Prawdziwy powód, dla którego Bob Evans znika w całym kraju

Bob Evans znak Instagram

Jeśli zauważysz, że jedziesz przez Ohio, prawdopodobnie nie będziesz musiał długo szukać, zanim zobaczysz restaurację Boba Evansa. Rodzinne restauracje, które noszą imię ich założyciela, po raz pierwszy zostały otwarte w Rio Grande w stanie Ohio w 1960 roku . Stamtąd rosły na całym Środkowym Zachodzie i Południu, rozprowadzając smażonego kurczaka i tłuczone ziemniaki w całym centrum. Czasy były dobre.


Jednak w ostatnich latach nie wszystko układało się dobrze dla tej amerykańskiej sieci restauracji. Jest nękany przez wszystko, od złych umów biznesowych po zmiany w amerykańskich zwyczajach kulinarnych. Nawet matka natura rzuciła klucz francuski w swoje działania, a rezultatem jest spadek sprzedaży i liczebność zamknięcia restauracji . Chociaż nadal można znaleźć popularne dodatki w sklepach spożywczych, dni można policzyć dla restauracji Bob Evans. Oto wszystkie powody, dla których lokalna restauracja Boba Evansa może teraz – lub wkrótce – mieć w oknie znak „Wakat”.Menu stało się rozdęte

menu Instagram

Dobrze dopracowane menu ma kluczowe znaczenie dla sukcesu restauracji, a zbyt obszerne może przytłaczać klienta. Fabryka serników może ujdzie im to na sucho, ale są one czymś w rodzaju anomalii w grze w sieciowych restauracjach.
„Przeprowadziliśmy pewne badania konsumenckie i stwierdziliśmy, że nasze menu było nieco przytłaczające dla ludzi” — Sara Bittorf, dyrektor ds. marketingu Boba Evansa powiedział w 2016 roku . Bittorf dodał, że menu po prostu traktuje wszystkie pozycje zbyt „równo” i że to demokratyczne podejście szkodzi prawdziwym gwiazdom jedzenia w menu. „Chcieliśmy stworzyć menu, które naprawdę pozwoli ludziom zobaczyć i znaleźć wspaniałe produkty, z których jesteśmy znani, [i to] sprawi, że będą bardzo zadowoleni”.

Podczas gdy ówczesny prezydent John Fisher powiedział że porzucenie 20 pozycji okazało się popularnym posunięciem wśród kelnerów restauracji, niektórzy klienci tego nie odczuli. Mimo to sieć nadal eksperymentowała ze swoim menu i od czasu do czasu zrzucała popularne pozycje przez następne kilka lat.„Właśnie dowiedziałem się, że Bob Evans zaprzestał serwowania naleśników z jagodami i truskawkami w ramach ich menu śniadaniowego”. patron napisał na Wkurzony konsument . „To były najlepsze pozycje w menu”. Naleśniki z jagodami szybko wróciły potem zanik , ale jeśli truskawka jest twoją rzeczą, cóż, w zależności od twojej lokalizacji... przepraszam.

Próbowali konkurować z rynkiem dostaw pizzy

Dostawa pizzy Shannon O'hara/Getty Images

Kilka lat przed tym, jak Bob Evans umieścił wszystkie swoje jajka w koszyku na wynos, firma próbowała wycofać kawałek – kalambur bardzo zamierzony – z rynku dostaw pizzy za pomocą Family Meals To Go. Firma rozpoczęła kampanię w 2010 r. z hasłem „myśl poza pudełkiem pizzy”, a nawet oferował zniżki klientom, którzy oszukiwali ich ulubioną sieć pizzerii i przynosili kupony na pizzę.7 11 miarek bez cukru

Kampania była skierowana bardziej do pracujących mam niż studentów, a każdy posiłek zawierał coś w rodzaju przystawki z dodatkami i chlebem za nieco mniej niż 20 dolarów. Chociaż 20 dolarów z pewnością nie było złe, jeśli chodzi o zakup rodzinnego posiłku, nie było też tak tanie jak pizza, aw 2010 roku rynek pizzy nadal miał przewagę, jeśli chodzi o dostawy. Nawet dzisiaj, dzięki takim opcjom dostawy jak DoorDash i Grubhub, rynek pizzy jest nadal swoją własną bestią w świecie dostaw / na wynos, a Bob Evans nigdy nie miał szansy, jak minęły lata nadchodzące jego sprzedaż w trendzie spadkowym.

