Prawdziwy powód, dla którego chata krabowa Joe znika w całym kraju

Joe Michael Barera / Wikipedia

Jeśli ciągle masz ochotę na kadź kraba śnieżnego z krewetkami kokosowymi (i pozwolenie na noszenie śliniaka jako dorosły dorosły), możesz nie być w stanie dłużej znaleźć swojej dawki w lokalnym Joe's Crab Shack. Byli prawie 140 spotów Joe dostępne dla przyjemności jedzenia i krabowania w 2014 roku. Dziś Strona internetowa Joe's Crab Shack ujawnia, że ​​nadal działa tylko 57 lokalizacji. W 2016 roku sieć odnotowała stratę operacyjną w wysokości 16,6 miliona dolarów.


Pierwsza Joe's Crab Shack została otwarta w Houston w Teksasie w 1991 roku. Wraz z rozwojem marki i rozpoczęciem franchisingu stała się dość popularna na początku 2000 roku. Podczas gdy mieszkańcy nadmorskich miasteczek mogą uważać Joe's Crab Shack za pułapkę turystyczną, nie mogą nie zgodzić się, że oferuje szeroki wybór owoców morza w zabawnej, rodzinnej atmosferze.Więc dlaczego szałasy dostają szyb? Oto kilka możliwych wyjaśnień, dlaczego Amerykanie nie biorą już przynęty na wszystko, co można zjeść, specjały z krewetek w Joe's Crab Shack.
Powiedzieli, że przestaną używać tłuszczów trans… ale tego nie zrobili

frytki Facebook

Tanie, łatwe i odporne tłuszcze trans są oczywistym wyborem dla restauracji próbujących obniżyć koszty lub producentów żywności, którzy chcą przedłużyć okres przydatności do spożycia swoich produktów. Ale tłuszcze trans mogą być katastrofalne dla twojego zdrowia . Więc kiedy Joe's Crab Shack obiecał zaprzestać gotowania z tłuszczami trans w 2007 r , ale siedem lat później został złapany za dalsze używanie tego materiału, eksperci ds. Zdrowia rzucili cień. Jeszcze bardziej niepokojące jest to, że nadal używano tłuszczów trans w pozycjach menu, które można by zrobić z prawdziwego masła, ponieważ tak właśnie robili w miejscach w miastach, hrabstwach i stanach, które zakazały stosowania sztucznych tłuszczów trans.

Według Konsumpcjonista Centrum Nauki w Interesie Publicznym (CSPI) zaapelowało do Joe's Crab Shack w 2014 r. za serwowanie potraw pełnych margaryny z tłuszczami trans, a mianowicie w „Joe's Pasta-laya”, obiadowym ciastku krabowym i garnkach do gotowania na parze. Dyrektor wykonawczy CSPI, Michael F. Jacobson, ostrzegam konsumentów „Dopóki firma nie rozwiąże problemu i nie przejdzie na zdrowszy substytut, jedz u Joe na własne ryzyko — zwiększone ryzyko chorób serca i przedwczesnej śmierci”.Ponieważ coraz więcej Amerykanów dowiaduje się o wpływie spożywanej przez nich żywności na ich ogólny stan zdrowia, możliwe, że te nagłówki były częścią tego, co zniechęciło klientów do dalszego jedzenia w Joe's Crab Shack. Mogło to z pewnością przyczynić się do spadku sprzedaży sieci.

Niektórzy pracownicy zostali pozwani za naruszenie prawa pracy

Joe Michael Rivera/Wikimedia

To nigdy nie jest dobry znak, kiedy twoi pracownicy są tak niezadowoleni, że angażują w to amerykański system prawny. Ale to właśnie wydarzyło się w Joe's Crab Shack w San Francisco w 2014 roku, kiedy dziewięciu bardzo niezadowolonych byłych pracowników Joe's Crab Shack pozwał łańcuch za nieprzestrzeganie prawa pracy .jak smakuje negroni?

