimi całe mnóstwo nowych możliwości, z których nie najmniej ważna jest zaspokojenie potrzeb młodszego tłumu na uniwersytecie.

Niestety, otworzyło to również ogromną liczbę problemów i właśnie to będą musieli naprawić, zwłaszcza teraz, gdy duża część jednostek franczyzowych jest tylko obsługiwana przez licznik. Jest to dalekie od tego, czym były kiedyś, i chociaż niekoniecznie jest to zła rzecz, nadal mają długą drogę do przebycia, aby usprawnić swoje procesy od początku do końca. Czy potrafią nadążyć za wymaganiami swoich klientów? Tylko czas powie.