Jedzenie na wynos nie rozwiązało ich problemów z jedzeniem

Bob Evans na wynos Instagram

Nie jest tajemnicą, że jedzenie na wynos, a teraz dostawa ma ogromny wpływ na to, jak ludzie kupują jedzenie w restauracjach. Zmiana była tak radykalna, że ​​niektóre restauracje są w rzeczywistości zmniejszanie przestrzeni dla klientów jedzących na miejscu, po prostu dlatego, że nie wystarczy przejść przez drzwi. Bob Evans nie różni się niczym od tego, że z biegiem lat obserwował spadek liczby posiłków na miejscu, w wyniku czego próbowali zrównoważyć slajd, kładąc większy nacisk na jedzenie na wynos.

W 2014 roku sieć zaczęła zwiększać wysiłki na wynos, a ruch wydawał się być płynny jak sos. Aktualności Restauracja Narodów zgłoszone że w pierwszym roku sprzedaż w tym samym sklepie wzrosła o 22,6 procent w kategorii dań na wynos. Wyglądało na to, że Bob Evans znalazł złoty bilet, aby zrekompensować 1,5-procentowy spadek sprzedaży w lokalnych sklepach. Niestety, boom na wynos nie okazał się wystarczająco silny, aby zrównoważyć liczbę pustych boksów. Sprzedaż w tym samym sklepie nadal spadała o 3,4 procent, a podczas gdy na wynos wzrosła o 25 procent, jest prawdopodobne, że zamówienia na wynos kanibalizują to, co mogło być sprzedażą na miejscu. Czeki z jedzeniem na miejscu są zwykle o kilka dolarów wyższe niż czeki na wynos, a rezultatem tego był ogólny spadek sprzedaży i zysków Boba Evansa.

Skandale związane z zatruciami pokarmowymi szkodzą ich wizerunkowi

talerz klopsa Świergot

Jak zły jest klops u Boba Evansa? Jest tak źle, że może cię zabić... przynajmniej tak twierdził pozew. Meatloaf to jeden z tych podstawowych produktów, które muszą mieć w restauracji, która szczyci się komfortowym jedzeniem, takim jak Bob Evans. Kiedy ten klops jest zaangażowany w a pozew o zatrucie pokarmowe twierdzi, że spowodowało to śmierć dwóch osób, no cóż, ludzie mogą nie być tak skłonni do zamawiania tego.

Według skargi, Harold i Virginia Starcher zjedli klops w restauracji Boba Evansa w Zachodniej Wirginii w 2012 roku, a dziewięć godzin później byli ciężko chorzy i przebywali na pogotowiu. Dzieci, które złożyły pozew, twierdzą, że oboje rodzice zostali następnie przeniesieni do ośrodka rehabilitacyjnego i żaden z nich nigdy nie wyzdrowiał po zatruciu pokarmowym. W ciągu kilku miesięcy zarówno Harold, jak i Virginia zginęli.

Sprawa przeszła do Sąd Federalny w 2014 roku. Chociaż nie jest jasne, czy sprawa została odrzucona, czy została rozstrzygnięta na nieujawnioną kwotę związaną z ponad 250 000 USD, których szukały dzieci, nie jest to rodzaj rozgłosu, który wywołuje u ludzi – Pieczeń w poniedziałki.

Cracker Barrel kopie im tyłek

znak beczki krakersa Instagram

Powiedzmy, że jesteś na wycieczce, dzieci są głodne, a po jednej stronie drogi stoi Bob Evans, a po drugiej Cracker Barrel. Do którego miejsca jedziesz na wiejską kuchnię? Cóż, jeśli jesteś jak większość Amerykanów, odpowiedź brzmi prawdopodobnie Cracker Barrel .

Cracker Barrel zgłosił kilka ładnych zdrowy wzrost w 2018 roku przy wzroście zarówno sprzedaży w restauracjach stacjonarnych, jak i sprzedaży detalicznej w sklepach. Biedny Bob Evans po prostu kontynuował swoją coroczną działalność spadek sprzedaży . Cracker Barrel kontynuował również ekspansję na zachód, włamując się do Rynek kalifornijski . Tymczasem Bob Evans był zajęty zamknięcie wielokrotność lokalizacje.

