Prawdziwy powód, dla którego w opakowaniach mięsnych znajduje się podkładka chłonna

pakowane mięso

Kupując mięso, prawdopodobnie zauważyłeś podkładkę, która znajduje się w opakowaniu, i wyrzuciłeś go, nie myśląc o tym, poza staraniem się, aby sok z mięsa nie kapał na siebie, podłogę lub blat. Jednak podkładka faktycznie służy ważnemu celowi.


Powód, dla którego tak się dzieje, nie jest zaskakujący — to wchłanianie płynów z mięsa lub drobiu, aby zapobiec ich gromadzeniu się w opakowaniu. Służy to wielu celom. Po pierwsze, sprawia, że ​​proces gotowania jest mniej brudny, co jest ważne dla higieny w domu (poprzez Moje przepisy ). Jest to również środek bezpieczeństwa żywności. Płyny z mięsa, nieapetycznie nazywane „czystką”, mogą zawierać bakterie, a wchłaniając płyny zapobiegają wyciekaniu jak największej ilości żywych bakterii, a także konserwowaniu mięsa lub drobiu, ponieważ w przeciwnym razie płyn spowodowałby więcej bakterii rosnąć. Zwiększyłoby to ryzyko chorób przenoszonych przez żywność (poprzez: Moja nieustraszona kuchnia ).Z czego wykonana jest podkładka?

mielona wołowina, mięso pakowane

Według amerykańskiego Departamentu Rolnictwa (USDA), agencji odpowiedzialnej za produkcję, pakowanie i standardy bezpieczeństwa żywności produkowanej w Stanach Zjednoczonych, wkładki chłonne są wykonane z określonych form papieru z plastikową wyściółką.
Opakowanie jest regulowane i nadzorowane przez Agencję ds. Żywności i Leków (FDA), aby upewnić się, że nie zawiera szkodliwych chemikaliów. Każdy kawałek materiału, który trafia do opakowania mięsa lub drobiu, musi być indywidualnie złożony i zatwierdzony przez agencję, zanim będzie mógł zostać umieszczony w opakowaniu z mięsem (za pośrednictwem USDA ).

Podpaski wykonane są z żelu krzemionkowego, oczyszczonego piasku lub z celulozy, która jest oczyszczonym włóknem roślinnym. Podpaski są następnie powlekane nietoksyczną, perforowaną folią z tworzywa sztucznego, która pozwala płynowi przeniknąć do podpaski i tam pozostać, podobnie jak materiał odprowadzający wilgoć w odzieży treningowej zatrzymuje pot z ciała, więc mokre ubrania nie są przeciwne Twoja skóra.Czy ta chłonna podkładka jest bezpieczna?

Mięso pakowane

W wyniku procesu regulacyjnego te podpaski, które mogą pomieścić do 40 gramów płynu, są ogólnie bezpieczne. Podczas jedzenia wkładki chłonnej oczywiście nie jest zalecane, jeśli okaże się, że przykleja się do mięsa i przypadkowo ją ugotujesz, o ile wkładka nie jest stopiona, rozdarta lub pęknięta po ugotowaniu mięsa, mięso jest nadal bezpieczne do jedzenia. Wszelkie bakterie, które mogły pozostać na poduszce, zostałyby zabite podczas procesu gotowania. Po prostu usuń pozostałe kawałki i ciesz się posiłkiem.

Nawet jeśli przypadkowo połkniesz kawałek podpaski, nie jest on strawny, więc powinien przejść prosto przez przewód pokarmowy, nie psując się, więc prawdopodobnie wszystko będzie dobrze, chociaż najlepiej unikać tego w pierwszej kolejności.przepis na bochenek dyni starbucks