Prawdziwy powód, dla którego dyrektor generalny Whole Foods obniżył pensję do 1

John Mackey z Whole Foods Tim Mosenfelder/Getty Images

Whole Foods to obecnie nazwa, z którą należy się liczyć w branży spożywczej. Firma szczyci się zaangażowaniem w dostarczanie swoim klientom zdrowych opcje jedzenia które są wykonane bez składników, takich jak tłuszcze uwodornione, wysoko fruktozowy syrop kukurydziany , sztuczne barwniki, konserwanty i nie tylko. Jako opis na marce stronie internetowej mówi: „Jeśli chcesz wiedzieć, co wchodzi w skład produktów, które kupujesz, nasze standardy to ułatwiają, ponieważ jeśli nie spełniają norm, nie będziemy ich sprzedawać”.


Marka została założona w 1978 roku przez dyrektora generalnego Whole Foods, Johna Mackeya, który rozpoczął swoją podróż od pożyczonych pieniędzy od przyjaciół i członków rodziny. Jego ciężka praca opłaciła się przez lata, a Amazon nabył Whole Foods za 13,7 miliarda dolarów w 2017 r CNBC ). Przez lata Mackey pozostał oddany swojej firmie i członkom swojego zespołu. W rzeczywistości jest bardzo uważny, aby postępować właściwie przez swoich pracowników. Kiedyś ujawnił, że jest ostrożny, gdy przekazuje informacje zwrotne w sklepie i skupia się na pozytywnym wzmocnieniu.W kolejnym pokazie oddania, w 2016 roku, Mackey ogłosił główną obniżkę pensji. Dlatego.
Nie potrzebował pieniędzy

John Mackey z Whole Foods Dustin Finkelstein/Getty Images

Jak na Szybka firma Mackey napisał list do swoich pracowników w Całej żywności i wyjaśnił, że był w takim momencie życia, że ​​nie odczuwał potrzeby posiadania dużej ilości pieniędzy i był bezpieczny finansowo. Mackey napisał: „Ogromny sukces Whole Foods Market zapewnił mi znacznie więcej pieniędzy, niż kiedykolwiek marzyłem, io wiele więcej niż jest to konieczne dla mojego bezpieczeństwa finansowego lub osobistego szczęścia”. Miał wtedy 53 lata i powiedział, że nie czuje już potrzeby zabiegania o pieniądze, ale po prostu poświęca się godzinom „dla radości samej pracy”.

Następnie ogłosił, że od 1 stycznia 2007 roku będzie zarabiał tylko 1 dolara i nie przyjmie żadnego wynagrodzenia w gotówce. To powiedziawszy, warto zauważyć, że Mackey ma prawie milion akcji i otrzymał 8 milionów dolarów, gdy Amazon zdecydował się na przejęcie Whole Foods. Można śmiało powiedzieć, że finanse prezesa pozostały stabilne, a jego majątek netto szacuje się na ponad 75 milionów dolarów.