Prawdziwy powód, dla którego makarony wegetariańskie nie są warte twojego czasu

makaron kolorowy muszka

Makaron ma złą reputację, ponieważ łatwo się go przejada, a do tego często jest naładowany wysokokalorycznymi sosami, jak Alfredo. Chociaż prawda jest taka, że ​​makaron jest zdrową żywnością, jeśli jest spożywany z umiarem, tony innych rodzajów makaronów pojawiły się w odpowiedzi na trendy w zdrowym lub czystym odżywianiu. Jednak to, że niektóre makarony zawierają warzywa, nie czyni ich automatycznie lepszymi dla Ciebie (poprzez Kształt ).


laska wypłaciła pensję franczyzową

Powodem, dla którego makarony wegetariańskie nie są warte twojego czasu, jest zwykle to, że w rzeczywistości do makaronu dodaje się bardzo mało warzyw. Wielokrotnie warzywa, takie jak szpinak czy pomidor, dodaje się w niewielkich ilościach wystarczająco do barwienia makaronu, a może nawet nie być warzywem w pełnej postaci, ponieważ warzywa są często dodawane do makaronu w postaci proszku lub puree. Nawet jeśli makaron twierdzi, że zawiera pełną porcję warzyw, nadal jest mniej pożywny niż jedzenie pełnych, prawdziwych warzyw (poprzez Czas ).Nawet zwykłe makarony pełnoziarniste mają pewną wartość odżywczą, ponieważ często zawierają więcej białka, witamin, minerałów i błonnika niż zwykłe makarony. Ponownie, jeśli jest spożywany z umiarem, makaron może być zdrowy i może być nośnikiem innych dobrych produktów spożywczych, takich jak pomidory, groszek lub jakikolwiek inny dodatek warzywny, jaki możesz wymyślić.
Makarony wegetariańskie, które są dla Ciebie lepsze

tęczowa lasagne

Jeśli naprawdę oglądasz kalorie i węglowodany, nie ma lepszej opcji, jeśli chodzi o makaron wegetariański, niż używanie prawdziwych, spiralnych warzyw zamiast makaronu. Jest to niskokaloryczna, niskowęglowodanowa opcja, która zawiera mnóstwo innych witamin i minerałów w twoim daniu.

Pamiętaj też, że niektóre makarony warzywne mogą być warte twojego czasu, ale przeczytanie etykiety jest niezbędne. Jeśli makaron jest naprawdę na bazie warzyw, to pierwszym składnikiem lub kilkoma pierwszymi składnikami powinny być warzywa.Alternatywne makarony zrobione z fasoli świetnie nadają się do uzyskania dodatkowego błonnika, ale nadal zawierają kalorie, więc nie trać kontroli nad porcjami. Quinoa to kolejne świetne podejście do makaronu dla tych, którzy nie mogą spożywać glutenu, ponieważ jest to naturalnie bezglutenowa opcja.

Makaron Shirataki to kolejna świetna alternatywa dla niskokalorycznego makaronu o niskiej zawartości węglowodanów. Te makarony składają się głównie z wody i mają trochę błonnika. To sprawia, że ​​są całkiem sycące, nie jedząc mnóstwa kalorii i praktycznie nie zawierają węglowodanów (poprzez Linia zdrowia ).Bez względu na rodzaj makaronu, który chcesz zrobić, pamiętaj o kontroli porcji, aby zapobiec przejadaniu się. Jeśli naprawdę chcesz dobrego makaronu, po prostu zrób zwykłe makarony i ciesz się ich mniejszą ilością, aby ograniczyć kalorie i węglowodany, i pamiętaj, aby załadować również warzywa.