Tak więc pod względem wzrostu i sprzedaży Cracker Barrel wydaje się być zwycięski nad Bobem Evansem, ale co z ogólnym smakiem jedzenia? Cóż, jeśli zapytasz Świergot , wygląda na to, że Cracker Barrel po raz kolejny ma niewielką przewagę nad Bobem Evansem. „Bob Evans jest brzydkim młodszym bratem Cracker Barrel” – powiedział jedna osoba . – Beczka krakersa. Dlaczego Bob Evans jest nawet w tym równaniu? dodany inna osoba . Twój ruch, Bob Evans.

Włączenie handlu detalicznego do restauracji nie było ratunkiem?

Bob Evans merch stolikch Świergot

Jedną z rzeczy, które Cracker Barrel zrobił dobrze, jest przekonanie swoich klientów, aby wydali trochę więcej przed lub po posiłku w jego sprzedaż detaliczna sklepy. Ich „stary sklep wiejski” istnieje od dziesięcioleci, ale dopiero w 2010 roku Bob Evans wypróbował podobny pomysł.

Sieć nie poszła na całość i nie zaczęła sprzedawać kołder, ale wprowadzili do swoich restauracji „menu w stylu wiejskim i estetykę” jak oni nazywali „Smak farmy”. Pomysł polegał na sprzedaży przedmiotów do szybkiego łapania, aby ludzie mogli zabrać ze sobą do domu kawałek Boba Evansa. Rzeczy takie jak koszulki, mieszanki do pieczenia, galaretki, syropy itp.

„Zdajemy sobie sprawę, że sposób, w jaki ludzie jedzą w dzisiejszych czasach, to nie tylko siadanie w restauracji” – powiedziała wówczas dyrektor ds. komunikacji Margaret Standing. „Chcą, aby Twoja marka docierała do nich i dotykała ich na różne sposoby”.

To, jak bardzo klienci faktycznie chcieli, aby marka Bob Evans „dotknęła ich i ich dotknęła”, jest dyskusyjne. Pomimo tego, że firma nazwała ten pomysł hitem w swoim sklepie próbnym, nadal zmagali się ze spadkami sprzedaży w restauracjach w 2010 i poza .

Wysiłki związane z przebudową sklepu przyniosły niewielkie zmiany

restauracja Boba Evansa? Instagram

Nierzadko zdarza się, że sieci restauracji co kilka lat przebudowują swój wizerunek w nadziei, że sprowadzą klientów na nowe wykopaliska. Taste of the Farm był tylko zapowiedzią tego, co ma nadejść dla Boba Evansa, a w 2012 roku naprawdę wrzucili wszystko na wyższy poziom, wodowanie to, co nazwali programem przebudowy restauracji „Farm-Fresh Refresh” na całym Środkowym Zachodzie. Oprócz standardowego nowego malowania, siedzeń i oświetlenia, restauracje zostały wyposażone w dedykowaną sekcję na wynos i ladę piekarniczą. Och, fantazyjny! W sumie ta przebudowa w końcu się rozprzestrzeniła przez cały 561 Restauracje Boba Evansa — ale czy było warto?

W 2012 roku ówczesny dyrektor generalny Steve Davis powiedział, że przebudowane sklepy wykazują dobre wyniki, jednak nie jest to zbyt stabilne na dłuższą metę. Nowa farba i lada piekarnicza mogą do tej pory pomieścić tylko restaurację i według Forbes 225 000 USD wydane na sklep zwiększyło tylko rosnące zadłużenie firmy, podczas gdy jej sprzedaż w tym samym sklepie ogólnie spadła w 2014 roku.

Mimi's Cafe ich powstrzymywała

naśladować Świergot

To może wydawać się trochę dziwne, gdyby sieć restauracji znana z pieczeni w garnku i smażonego kurczaka wprowadziła francuską restaurację do owczarni. Niemniej jednak inspirowaną Francją restaurację Mimi's Cafe przejął Bob Evans w 2004 , ale niecałą dekadę później Bob Evans chciał go porzucić.

Sprzedaż w Mimi's gwałtownie spadła w 2011 roku i pomimo rekrutacyjny byłego dyrektora z Fabryki Serników, sprawy nie zmieniły się dla Mimi. To, co być może szczególnie mówi o tym, jak bardzo Bob Evans chciał umyć ręce w Mimi's Cafe, jest to, za co sprzedał sieć restauracji ze 145 lokalami. Kiedy Mimi's został sprzedany na początku 2013 roku, nie odnotował wzrostu sprzedaży w tym samym sklepie od 2005 roku, zaledwie rok po jego zakupie przez Boba Evansa!