Wśród roszczeń z tyłu domu pracowników były oskarżenia, że ​​kierownictwo tego Joe's odmówiło przyznania odpowiednich przerw, manipulowało rejestrem ich godzin, aby uniknąć płacenia nadgodzin, i nie zwracało im kosztów mundurów. Co jeszcze bardziej niepokojące, podobno część pracowników została zwolniona, gdy próbowali wyrazić swoje zaniepokojenie naruszeniami prawa pracy.

Zawsze mówiło się, że każda prasa jest dobrą prasą… niekoniecznie jest tak w przypadku prasy, w której Twoi pracownicy publicznie zawstydzają Cię za złe traktowanie. Ten niefortunny PR mógł nie pasować do ludzi, którzy decydowali, jaką sieć owoców morza wybrać na wieczorne wyjście, co czyni go kolejnym możliwym czynnikiem śmierci Joe.

Ich strategia bez napiwków okazała się ogromną porażką

bez napiwków Facebook

W celu podniesienia morale, utrzymania większej liczby pracowników i wypłaty większych wynagrodzeń personelowi frontowemu, Joe's Crab Shack zacząłem eksperymentować z polityką braku napiwków w lecie 2015 roku. Stawka godzinowa personelu wzrosła, podobnie jak ceny menu — pozycje kosztowały od 12 do 15 procent więcej. Zainicjowali test bez napiwków w 18 restauracjach. Wydawało się, że pracownicy i klienci Joe'go to kopią... dopóki tego nie zrobią.

W maju 2016 roku restauracja the ogłosił, że przywróci napiwki . Najwyraźniej klienci w miejscach bez napiwków rozmawiali ze swoim portfelem. Podczas gdy ówczesny dyrektor generalny ówczesnej firmy macierzystej Joe'go, Ignite Restaurant Group, Bob Merritt, powiedział, że zachowaj politykę w czterech restauracjach? , liczba gości w placówkach bez napiwków spadła od 8 do 10 procent. Ankieta przeprowadzona wśród klientów wykazała, że ​​60 procent klientów Joe's uważało, że obietnica napiwku była zachętą do doskonałej obsługi. Patroni wskazali również, że nie ufają The Manowi (który w tym przypadku jest kierownictwem wyższego szczebla w Joe's Crab Shack), jeśli chodzi o uczciwe wynagrodzenie serwerów. Można by argumentować, że cały eksperyment pozostawił w ustach klienta trwały niesmak — taki, którego nie można złagodzić nawet najsmaczniejszymi owocami morza gotowanymi na parze.

Użyli niewrażliwego rasowo zdjęcia jako dekoracji stołu

niewrażliwy obraz Facebook

Przez lata nierzadko zdarzało się, że rodzinne restauracje w stylu casual dining wyświetlały mnóstwo przypadkowych, niejasnych akcesoriów. Ale teraz robią ogromny wysiłek, aby usunąć bałagan w nadziei na uchwycenie atrakcyjności prostszej estetyki sieci fast casual. Być może modernizacje są również konieczne, ponieważ chociaż historyczne ryciny i bibeloty na ścianach i stołach mogą mieć intencję wywołania nostalgii, otwierają również możliwość prześlizgnięcia się przez szczeliny czegoś poważnie obraźliwego.

W marcu 2016 r. w Joe's Crab Shack w Roseville w Minnesocie odkryto dwóch klientów zdjęcie osadzone w stole który przedstawiał grupę białych świadków linczu Afroamerykanina. Tytuł brzmiał: „Wisząc w Groesbeck w Teksasie, 12 kwietnia 1895 roku”. Linia na górze była napisem „żart”, który brzmiał: „Powiedziałem tylko, że nie lubię gumbo”. Para Afroamerykanów, która siedziała przy stole, była, co zrozumiałe, bardzo zdenerwowana i NAACP w Minneapolis zażądała od biura Joe przeprosin. Restauracja natychmiast usunęła zdjęcie i okazała wiele wyrzutów sumienia, ale nadal niepokojące jest to, że ktoś zatwierdził ten wystrój w pierwszej kolejności. Kiedy historia się skończyła, inni zgłosili, że widzieli to samo zdjęcie w inne lokalizacje Joe . Może ta zła prasa była częścią tego, dlaczego Joe's Crab Shack naprawdę spadł w następnym roku.

