Prawdziwy powód, dla którego Taco Bell pozbył się swojego menu dla dzieci

dzwonek taco drive-thru Ethan Miller/Getty Images

Taco Bell miał swój udział w długo zapomniany i wycofane produkty na przestrzeni lat, ale jest też cała sekcja menu – standard w wielu innych sieciach fast foodów – która kilka lat temu poszła w ślady dinozaura: menu dla dzieci.


W połowie 2013 roku Taco Bell ogłosił, że zrezygnuje z posiłków i zabawek dla dzieci, likwidując je w całym kraju do początku 2014 r., i chwalił się, że będzie „pierwszą narodową restauracją szybkiej obsługi”, która wykona odważny ruch.Oczywiście na początku 2010 roku otyłość dziecięca stała się problemem ogólnokrajowym, ponieważ w ciągu ostatnich 30 lat wskaźniki prawie się potroiły, co skłoniło nawet ówczesną Pierwszą Damę Michelle Obamę do przedstawienia programu zapobiegania rażącemu problemowi (poprzez Amerykańskie Stowarzyszenie Kardiologiczne ).
Według wiadomości ABC , decyzja Taco Bell została jednolicie 'pochwalona przez obrońców zdrowia dzieci', ponieważ krytycy wezwali przemysł fast-food do wydawania 'setek milionów każdego roku na marketing bezpośrednio dla dzieci, co stanowi poważne zagrożenie dla ich zdrowia'. Jednak powody przeprowadzki nie były do ​​końca altruistyczne.

Menu dla dzieci Taco Bell zostało usunięte z powodów biznesowych

dziewczyna jedząca taco

Tak jak Czas zgłoszono, że posiłki dla dzieci prawdopodobnie zostały usunięte z menu ze względu na ich niezbyt imponujące wyniki sprzedaży. Sam Taco Bell zauważył w komunikacie prasowym, że „posiłki dla dzieci nie są częścią długoterminowej strategii marki Taco Bell i miały nieznaczny wpływ na sprzedaż systemu”.Jak nieistotne? ABC News wyjaśnił, że posiłki dla dzieci stanowią marną część — mniej niż pół procenta — całkowitej sprzedaży, co równa się zaledwie od czterech do pięciu posiłków dziennie na lokalizację, ponieważ firma zmieniła już swój cel marketingowy z gości rodzinnych na milenialsów . Rzeczywiście rzecznik Taco Bell potwierdził, że rzecznicy zdrowia dzieci nie odgrywali żadnej roli w usuwaniu posiłków dla dzieci.

W tym samym czasie marka zauważyła, że ​​pozycje menu dla dzieci (w tym Crunchy Taco, Soft Taco, Bean Burrito i Cheese Roll-Up) pozostaną w regularnym menu. Ostatecznie, Czas spekuluje, że „Taco Bell może skończyć karmienie tyle samo dzieci, co w przeszłości – i prawdopodobnie będą płacić więcej, jednocześnie zmniejszając jeszcze więcej kalorii”.Wygląda na to, że decyzja „ustanawiająca trendy” była dla Taco Bell oczywistością finansową, a nie faktyczną próbą ograniczenia konsumpcji przez dzieci. A dzięki tej konfiguracji nie muszą nawet wyskakiwać po darmowe zabawki.