Przed jego sprzedażą niektórzy znawcy branży szacowali, że sieć sprzeda się za 200 milionów dolarów. Nie. Kiedy Bob Evans w końcu wyładował swoją francuską kotwicę do LeDuff America, zrobił to za cenę zaledwie 50 milionów dolarów . To musi użądlić, biorąc pod uwagę to, kiedy Bob Evans kupił Mimi w 2004 roku zapłacił 182 miliony dolarów. Uf!

Mieli do czynienia z kilkoma procesami sądowymi

lokalizacja Boba Evansa Instagram

Pozwy w restauracjach, które dotyczą żywności, personelu i samych inwestorów firmy, nigdy nie są dobre dla biznesu lub wizerunku publicznego – a Bob Evans miał wszystkie trzy. Poruszyliśmy wcześniej aspekt żywnościowy, ale Bob Evans został również oskarżony o niewłaściwe napiwki dla swoich serwerów.

W 2018 roku grupa pracowników złożyła pozew zbiorowy oskarżać że Bob Evans niesłusznie zapłacił im płacę minimalną napiwków, pomimo wykonywania obowiązków służbowych bez napiwków przez połowę czasu, kiedy byli w pracy. Zasadniczo pracownicy twierdzili, że powinni otrzymać federalną płacę minimalną w wysokości 7,25 dolara za godzinę, ponieważ spędzili ponad 20 procent swojego czasu na wykonywaniu obowiązków bez napiwków. Sędzia federalny z Ohio zatwierdził ugodę, a Bob Evans musiał przekazać ponad 3 000 000 dolarów dla około 1800 pracowników.

Cztery lata wcześniej Bob Evans został pozwany przez swojego drugiego akcjonariusza, twierdząc, że jego rada dyrektorów pozbawiła akcjonariuszy możliwości zmiany regulaminu większością 51 procent głosów. Inwestorom, którzy posiadali znaczną część akcji Boba Evansa, łatwo zauważyć, jak bardzo niepokojące byłoby wyciągnięcie z nich dywanu przez firmę, która stara się utrzymać głowę nad wodą.

Zła pogoda zimowa 2014 r. obniżyła sprzedaż

Bob Evans parking Świergot

Używanie złej pogody jako usprawiedliwienia dla słabych wyników restauracji może brzmieć tak marnie, jak „pies zjadł moją pracę domową”, ale paskudna zima naprawdę może postawić firmę na minusie. Kierownictwo Boba Evansa prawdopodobnie będzie mówić o „wspaniałej zimie 2014 roku” z chłodną czcią na nadchodzące lata, ponieważ miała ona znaczący wpływ na wyniki firmy. National Oceanic and Atmospheric Administration określiła zimę 2013-2014 jako jedną z najzimniejszych w historii na Środkowym Zachodzie, co przełożyło się na spadek sprzedaży restauracji od 3 do 3,5 miliona dolarów dla Boba Evansa.

Śnieżyca lub ekstremalne zimno nie tylko zmniejsza prawdopodobieństwo, że klienci zalają się przez drzwi restauracji, ale także utrudnia dla personelu . Jeśli menedżerowie lub serwery nie mogą zmusić się do działania, skutkuje to spadkiem wzrostu sieci restauracji. Według National Restaurant Association ( przez Washington Hospitality Association), 90 procent operatorów restauracji stwierdziło, że zmiany lokalnych warunków pogodowych mają bezpośredni wpływ na wyniki sprzedaży.

Tabela sosów Buffalo Wild Wings

Nie ma znaczenia, jak dobry jest indyk i farsz, ludzie po prostu nie chcą wychodzić z domu, gdy na zewnątrz jest minus 10. A strata, jaką Bob Evans poniósł tamtej zimy, jest trudna do odrobienia.

Umowa promocyjna przerodziła się w koszmar PR

urban meyer i bob evans youtube

Czasami firmy mogą utknąć w przypadku złego wyczucia czasu, a Bob Evans poczuł to z pierwszej ręki, gdy chciał pozyskać nowego rzecznika. W lipcu 2018 roku ogłoszono, że sieć restauracji wybrała trenera piłki nożnej Ohio Buckeyes Urbana Meyera jako swojego „głównego trenera śniadaniowego”.