Kupowanie Grilla Makaronowego mogło być ogromnym błędem

grill makaronowy Facebook

Firma macierzysta Joe's Crab Shack w tym czasie, Ignite Restaurant Group, pożyczyła dużo funduszy i wydał 55 milionów dolarów na przechwycenie Macaroni Grill w 2013 r. . Zakup obejmował ponad 200 restauracji w USA i za granicą. Ale kiedy kupiła sieć, trend na szybkie, casual dining naprawdę zaczął się rozwijać, a jego klientela zaczęła słabnąć. Ignite Restaurant Group ostatecznie sprzedała Macaroni Grill zaledwie dwa lata później (z dużą stratą) za 7,3 miliona dolarów.

I nigdy tak naprawdę nie wyzdrowiało. W marcu 2017 r. Ignite Restaurant Group Inc. dostała boot z giełdy Nasdaq i była usunięty z listy. Zaledwie dwa miesiące później, w maju 2017 Zapal zgłoszone spadki kwartału wyniki w Joe's Crab Shack i innej należącej do niej sieci Brick House Tavern, z odpowiednio 14,3 procentowym i 12,6 procentowym spadkiem sprzedaży w tym samym sklepie. Zapowiedział, że w tym czasie szuka nabywcy i rozważa ochronę przed upadłością. W ich Sprawozdania Komisji Papierów Wartościowych i Giełd , firma powiedziała: „Spadek sprzedaży wynika głównie ze zmniejszonego ruchu gości… Wdrożyliśmy wiele różnych strategii operacyjnych, ale jak dotąd żadna nie miała znaczącego wpływu na sprzedaż lub ruch gości”. Wreszcie w czerwcu 2017 roku Ignite Restaurant Group, złożył wniosek o upadłość , powołując się na dług w wysokości 197 milionów dolarów i aktywa o wartości zaledwie 153 milionów dolarów. Przychody Ignite spadły o 8,5% w latach 2015-2016.

Według Jona Berke, redaktora działu rynków średnich dla Zadłużenie (przez Kronika Houston ), zakup Macaroni Grill był tak naprawdę początkiem końca Ignite and Joe's Crab Shack. „Szczerze, wydaje mi się, że pierwszą oznaką prawdziwych kłopotów było dołączenie Macaroni Grill do firmy” – powiedział.

Jego poprzedni właściciel kupił go i natychmiast zredukował

Joe Facebook

Około dwóch miesięcy po tym, jak Ignite Restaurant Group złożyła wniosek o upadłość, w prawdziwym kręgu (morskiego) życia, poprzedni właściciel Joe's Crab Shack w latach 1994-2006, Landry's, Inc., wygrał 17 sierpnia 2017 r. sprawę upadłościową po aukcji, w której Landry's był osobą, która zaoferowała najwyższą cenę. To nabył Ignite z ofertą 57 milionów dolarów .

Od razu dyrektor generalny Landry, Tilman Fertitta, powiedział, że prawdopodobnie zmniejszy to liczbę Joe's Crab Shack do zaledwie 60 lokalizacji. Fertitta również omówione potencjalnie przekształcenie niektórych słabszych Joe's Crab Shacks w koncepcje już pod parasolem Landry. Niektóre z najpopularniejszych Landry zakłady to Rainforest Cafe, Bubba Gump Shrimp i Morton's Grille.

Podczas gdy Ignite walczyło o wykopanie się z dziury, Landry's kwitło pomimo zmian w amerykańskich trendach kulinarnych, a przychody wzrosły o 100 milionów dolarów w latach 2015-2017. Uzbrojony w sukces rozwijającego się biznesu, Fertitta utrzymywał, że Landry's może uratować markę Joe's, ale jak dotąd okazało się, że tak nie jest.

