Prawdziwy powód, dla którego uliczne tacos mają 2 tortille

2 tacos z tortilli

Nie ma to jak dobre uliczne taco. Niezależnie od tego, czy jesteś fanem soczystego carne asada, bardziej przypadnie Ci do gustu modny i modny al pastor, czy nawet chrupiące nadzienie rybne, uliczne tacos są trudne do pokonania. Ogólnie rzecz biorąc, tacos są opcją dla wielu Amerykanów. W rzeczywistości konsumujemy ponad 4,5 miliarda tacos rocznie (poprzez Reporter z Południowej Florydy ). A dlaczego mielibyśmy tego nie robić? Są pyszne, wszechstronne, łatwe do jedzenia w podróży i nie rozbiją banku.


Tacos są również łatwe do znalezienia. Wokół jest mnóstwo taquerii i taco trucków — są one również nazywane lonchera lub lunchbox w Los Angeles (przez Los Angeles Times ). Ale zanim tacos stało się trendem kulinarnym, „Tacos było jedzeniem klasy robotniczej serwowanym w tętniących życiem dzielnicach Meksyku” – wyjaśnia dr Jeffrey Pilcher, autor książki Planeta Taco ( przez Post na zamówienie ). Autentyczne meksykańskie uliczne tacos podawane są w ciepłych kukurydzianych tortillach i zazwyczaj zawsze są dwa takie dzieci owinięte wokół wybranego nadzienia.Ale czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego istnieją dwie tortille kukurydziane? Pocieszający może być fakt, że nie jesteś sam w swoich rozważaniach.
Dwie tortille robią uliczne taco

Uliczne tacos Craig Barritt/Getty Images

Uliczne taco z ciężarówki taco lub taqueria są zazwyczaj podawane na miękkich, ciepłych tortillach kukurydzianych, mniej więcej wielkości dłoni, przy czym dwie z tych tortilli są standardową praktyką, szczególnie w Meksyku (przez Westword ). Ale dociekliwe umysły w Internecie chcą wiedzieć, dlaczego dostają dwie kukurydziane tortille, gdy zamawiają jedno taco.

Wydaje się, że istnieje kilka teorii, z których pierwsza jest dość praktyczna. Tortille kukurydziane mogą się łatwo rozerwać, zwłaszcza gdy dodasz do nich trochę sosu lub wilgoci. Dodatkowa tortilla to ochrona, taka jak „podwójne pakowanie w sklepie spożywczym”, jak a Chowhound użytkownik to umieścił. Druga tortilla zapewnia, że ​​taco nie rozpadnie się w dłoni. Ale ma też drugi cel. Być może zauważyłeś, że twoje taco jest często przepełnione, a niektóre pyszne mięsa, warzywa i sos nieuchronnie spadają lub kapią na talerz lub papierowe opakowanie. Możesz użyć drugiej tortilli, aby to wszystko pochłonąć. Całkiem geniusz.Mimo to są tacy, którzy uważają, że prawdziwy powód, dla którego uliczne tacos z dwiema tortillami mają związek z teksturą. Porównując go do łuszczącego się rogalika, jeden Chowhound Respondent na forum uważa, że ​​dwie tortille kukurydziane ułożone razem stanowią lepszy kęs niż gdyby była to jedna, grubsza tortilla kukurydziana. A jeszcze inny uważa, że ​​ma to związek ze „stosunkiem tortilli do napełnienia”. Bez względu na powód, o każdej porze z przyjemnością zjemy dwa uliczne tacos tortilla.