DO komunikat prasowy w tamtym czasie czytałem, że Meyer „uosabia te same wartości, na których powstała rodzinna restauracja restauracyjna – przyziemny, hojny i pracowity styl życia, jakim jest „The Ohio Way”. *łyk*

Najwyraźniej Bob Evans i Meyer nie byli po tej samej stronie, jeśli chodzi o te „wartości rodzinne”, ponieważ zaledwie kilka dni później umowa była wyłączona . Na początku sierpnia 2018 r. przyjechał Meyer pod ostrzałem za rzekome niewłaściwe postępowanie w sytuacji przemocy domowej z udziałem członka jego sztabu szkoleniowego.

Chociaż z pewnością nie miało to takiego efektu, jak niektóre skandale , nie był to też rodzaj reklamy, jakiej Bob Evans chciał, żeby zwiększyć ich śniadanie. W rzeczywistości, po ogłoszeniu przez Boba Evansa zakończenia współpracy z Meyer przez Twittera , wielu lojalistów Buckeye'a włączyło się, mówiąc, że zabiorą swój biznes śniadaniowy gdzie indziej.

Odnoszą większe sukcesy w sklepach spożywczych

tłuczone ziemniaki Świergot

Bob Evans ma jedne z najpopularniejszych dodatków w sklepach spożywczych od wczesnych lat 90-tych. Chociaż dział sprzedaży detalicznej żywności Bob Evans jest teraz całkowicie oddzielony od swoich restauracji, zaczynał pod tym samym dachem. Cała koncepcja według były wiceprezes ds. marketingu, Dee Hadley, szukał sposobu na zapewnienie wygody pracującym rodzicom, jednocześnie dając im lepszą opcję niż fast food. To był ogromny sukces... może nawet trochę za bardzo udany. Wraz z rozwojem sektora detalicznego ucierpiała strona restauracyjna i skoncentrowano się w firmie na jej najbardziej dochodowej części.

Według Wysłanie Kolumba , sekcja spożywcza Boba Evansa zarobiła 9,8 miliona dolarów dzięki sprzedaży 112 milionów dolarów w trzecim kwartale 2016 roku. Jeśli chodzi o restauracje, cóż, nie było tak różowo i chociaż sprzedaż wyniosła 223 miliony dolarów, w rzeczywistości straciła 1,6 dolara milion. Ludzie po prostu wydawali się po prostu kopać tłuczone ziemniaki Boba Evansa, gdy byli w swoim wózku spożywczym, zamiast jeść je w prawdziwej restauracji Boba Evansa.

W wyniku tego Bob Evans nalał 20 milionów dolarów do rozbudowy zakładu produkcyjnego w Limie w stanie Ohio, podczas gdy sprzedaż restauracji miała problemy z osiągnięciem zysku.

Restauracje zostały sprzedane innej firmie

miejsce Boba Evansa? Świergot

W kwietniu 2017 r. firma macierzysta restauracji Bob Evans, Bob Evans Farms, ogłosiła, że ​​będzie sprzedawać część restauracyjną swojej działalności firmie Golden Gate Capital. Firma od lat borykała się z zadłużeniem i była nękana przez konkurentów. Do połowy 2016 roku jego zyski spadły 90 procent a firma starała się nadążyć za rosnącymi kosztami prowadzenia działalności.

Prezes Saed Mohseni powiedział to restauracje stały się po prostu zbyt dużym kłopotem dla firmy, a wraz z rozwojem biznesu pakowanej żywności, rezygnacja z wagi restauracji była najlepszą opcją. „Sprzedaż Bob Evans Restaurants pozwala firmie skoncentrować się na Bob Evans Foods, najszybciej rozwijającym się i bardziej dochodowym segmencie działalności” – powiedział Mohseni.

Golden Gate Capital kupił wszystkie restauracje Boba Evansa za 565 milionów dolarów, a następnie wiele restauracji zamknęło swoje drzwi. Według jednego z rzeczników, zmniejszenie ciężaru własnego było niezbędnym posunięciem, aby „skoncentrować się na naszej podstawowej marce i dostosowaniu naszych działań marketingowych i operacyjnych”.