Jego fale nagłego zamykania restauracji nie podobały się nikomu?

pusty Joe Infrogmation / Wikipedia

Jeszcze zanim Joe's Crab Shack został przeniesiony z powrotem do swoich poprzednich właścicieli, ich przedstawiciel ucierpiał, gdy lokalizacje w New Jersey, Wirginii, Nebrasce i Nowym Jorku nagle ogarnęły lojalnych konsumentów i kilku pracowników nagłe zamknięcia . Możliwe, że zamknięcia, które miały miejsce przed oficjalną sprzedażą Landry's, były wynikiem zakończenia umów najmu przez właścicieli z powodu postępowania upadłościowego – coś, co byłoby całkiem poza zasięgiem Joe. (Chociaż niektórzy twierdzą, że lokalizacja Monmouth, New Jersey została zamknięta, ponieważ nie mógł konkurować z pobliskim Red Lobster .) Lokalizacja w NJ została zamknięta w lipcu 2017 r., podczas gdy pozostałe zamknięto w pierwszym tygodniu sierpnia, tuż przed ostateczną aukcją upadłościową.

Potem, kiedy zakup Landry's, Inc. stał się oficjalny, zamknięcie nie zatrzymało się — ponad 40 kolejnych restauracji nagle zostało zamkniętych później tego samego sierpnia. W prawie wszystkich tych zamknięciach wielu pracowników było zdezorientowanych i zestresowanych nieoczekiwaną rzeczywistością patrzenia w beczkę podań o pracę po zgłoszeniu się do pracy i stwierdzeniu, że ich restauracje są zamknięte. Wyżsi nie ostrzegali ani nie powiadamiali nikogo przez e-mail lub telefon, a najwyraźniej byli nawet klienci, którzy pojawili się z rezerwacjami grupowymi. Nie trzeba dodawać, że Joe nie mógł honorować swoich rezerwacji.

Możliwe, że niezadowoleni byli pracownicy i klienci wyrzekli się łańcucha, gdy to wszystko się popsuło lub nawet opowiedziało to swoim kręgom towarzyskim. To łatwo mogło stracić wpływy i klientów dla Joe's Crab Shack, mimo że Landry's próbowała ocalić swoją nazwę po bankructwie.

Nie jest jasne, skąd pozyskuje owoce morza (ale prawdopodobnie nie jest to lokalne)

kraby Facebook

Jeśli zagłębisz się w Strona internetowa Joe's Crab Shack , nie znajdziesz zbyt wielu informacji o tym, skąd biorą swój produkt o tej samej nazwie. Ale raport z Wiadomości PBS ujawnia, że ​​90 procent owoców morza spożywanych przez Amerykanów pochodzi ze źródeł międzynarodowych. Co ciekawe, według Briana Madera, właściciela Marder Trawling w Cape Cod w stanie Massachusetts, większość tego, co rybacy łowią w jego okolicy, jest eksportowana do Europy. Niezależnie od tego, można bezpiecznie założyć, że Joe nie dostaje świeżego kraba od facetów, którzy grają w Discovery Najniebezpieczniejszy zawód świata . W rzeczywistości 75 procent krabów królewskich, które jemy w USA, dostaliśmy z Rosji .

To wszystko może nadal wpływać na przetrwanie Joe's Crab Shack, jeśli nie podejmą konsekwentnego (i być może głośnego) wysiłku, aby pozyskiwać owoce morza lokalnie – lub przynajmniej w kraju. Ponieważ coraz więcej Amerykanów zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest pozyskiwanie i kupowanie produktów lokalnych, jest bardziej prawdopodobne, że wybiorą restauracje z owocami morza, które jasno określają sposób pozyskiwania żywności. To pomaga rybakom którzy potrzebują lokalnych rynków do poprawy wyników i utrzymania zrównoważonych społeczności na wybrzeżach. Brak przejrzystości wokół ich jedzenia (i tego, czego używają do gotowania) mógł przyczynić się do mniejszego entuzjazmu dla restauracji, a tym samym do jej ogólnego spadku.

Amerykańskie rodziny coraz częściej decydują się jeść w domu

Joe Facebook

Po co jeść w Joe's, kiedy możesz jeść w domu, korzystając z serwisu Netflix i zestawu posiłków? Aby zaoszczędzić pieniądze i jeść zdrowiej, ludzie w całym kraju wolą gotować w domu, a nie jeść poza domem. Według Bloomberg , przeciętny Amerykanin jadł w restauracjach około 216 razy w roku 2000. Do 2017 r. liczba ta spadła do 185. Jedzenie w domu jest wygodniejsze niż kiedykolwiek dzięki wstępnie pokrojonym warzywom i wstępnie umytej sałacie w dziale produktów lub zestawie posiłków usługi, które dostarczają dokładnie taką ilość składników, jakiej potrzebujesz bezpośrednio do Twoich drzwi. Zestawy posiłków wygenerował 5 miliardów dolarów w przychodach na całym świecie w 2015 roku.

Aby przeciwdziałać trendowi „wstrzymywania się z jedzeniem poza domem”, niektóre restauracje eksperymentują z własnymi zestawami posiłków. Kilka Laska-fil-A restauracje w Atlancie są oferowanie zestawów posiłków które ludzie mogą odebrać, a następnie zabrać do domu, aby przygotować. Ale ponieważ dużą częścią uroku Joe's Crab Shack jest zdolność do nieuporządkowanego łamania i jedzenia kraba przy stole, wydaje się nieprawdopodobne, aby kiedykolwiek była to dla nich opcja. Popularność zestawów posiłków i próby oszczędzania pieniędzy poprzez jedzenie w domu bez wątpienia spowodowały utrudnienie ruchu ulicznego Joe's Crab Shack.

Kiedy jedzą na mieście, Amerykanie wolą fast foody

fast food

Podczas gdy zwykłe knajpki, takie jak Joe's Crab Shack, starają się przyciągnąć klientów, sieci fast foodów nadal go zabijają . Według danych and w latach 2013-2016 około 37 procent dorosłych dostało miksturę typu fast food danego dnia Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom . Dlaczego przeciętny amerykański obiad wybrałby? biały zamek nad Joe's Crab Shack? Fast food jest tani i sycący — oferuje mnóstwo kalorii, abyś był pełny bez robienia ogromnej dziury w portfelu.

Jest też szybszy. Często głodni ludzie wolą przemknąć się przez drive-thru i zacząć jeść ze swojego pojazdu, gdy tylko worek z jedzeniem znajdzie się w ich rękach, niż usadowić się w budce, aby zamówić z menu i odliczać minuty do przybycia jedzenia. Możliwe jest również, że ludzie często wybierają miejsce do jedzenia, kierując się wygodą, a nie zachciankami. I trudno przewidzieć świat, w którym chcielibyśmy, aby krab był serwowany przez okno, nawet gdyby był dostępny. Joe's Crab Shack to nie tylko szybki posiłek, to doświadczenie i być może takie, którym Amerykanie stają się coraz mniej zainteresowani od czasu jego świetności na przełomie wieków.

najgorętszy ostry sos na świecie 2019

Blog The Joe's Crab Shack został porzucony

Joe Davide D'Amico z Londynu, Wielka Brytania / Wikipedia

Podczas gdy blogowanie jest trochę zagubioną formą sztuki ze względu na coraz mniejszą uwagę przeciętnego człowieka, jeśli zamierzasz blogować, lepiej rób to konsekwentnie. W chwili pisania tego tekstu blog na stronie Joe's Crab Shack nie był aktualizowany od 3 stycznia 2018 r. Równie dobrze może to być wieki w latach blogowania, wszyscy. Jak idzie ich kampania #breakoutyourbib? Może wiedzielibyśmy, gdyby co jakiś czas aktualizowali starego bloga.

W XXI wieku utrzymywanie aktywnej obecności w Internecie jest niezbędne dla sukcesu firmy. Blogowanie jest dobre dla biznesu ponieważ przyciąga więcej internautów do witryn firmowych. Nigdy nie lekceważ potęgi wyszukiwarki internetowej. Jeśli ludzie wyszukują w Google „najlepsze restauracje z krabami w pobliżu” lub „najlepsze miejsce, by kupić wiadro gotowanych na parze skorupiaków JAK NAJSZYBCIEJ”, a blog na stronie Joe's Crab Shack nie pojawia się w wynikach wyszukiwania, tracą jeden z najmądrzejszy sposób na przyciągnięcie większej liczby osób do swoich restauracji. Więc mogłoby to zaszkodzić ich numerom, gdyby ludzie zamiast tego szli do restauracji, które… zrobił wyskakują podczas wyszukiwania.